Tanjirača : snaga traktora

Ma prso sam.... :haha: evo sad ima ::namigivanje::
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja vucem EUROTOKovu(Backa Palanka) 28 diskova 560 mm sa 105 konjova i ide bas lepo. Moze i sa Rusom 92,ali mu fali malo brzine. Ustvari moze po nekim racunicama i sa 577,ali u praksi je to sasvim nesto drugo.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja sam vukao Metalvolf-u sa livenim tuljcima 2,8m sa MTZ 820. Prvi prohod nema problema da je vuce,taman mu je. Drugi prohod mu je vec teze, ide sporije i prednja vuca
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Ja vucem sa 577 eurotokovu tanjiracu precnika diska 560 mm.pa nije mu lako da je vuce ni prvom na brzi hod ali istanjiram sa njom jako dobro.malo me zeza sto je traktor lak pa ga nekad tanjiraca zanosi u stranu ali samo kad je malo oslobodim na opruzi da ide duboko negde i do 20 cm.ta tanjiraca je teza od consum-ove pa se teze i vuce mislim da su mi rekli ljudi i koliko ali kako se secam oko minimum 200 kg.po meni ima najbolja konstrukciona resenja kao i samu ramu.kad sam otisao po nju da je kupim pre 3 godine bojao sam se da 577 nece moci da je vuce ni 10 m po njivi ali sto se mene tice velika brzina na tanjiranju suncokreta nije potrebna jedino ako nemate vremena vozio sam je drugom ali mi se nesvidja kako ide po zemlji,lepse mi je kad sporije vozim pa makar radio i nocu.sa njom radim nekoliko godina i znam sve o njoj i consum-ovoj jer imaju ljudi u selu.da cujete zanimljivo,penjem se na neku uzbrdicu a pored u travi zakopan karov negde u ataru a sam put je dosta nizi od zemlje pored puta.nisam znao za karov posto je bio u travi odjednom iz cista mira tanjirara mi tanjiraca ockoci od zemlje u desnu stranu okrenem se nigde nikog ravan put a ja kroz salu se smirujem da mi tanjiraca poludela ali sam shvatio kad sam stigao na njivu da mi nema jednog dela na malom disku,tako da se tanjiraca verovali ili ne odigla od zemlje samo na tom malom disku a da nije pukao.a sama tanjiraca je teska priblizno kako su mi ljudi iz euro toka rekli 1500 ili 1700kg sto znaci negde oko 750 ili vise kilograma na malom disku a oni su Italijanske proizvodnje.
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

To je RAU od 6metara vuce je DAJC 265 AGOTRON a imamo i lemindovu od 3.30
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

pa ne ipak on zna jer on radi a i složićeš se da je bolje jači traktor da lepo radi nego slabiji pa da nemože ni da krene sa njom
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

Pazi da me neshvatis pogresno shvatis tu rau od 6 metra DAJC vuce to mu je granica a manju 120 konja
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

ma ok je vlado pa ti radiš sa njom pa i znaš kako radi mi možemo samo da filozofiramo to netreba tako nego ovako mislim nema ljutnje ali takav je ovo forum kao da svi imaju filozofski fakultet
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

vladek strojevi su ti ekstra svaka cast kolko radis zemljei koji ti je onaj manji traktor sto vuce onu manju tanjiracu cini mi se da je holandez ,i ovu veliku kad rasklopis jel X il je V polozaj baterija
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

To je strvina od tanjirace! :D Samo treba imati traktor za nju! :cao:
 
Odg: Tanjirača : snaga traktora

kombajner je napisao(la):
zavisi sa 160 se vuce

na asfaltu :D

Negde sam vec pisao o potrebnoj snazi traktora za tanjirace ali ocigledno da mnogi ne citaju. Zavaravate se sa potrebnom snagom traktora za razne tanjirace. Ove lake tanjirace ( metalwolf, consum i ostalu gvozdjuriju ) od 3m rusevi vuku igrajuci se sa njima pa ce mnogi pomisliti da tu RAU od 6m moze da vuce duplo veci traktor........ali nije tako. Ta RAU ulazi duplo dublje od ovih pa je zato potrebna malo veca snaga. Za prave teske tanjirace treba 45-50 KS/m da bi se vukle solidnom brzinom od 9-10 km/h
 
Nazad
Vrh