Tanjirače

Turske su širok pojam.
Imaš turske od 4000 e 3 m i 8000 3 m.
Otprilike tolika i razlika u radu.
Ove skuplje što prodaje tvoj sugrađanin sasvim korektno i kvalitetnp tanjirače,mislim da su kopije gasparda.A ima i onih žali bože novaca.Ko i vučene imao sam IMT Boljevac,to je sve samo ne tanjirača.
 
Da li znaš koliko je 20cm ? Za tanjiraču je to nemoguće, bar za tanjirače koje sam video makar i na fotografiji. Mislim da Rubin 12 može možda 15cm maksimalno ali i to treba dobro proveriti. Za 12cm dubine i 3m zahvata je možda malo 200ks bez obzira na zemljište. Ali nije suština u dubinu rada.
Rubin 12 radi 20cm iz zajebancije, mislim da ima 735mm tanjire.
Kada bi se na ovaj akpil bison stavili 660, verujem da bi isla blizu, ali sle slazem da za to treba tezak traktor
 
Turske su širok pojam.
Imaš turske od 4000 e 3 m i 8000 3 m.
Otprilike tolika i razlika u radu.
Ove skuplje što prodaje tvoj sugrađanin sasvim korektno i kvalitetnp tanjirače,mislim da su kopije gasparda.A ima i onih žali bože novaca.Ko i vučene imao sam IMT Boljevac,to je sve samo ne tanjirača.
Ilgi Aragon nema ko ovde nije izlomio i pokrivio nosace.
Teska tanjiraca a los materijal. Duze traje ona lagana Texas,ima komsija vec godinama i nije nista pipnuo
 
Znači ništa kratka samo dugačka.
Dragane, a da nisi nešto "našao" sa diskom?
Moguce, prvi put je pukao kada sam ravnao puteve i sad isto sam ravnao jednu liniju i odmah zatim sam primerio da je pukao. U drugom redu je bezbedan sto se toga tice, pod uslovim da sam dobro zavario, da ne bude ono " bem ti zenu kako je vezala dzak"!
 
Rubin 12 radi 20cm iz zajebancije, mislim da ima 735mm tanjire.
Kada bi se na ovaj akpil bison stavili 660, verujem da bi isla blizu, ali sle slazem da za to treba tezak traktor
Na Rubinu 10 su 645mm diskovi i projektovana dubina je 12, a reklamna 14. Prvo nema potrebe za 20cm dubine i tvrdim da je samo reklama za Rubin 12.
 
Ilgi Aragon nema ko ovde nije izlomio i pokrivio nosace.
Teska tanjiraca a los materijal. Duze traje ona lagana Texas,ima komsija vec godinama i nije nista pipnuo
Kod nas ih ima more ,mada sve kupljene zadnje 2 godine.Za sad se niko ne žali.
Iskreno ja sam se sa mojom texas preporodio.
Iskreno hteo sam Mašio Veloce ali komšije nisu dali.
 
Moguce, prvi put je pukao kada sam ravnao puteve i sad isto sam ravnao jednu liniju i odmah zatim sam primerio da je pukao. U drugom redu je bezbedan sto se toga tice, pod uslovim da sam dobro zavario, da ne bude ono " bem ti zenu kako je vezala dzak"!
NA taj krajnji disk kad varis iseces od starog diska sredinu i zavaris za disk i vise nikad ne pukne
 
Kratke tanjirače su zakon ali zavisi šta ko očekuje, a još bitnije je šta nam treba.
Činjenica je da 98% su prodali dugačke i kupili kratke, a samo 2% obrnuto.
 
Neko hoce da ore sa tanjiracama a neko hoce da ispravlja kosu vucu sa teskim ramom... svi imamo svoju teoriju :rolleyes: :)
 
To da li tanjiraca bezi puno u stranu je samo stvar zakosavanja prednje i zadnje baterije
...oslonca napred-nazad,podesenosti dubune rotora pozadi,tezine tanjirače,brzine rada,zbijenosti zemlje... Od svega toga i jos koje čega zavisi kosa vuča v tanjirače. Dok sam imao Imt5210 zakacio sam za probu neku plavu madjarsku tanjiracu za koju su se kleli da nema kosu vuču. Iza mene je išla kao ker sa vašara,samo što me nije obišla. Kada sam spustio brzinu kretanja na nekih 8-9 km/h onda je išla i radila kako treba,inače dobra tanjirača.
 
Nazad
Vrh