Tanjirača : snaga traktora

Odg: Tanjirača : snaga traktora

Dali neko zna kakvu bi tanjiracu mogla da vuce rakovica 65.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Tanjiraca,gruberi,kojekakvi podrivaci i razrivaci se meri potrebna snaga po zahvatnom metru.Na sajmu sam razgovarao sa covekom sto zastupa horsch i rakao mi da se krece za neku kombinovanu tanjiracu sa pakerima treba minimum 70 ks po zahvatnom metru.Bas me interesuje kako bi mtz 1221 vukao konsum 3.6 sa pakerima i tockovima u vis i to 10 km/h.Video sam Mekkormika sa tom tanjiracom od 155ks i nije mu svejedno da vuce 3.6 i drzi je pomalo na tockovima da netone duboko.Kaze gazda ima sta da vuce.Za 1221 3.2 sa pakerima i tockove u vis plafon lakse ce biti i traktoru i imace dobru brzinu.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Koja bi tanjiraca bila dobra za Rusa od 90 konja?
 
Prkosi Logici....
435506.jpg
 
Ја имам FeroCoop-ову вучну V тањирачу од 24 диска и радног захвата 2.8м. Тешка је око 2 тоне. Вукао сам је прво са Русом 820. После је дошао Масеј 3080 на његово место. Е сад Масеј би требао да нађе новог власника, ако Бог да, јер је стигао Рус 1221.3. Пробао сам да тањирам са њим и игра се са тањирачом. Изгледа да ће ове године послужити док не стигне друга јер је ова мала за њега.
 
Лепо, нема неку брзину, али вуче је и обавља посао. Тих 5-6 година када сам имао само њега, није се жалио.
 
Znaci ti kazes,da traktoru od 80 ks mnogo igra ulogu valjak?da se teze vuce sa valjkom?

Da blizu sam tebe nisi mi daleko ista su nam zemljišta tvoje je teže od mog to obojica znamo a ja sam svoju metalwolf tanjiraču kupio bez paker valjaka vuko sam je tako sa 892 12 na sat sam negde tero pa sam posle kupio paker valjke od Consuma pa posle je imao traktor šta da vuče više od 9 kilometara na sat nije mogo ići na nekim mestima je bacio bogami dosta dima.Posle sam saznao da za tu tanjiraču treba traktor preko 100 ks a ne jedan od 90 ks moja tanjirača Metalwolf je prodata u Žitište traktor koji je vuče 82.1 kaže vlasnik da je skinuo 4 diska i da sad vuče ekstra al maksimalna birzina 9 kilometara na sat tako da izbor je tvoj ako hoćeš da forsiraš traktor dok mu ne crkne motor :osmeh:

- - - - - - - - - -

Znaci ti kazes,da traktoru od 80 ks mnogo igra ulogu valjak?da se teze vuce sa valjkom?

Da blizu sam tebe nisi mi daleko ista su nam zemljišta tvoje je teže od mog to obojica znamo a ja sam svoju metalwolf tanjiraču kupio bez paker valjaka vuko sam je tako sa 892 12 na sat sam negde tero pa sam posle kupio paker valjke od Consuma pa posle je imao traktor šta da vuče više od 9 kilometara na sat nije mogo ići na nekim mestima je bacio bogami dosta dima.Posle sam saznao da za tu tanjiraču treba traktor preko 100 ks a ne jedan od 90 ks moja tanjirača Metalwolf je prodata u Žitište traktor koji je vuče 82.1 kaže vlasnik da je skinuo 4 diska i da sad vuče ekstra al maksimalna birzina 9 kilometara na sat tako da izbor je tvoj ako hoćeš da forsiraš traktor dok mu ne crkne motor :osmeh:
 
Nazad
Vrh