Tanjirača : snaga traktora

Odg: Tanjirača : snaga traktora

Dragisa Grujic je napisao(la):
Znaci bez rotora je ipak mnogo laksa, koliko su oni teski. :sta: :sta: :ppozdrav:
robici je napisao(la):
juce sam merio tanjiracu consum 28 diska sa rotorima 1480 kg
ne znam koliko su rotori teski,mrzelo me da ih skidam pa bez rotora da merim :ppozdrav:
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja imam consum v 28 diskova sa paker valjcima i vucem je sa 147ks Razlike ima sa valjcima i bez njih.vukao sam je nju i sa belarusom 52-kom morao sam da je ispravim i opet to nije bilo kako treba.zato sam i ubacio turbo u njega,ali ni to nije mnogo pomoglo.i sa 147ks kad je pustis u oranju da ide koliko ona upadne ima sta i da se vuce.a ti koji vuku sa belarusima takve tanjirace 10-12kh nek je ukose pa da vidimo onda koliko ce da idu.govorim o consum tanjiraci.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

@ robici pises nebuloze,kad tvoj ruja 552 bude vukao konzum 2.8 sa pakerima 7 brzinom ja ti kupim jos jednog 552 da mozes 9 da teras ako ti je dosta,za nekog je 7 i brzohodna i sporohodna pa pise stalno 7 a ono 4
imam dve 82-ke i gore pomenutu tanjiracu koja je zakosena na pola onog hoda i prednji i zadnji pa se pati 4 ili cak 5 kornjaca al sa dignutim tockovima do dz
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

ljudi da vam kazem ja imam rusa 82.1 i tanjiracu v28 zmajevu vucnu.ruja je vuce bez problema 12km ili 8 u kornjaci.nije fazon ukositi tanjiracu do kraja slica,onda tanjiraca neide duboko,najbolje je malo preko pola,tj.sam procenis kako je najbolje!idem u dzombaru sa dva prohoda i direktna setva,naravno upaljena dzombara. :cao:
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja sa Same Explorer turbo od 90ks bez problema vučem Ferocopovu(Temerin)tanjiraču od 28 diska bez valljaka.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

vlada77 je napisao(la):
ljudi da vam kazem ja imam rusa 82.1 i tanjiracu v28 zmajevu vucnu.ruja je vuce bez problema 12km ili 8 u kornjaci.nije fazon ukositi tanjiracu do kraja slica,onda tanjiraca neide duboko,najbolje je malo preko pola,tj.sam procenis kako je najbolje!idem u dzombaru sa dva prohoda i direktna setva,naravno upaljena dzombara. :cao:
Zastopaliti nesto sto je dobro, istaniraj 2x povrsinski pa je onda zakosi i pusti do kraja da dakrije sto vise lisca i 4 prohod malo plice ako vec nemas mogucnosti da tarupiras. Upotrebi sejalicu sa diskovima , pustije malo dublje 6 -7 cm pa povaljaj, ubaci u zemlju vise azota da potpomogne razlaganje biljnih ostataka na taj nacin ces smanjiti potrebe za PK (fosfor i kalijum)
Post je spojen: [time]1266362201[/time]
_________________________________________________
slazetelise sa mojim misljenjem?
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Na taj nacin ce smanjiti samo potrebe za kalijumom,a nikako i za fosforom. Razgradnjom biljnih ostataka se uopste poboljsava bonitet zemljista jer se stvara preko potrebni humus i jos nekolicina mikroelemenata i zbog toga je najbitnije zaoravati zetvene ostatke kad god je to moguce,a moguce je u bar 90 % slucajeva. Ima i kojekakvih tabela koliko koja biljka zaoravanjem cega unosi u zemlju uz naravno obavezni dodatak azota.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Pozdrav ljudi!
Imam Eurotok tanjiracu V28 iz Backe Palanke.
Hteo bih da stavim valjke. Ko na forumu ima takvu tanjiracu sa valjcima?
Ako moze neko da postavi detalnje slike sa merama posto imam u planu da ih pravim sam!
Hvala unapred!!
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

ma ja imam neku v tanjiracu 28 diska 1400kg vucem je sa mtz 82 i mogu vam reci da tesko ide ukosio sam je manje od pola i sada po ovom malo vlaznijem vremenu bogami ruja stenje jedva je vuce 5 brzinom pod prednjom vucom za tu tanjiracu barem jedno 110 ks treba da bi imala brzinu i da moze da se ukosi dobro , inace meni je za pet godin dve lamele pojela
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja sam tanjirao 5.5 ha suncokretišta za 2.5 sati sa MBV 32 diska i mojim renoom 135ks.Stim da naglasim da je maximalno ukošena i da je dubina više nego što bi trebalo.Naravno podrazumeva se da su točkovi skroz podignuti.Potrošnja je bila 7-7.5 lit/ha.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

isidor je napisao(la):
ma ja imam neku v tanjiracu 28 diska 1400kg vucem je sa mtz 82 i mogu vam reci da tesko ide ukosio sam je manje od pola i sada po ovom malo vlaznijem vremenu bogami ruja stenje jedva je vuce 5 brzinom pod prednjom vucom za tu tanjiracu barem jedno 110 ks treba da bi imala brzinu i da moze da se ukosi dobro , inace meni je za pet godin dve lamele pojela
Mislio sam da menjam moju od 28 diskova za veću ali sa 120 ks ide lepo kad je takoreći maksimalno ukosim.Do pre dve godine nisam smeo da je ukosim pošto MTZ 820 nije mogao tako da je vuče.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

ja imam adutovu v32 ukosenu skroz do kraja i vucem je sa YTO-x1204 od 120 konja idem negde oko 11,12 km/h ako je ravna njiva, a ako ne onda malo sporije. normalno tockovi su skroz dignuti :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja sam sa belorusom 820.2 vukao consumovu 2.8 sa valjcima sestom negde oko 9 na sat .Ukljucim prednju vucu i isto ide i prvi i drugi put,cini mi se lakse mu je drugi put jer nekad kod prvog prohoda hoce malo da zanese traktor ali jedva da se oseti sto kod drugog prohoda nisam osetio.I u uputsvu za tanjiracu pise da se preporucuje od 7 do 10 km/h,sto mi se i u praksi pokazalo kao tacno, jer je tanjiranje jako lepo a posle drugog prohoda njiva izgleda kao da je setvospremirana.Inace ukosena je nekih 85%.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Tek kad sam zakacio consum 2.8 za 1221 video sam sta je tanjiranje. Ni ne treba mu veca tanjiraca, ovako vuce u koju god brzinu da ga ubacim. :D
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Lala iz Banata je napisao(la):
Tek kad sam zakacio consum 2.8 za 1221 video sam sta je tanjiranje. Ni ne treba mu veca tanjiraca, ovako vuce u koju god brzinu da ga ubacim. :D
Samo pazi da ne ispadnes iz traktora, jer tu tanjiracu moze vuci sa 20 km /h. Za 1221 je consum 3,6 i 10 km/h.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Nije sve ni u brzini jer nece bas duboko da ide!
Mi smo za 577 stalno kacili nosenu OLT ili Lemind (nisam siguran jer je prodata pre par godina) tanjiracu X28 sa nekoliko prednjih tegova od traktora. Sto ti kazes Lalo u koju ga brzinu ubodes on ide...
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

pa normalno da ce da "leti",kad je za tu tanjiracu i vise nego dovoljna snaga od 60 ks...
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

KishRobert je napisao(la):
pa normalno da ce da "leti",kad je za tu tanjiracu i vise nego dovoljna snaga od 60 ks...

Normalno mi je bilo da vozim 4. brzom sto ti dodje mozda i jace od 20 km/h... :haha:
Naravno, misli se na tanjiranje dzombista ili u to vreme dok smo sejali suncokret tanjiranje stabala posle zetve.
 
Nazad
Vrh