Tanjirače

Računao sam da sa kratkom radim sojišta i suncokretišta, a sa ovom da je ukosim i uradim prvi prohod kukuruzište i onda kratkom finiš. Veći traktor vuče ostale veće priključke, a od tog posla nema ništa.
 
Računao sam da sa kratkom radim sojišta i suncokretišta, a sa ovom da je ukosim i uradim prvi prohod kukuruzište i onda kratkom finiš. Veći traktor vuče ostale veće priključke, a od tog posla nema ništa.
Moze ,samo bolje da duze odlezi kukuruziste nakon prvog prohoda da se prosusi i slegne. Kratka gusi u vlaznom pogotovo kao drugi prohod
 
  • Like
Reagovanja: obi
Zar nije pisano da ne guši ili sam ja nešto pomešao? 🤔
Vučena takođe hoće da guši u vlažnom da poludiš.
 
Ako je zemlja lepljiva,ja npr ne mogu ni po rosi ujutru da tanjiram sa vucenom u strnjici,blokira baterija i onda vuce tanjiraca kubik zemlje ....
 
Ja je vučem sa predimenzonisanim traktorom, često se zamislim i ne gledam nazad pa mi se desi da baterija zaguši i gura kubik zemlje ispred sebe a traktor vuče li vuče pa posle .ebem samog sebe dok to ne razvučem.
 
Ja sam kod lake drljače sa rotorima imao isto drvene ležajeve koji su popucali pa sam kod majstora sve zamenio sa plastičnim.
 
I ja sam tako mislio. Ima jedna u oglasima 728 sa rotorima 3000 evra cena. Jesenas sam uzimao od drugara 732... Verovatno bi mogli da se urade cepovi na ramu da se nalije preradjeno ulje.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Мени нису нешто те Змај тањираче, превише крупно раде и трактор је тешко вуче. Ја сам вукао 728 са бреном и никако, ми се није свиђало како ради.
 
Ja sam jesenas vukao 732 sa TD 90, i odradila je bas lepo, mada bilo je suvo pa je se sitnilo dobro. Samo dve njive sam radio posle kiše, i one su posle dva tanjiranja bile spremne za setvu.
Moram videti koliko su nove od 28 diskova, pa da probam bar na opštinski konkurs za povraćaj.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh