Tanjirače

Znači da ne verujemo svojim očima kolko štapova ima. Sve je to optička varka. Stvarno ne mogu da te razumem. Pa ja ove godine sam imao problema sa vučnom MBV . Prešao sam i po širini i dužini i jedva sam dobio kolko tolko da posejem . A komšija pored mene tanjira sa nekom češkom nošenom tanjiračom prvi prohod i nema više stapova. Crna zemlja ostala.

Sve je do tanjirače. I ja sam imao vršačku MBV vučenu i nije baš nešto radila, ali sad kad sam uzeo bečejuku sa paker valjcima ludilo. Kad uleti u suncokretište nema ništa iza.
 
Naravno da je do tanjirače . Nije optička varka.imam i ja paker valjke ali ipak ove nošene mnogo bolje rade .
 
Dali postoji negde neko uporedjivanje ugla tanjira kod nošenih?
Mislim na vertikalni ugao.

Kod lemkena je taj ugao rekao bih najveći. Oni tvrde da se tanjiraca zbog tog ugla sama uvlači u zemlju.

f9638d1fa665247139ec1f51421ece57.jpg


17a8f80d724d5fad0cae9c7271b28ef1.jpg

Akpil ima čak se taj ugao malo menja, ali nismo probali kada je bila na probi.

9b2a3e2bc65f4d08e076b58f58c76513.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Imam dve nosene kratke tanjirace sa razlicitim uglom. Na Ilgiju je ugao mnogo veci i taj ulazi i u asfalt ako treba ali voli malo vecu dubinu za rad i ne moze tako sitno da radi kao Kverneland koji iako je tezi ne moze tako da udje u zemlju jer ima drugaciji ugao i diskove sa sitnim reckama ali zato radi sitno i parcela bude ravna kao sto. Sve ima svoje.
 
Sve je do tanjirače. I ja sam imao vršačku MBV vučenu i nije baš nešto radila, ali sad kad sam uzeo bečejuku sa paker valjcima ludilo. Kad uleti u suncokretište nema ništa iza.
Ja imam zmajevu,to bi trebalo da je jako slično,i suncokrerište nije problem,al u kuruzu ne uradim ništa,u opšte ne može da zatrpa masu,a radio sam uporedom sa komšijom koji ima bečejsku sa pakerima,pa isto njesra...
Jedino drugarova ferokop je uspela nešto da uradi,al je ram 120x150 i 26 tanjira od 660mm...
Kad vidim kako drugi drugar radi sa kratkom prosto se smorim,on jedan prohod i vatra...ima neku tursku,kopiju lemkena,radi ko doksa...
 
Poslednja izmena:
Msm da seckanje stapova mnogo zavisi od rotora nazad koji je tip. Ja imam oring i mnogo lose sitni stapove u odnosu na drugara koji ima rotor od flahova koji drobi.
 
Модери, пребаците ово туце претходних постова у тему о гумама - тамо је кориснија.

А што се тиче тањирача, има украјински "Велес агро" нешто што бих радо пељао по својим њивама:


Има подешавање положаја диска, положаја предње у односу на задњу батерију (ови са снимка нису скапирали да треба и то да подесе, па им је диска ишао иза диска), има ваљак позади и није ношена, да ти се хидраулик сустане док тераш од њиве до њиве.
 
Msm da seckanje stapova mnogo zavisi od rotora nazad koji je tip. Ja imam oring i mnogo lose sitni stapove u odnosu na drugara koji ima rotor od flahova koji drobi.
Jel pravio rotor ili orginalni?
Ja bi trebalo da nakačim neki na ferocoop tanjraču. Dosta loše sitni zemlju. Na šta da vodim računa ako ga kupujem? Da li su bolji ovi nazubljeni ili ravni?
Nešto razmišljam... imam rotore na drljači tupanjac. Moga bih neki prelaz da napravim pa da ih premeštam. To bar nije problem. Ni da se uradi ni da se prebaci sa jedne mšine na drugu po potrebi?
 
Jel pravio rotor ili orginalni?
Ja bi trebalo da nakačim neki na ferocoop tanjraču. Dosta loše sitni zemlju. Na šta da vodim računa ako ga kupujem? Da li su bolji ovi nazubljeni ili ravni?
Nešto razmišljam... imam rotore na drljači tupanjac. Moga bih neki prelaz da napravim pa da ih premeštam. To bar nije problem. Ni da se uradi ni da se prebaci sa jedne mšine na drugu po potrebi?
Original. Po meni ako hoces da lepo izdrobi stapove mora da bude od flahova. Taj od drljace je mali precnik moze lako da gusi
 
Ovakvu ima kolega, samo nošenu. Velik je razmak izmedju diskova, pa je dobra za obradu umesto grubera, ili pluga, dok za pripremu za pšenicu bas i nije.
Ову њен произвођач и назива дискосним плугом. Зато и не мислим да би се неко бунио како ради по жетвеним остацима, о чему је ишла прича. Припрема је потпуно други пар опанака...
 
Danas izmerio tanjiraču teška ravno 2t. Da li bi bolji posao radila kratka nošena od nekih 1400kg? Da li kratka zbog ugla bolje ulazi u zemlju od klasičnih V vučenih. Ova moja može da ore samo što Ruja ima problema kad se ukosi. Ova ima 20 diskova tako da bih nošenu uzeo od 20.
IMG-20240305-112506.jpg
 
Danas izmerio tanjiraču teška ravno 2t. Da li bi bolji posao radila kratka nošena od nekih 1400kg? Da li kratka zbog ugla bolje ulazi u zemlju od klasičnih V vučenih. Ova moja može da ore samo što Ruja ima problema kad se ukosi. Ova ima 20 diskova tako da bih nošenu uzeo od 20.
IMG-20240305-112506.jpg
Kratke tanjirače nisu ni namjenjene da idu duboko.
 
Danas izmerio tanjiraču teška ravno 2t. Da li bi bolji posao radila kratka nošena od nekih 1400kg? Da li kratka zbog ugla bolje ulazi u zemlju od klasičnih V vučenih. Ova moja može da ore samo što Ruja ima problema kad se ukosi. Ova ima 20 diskova tako da bih nošenu uzeo od 20.
Sacekaj jos neko misljenje jer ja nemam pa ne pricam iz licnog iskustva ali sa kratkom neces imati dubinu. Ako ti treba dubina onda ti treba malo jaci traktor a ta tanjiraca ce verovatno svu ostalu mehanizaciju da sahrani 😂
 
  • Like
Reagovanja: obi
Nazad
Vrh