Tanjirača : snaga traktora

Da blizu sam tebe nisi mi daleko ista su nam zemljišta tvoje je teže od mog to obojica znamo a ja sam svoju metalwolf tanjiraču kupio bez paker valjaka vuko sam je tako sa 892 12 na sat sam negde tero pa sam posle kupio paker valjke od Consuma pa posle je imao traktor šta da vuče više od 9 kilometara na sat nije mogo ići na nekim mestima je bacio bogami dosta dima.Posle sam saznao da za tu tanjiraču treba traktor preko 100 ks a ne jedan od 90 ks moja tanjirača Metalwolf je prodata u Žitište traktor koji je vuče 82.1 kaže vlasnik da je skinuo 4 diska i da sad vuče ekstra al maksimalna birzina 9 kilometara na sat tako da izbor je tvoj ako hoćeš da forsiraš traktor dok mu ne crkne motor :osmeh: Ok.pa na koliko su bili diskovi? pa necu da forsiram traktor,zato se i raspitivam,radio sam ja sa tanjiracom -consum-bez valjaka,ali neznam sta bi radio sa valjcima...:osmeh:

- - - - - - - - - -
 
Zavisi koj precnik diska, koliko je disk opterecen, koliki je razmak izmedju diska.
Nije isto da se vuce, 24 diska, koja ima disk 560mm, sa razmakom 20cm i tezinom od 1400kg.
Ili 24 diska, diskovi 610mm, razmak izmedju diska 24cm i tezina tanjiraca teska 2000kg.
Za ovu prvu npr treba 70ks, a za drugu 120ks.
Najbolje da kazes koji traktor imas i kakvu bi tanjiracu zeleo.
 
Mozes kupiti 30 diska, laksu. Primer, diskovi 560mm, tezina 1800.
ili kupiti trzi tanjiracu 24 diska, primer, tezina 2t, diskovi 560mm, mozda I 610mm.
to je moja preporuka. I pre strana polovna, mnogo su jace i izdrzljivije.
 
Nazad
Vrh