Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Pitanje za @Srđan01. Podneo sam starcu zahtev 4.02. I on je nakon toga skontao da su mu neke njive malo manje i išao u savetodavnu ili kako se vec zove i oni su mu pomogli i podneli zahtev sa nekim umanjenim parcelama. U sandučetu ima da je prihvaćeno rešenje od 4.02. I prihvatio sam ga. Rešenje je stiglo za prvi zahtev a za drugi ne (valjda je taj prvi trebao da se poništi). U prilogu je slika. I da, koliko treba da prodje od prihvatanja do dobijanja opcije za odricanje od zalbe.


Screenshot-2024-03-23-18-17-49-890-com-android-chrome.jpg
 
Pitanje za @Srđan01. Podneo sam starcu zahtev 4.02. I on je nakon toga skontao da su mu neke njive malo manje i išao u savetodavnu ili kako se vec zove i oni su mu pomogli i podneli zahtev sa nekim umanjenim parcelama. U sandučetu ima da je prihvaćeno rešenje od 4.02. I prihvatio sam ga. Rešenje je stiglo za prvi zahtev a za drugi ne (valjda je taj prvi trebao da se poništi). U prilogu je slika. I da, koliko treba da prodje od prihvatanja do dobijanja opcije za odricanje od zalbe.


Screenshot-2024-03-23-18-17-49-890-com-android-chrome.jpg

To sada već nije do mene ali najduže što se čekalo da se pojavi opcija za "Odricanje od žalbe na doneto rešenje" je četiri dana ("Ali opet ima slučajeva koji su čekali i više od četiri dana")​

Sada to ide brzo.
 
Nakon prihvatanja resenja u esanducetu za subvencije, 1-2 dana kasnije je stiglo odustajanje od zalbe, dakle sve radi kako treba, mora se esanduce proveravati redovno.
Nema se šta proveravati ako imate neku mejl aplikaciju sa push obaveštenjima instaliranu na telefonu. Dobijete mejl instant, kao sms. Onda odete u eSanduče i to je to
 
Ja sam 12.03 podneo zahtev za subvencije i nije mi još stiglo opcija za odricanje od žalbe
 

To sada već nije do mene ali najduže što se čekalo da se pojavi opcija za "Odricanje od žalbe na doneto rešenje" je četiri dana ("Ali opet ima slučajeva koji su čekali i više od četiri dana")​

Sada to ide brzo.
Pozdrav Srdjane, kako druže da ti pošaljem privatnu poruku? treba mi par saveta od tebe ...
 
Predao 27.02. i tek mi je sinoc stigao mail da je prihvaceno . Sad cekamo da stigne mogucnost odricanja od zalbe .
 
Nema se šta proveravati ako imate neku mejl aplikaciju sa push obaveštenjima instaliranu na telefonu. Dobijete mejl instant, kao sms. Onda odete u eSanduče i to je to
emoji1745.png
Ne stiže kao SMS (Mora biti uključen Wi-Fi ili Mobilni podaci), da se dobija obaveštenja mora se uključiti u opcijama u eSanduče (Адреса електронске поште за примање обавештењa)
420300997_800288632129605_2326714058586181560_n.jpg



Dosta njih su dobili ponovljeno slanje Rešenja i pored toga ga nisu prihvatili (Znači čekaće 82 dana pa tek onda će sistem automatski prihvatiti Rešenje).
Nije prihvaćeno rešenje neće biti ni isplate dok se ne prihvati.

 
Pa valjda se podrazumeva da je neophodan net da bi stigao mejl. Moja greška što nisam napisao. Meni odavno mejlovi stižu kao sms poruke, instant, pa sam malo loše objasnio.
 
Pa valjda se podrazumeva da je neophodan net da bi stigao mejl. Moja greška što nisam napisao. Meni odavno mejlovi stižu kao sms poruke, instant, pa sam malo loše objasnio.
Što se tiče Notifikacija kao SMS

  • Komentari (SMS)
  • Servisi (MEJL SMS)
  • eZakazivanje (MEJL SMS)
  • Status zahteva (SMS)
  • Zamena vozačke dozvole (SMS)
  • Poruke obrađivača (SMS)
  • Rok za plaćanje (SMS)
  • eDostava (MEJL SMS)
  • eDozvola (MEJL SMS)
  • Lična karta (MEJL SMS)
  • Pasoš (MEJL SMS)
  • Vozačka dozvola (MEJL SMS)
  • Registraciona nalepnica (MEJL SMS)
 
Ne znam dal je bilo.

Sva gazdinstva koja su još uvek u procesu registracije MOGU da podnesu zahtev za subvencije.
Da omogućeno je i poljoprivrednicima koju su u procesu Registracije novog gazdinsta da podnesu zahtev za Subvencije (To je bilo i prošle godine).


Obrada pomenutih zahteva uslediće nakon što poljoprivredna gazdinstva budu upisana u elektronski Registar poljoprivrednih gazdinstava. Podsećam da je potrebno da se na parcelama koje se nalaze u poljoprivrednim gazdinstvima koja su u postupku registracije nalazi biljna kultura. Samo tako upisane parcele će i pre završetka registracije poljoprivrednog gazdinstva biti vidljive na platformi ePodsticaji i korisnici će imati mogućnost da podnesu zahtev za podsticaje u biljnoj proizvodnji.
 
Predao 27.02. i tek mi je sinoc stigao mail da je prihvaceno . Sad cekamo da stigne mogucnost odricanja od zalbe .
Ja imam od 21.2. Predato, ali su bile parcele na verifikaciji. Verifikacija je završena pre nego što je zahtev prešao "u radu". Znači nisu ga još uzeli da rade. I odmah sam izmenuo zahtev sa tim novim parcelama mislim 11.3. I od tada stoji izmenjen do danas. Imam jedno gazdinstvo predato 4.2. Isto je bilo parcela na verifikaciji, ali je tamo stojalo jedno nedelju dana "u radu" dok parcele nisu verifikovane. I tamo sam izmenuo zahtev i sad još uvek stoji izmenjen. Tako da čvrsto verujem da kad se zahtev izmeni definitivno ideš na kraj reda, to jest računa se datum izmene. A i u onoj rubrici podnesci (valjda se tako zove), onaj zahtev od 4.2. Stoji crveno i piše nije aktivan. A na ovom datumu kad je izmenjen stoji zeleno i piše aktivan...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh