Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Ima li neko informaciju kada ce biti javni poziv za subvencije po grlu za umaticena grla?

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Kolege hocu da konkurisem na pokrajinski gde je 90% povrat, uzeo sam predracun, zanima me u slucaju da prođem da li ja uplacujem ceo iznos pa mi pokrajina vraca, ili uplacujem samo razliku ?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Jel uplaćivano nekom skoro?
Meni promenjen status da je poslato na isplatu pre 15ak dana i nikako da se isplati.
Prihvatio rešenne, odreko se žalbe sve regularno.
A na ćaletovom gazdinstvu kad je poslato na isplatu istog dana isplaćeno.
 
El cuo neko dal su krenuli nekom sa obradom ko je podneo za subvencije za genetiku?

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Vec pocinje isplata u novim stvarima,a meni jos uvek ni u najavi za subvencije u biljnoj proizvodnji. Da ostavim svoje iskustvo,mozda ce nekom koristiti u buducnosti. Jedna poznanica je htela da uzme poljoprivredni kredit. Kako nije imala svoje gazdinstvo,zakupila je njivu od mene,koju sam ja izbacio iz svog da bi ona otvorila gazdinstvo na sebe. Medjutim sa kreditom nije uspela ugovor je raskinut,i pre tri meseca je podnela zahtev da se to gazdinstvo izbrise,da bi se njiva vratila kod mene i konkurisala za subvencije. Ali je nije izbrisala odmah u eAgraru,a posto nije vicna tim stvarima,aplikacija nije bila na njenom telefonu,kasnije je izbrisana pa je ta opcija nestala. Kada sam podnosio zahtev,mislio sam da nece biti problema posto je digitalno i sve je u sustini na nekoliko klikova. Podneo sam podnesak gde sam ukratko objasnio o cemu je rec i ostavio dokaz o raskidu ugovora. I to je bila najveca greska. Ne znam ko im je pravio sistem,ali ogromna nelogicnost je da kada se jednom postavi podnesak ne moze se izbrisati nikako,ni sa izmenjenim zahtevom. Kakav god problem da postoji,u trenutku kada se postavi podnesak on postaje najveci,jer izgleda da ga onda niko ne obradjuje,i odlazis na kraju reda. Zahtev je podnesen odmah na pocetku 2-og februara,a zbog izmene je u "radu" od 5-og marta. Pisao sam im na oba mejla puno puta,zvao ih isto,oni uvek prosledjuju nadleznima,a ti nadlezni tri meseca ne mogu na klik izbrisati gazdinstvo. Plus vreme da verifikuju nazad parcelu,a isplata je vec uveliko zavrsena. Naravoucenije,u buducnosti kada neko podnosi zahtev a ima neki problem ni u kom slucaju da ga ne obrazlaze u podnesku,jer je onda zaglibio. Postavlja se pitanje zasto su ga uopste i stavljali kao opciju ako kasnije on postaje glavna smetnja. Zato bih zamolio Srdjana,da li ima neki predlog sta raditi,jer bukvalno mesecima nece nista da preduzmu. Hvala unapred i izvinjavam se na opsirnom tekstu.
 
To je neozbiljno sa tvoje strane,ti bi se igrao sa drzavom one decije igre"uzimala-davala".Posle takvih mejlova sa obrazlozenjem to se sve treba detaljno proveriti jer ti je prica neverovatna da bi bila istinita.U jednom kvartalu dajes njivu u zakup i brises je iz svog gazdinstva da bi je potom vracao iz komsinicinog fiktivnog gazdinstav?! Ovo je slucaj za @ACA RAIC 8-)
 
Sta je tu neverovatno,i zasto bi bila igra? Jel postoji negde zakon koji nalaze koliko nesto moze biti pod zakupom? Po kom zakonu je zabranjeno da se na taj nacin osnuje gazdinstvo? Ona nije ucestvovala ni u kakvim subvencijama i sl. I odkud ti to da je komasinica i da joj je njiva iznajmljena ove godine? Mozda nisam lepo objasnio,jer je tekst preopsiran. Zena je htela da ulaze u neku kulturu, i da bi joj dali kredit za to u banci su joj trazili da ima gazdinstvo na svoje ime. Ispostavilo se da treba ispuniti jos neke uslove sto se nije dogodilo,a njiva je bila kod nje oko dve godine. To nije ni bitno za ono sto sam imao da kazem i pitam ovde. Zato polako malo sa pretpostavkama,sve si omasio.
 
Sta je tu neverovatno,i zasto bi bila igra? Jel postoji negde zakon koji nalaze koliko nesto moze biti pod zakupom? Po kom zakonu je zabranjeno da se na taj nacin osnuje gazdinstvo? Ona nije ucestvovala ni u kakvim subvencijama i sl. I odkud ti to da je komasinica i da joj je njiva iznajmljena ove godine? Mozda nisam lepo objasnio,jer je tekst preopsiran. Zena je htela da ulaze u neku kulturu, i da bi joj dali kredit za to u banci su joj trazili da ima gazdinstvo na svoje ime. Ispostavilo se da treba ispuniti jos neke uslove sto se nije dogodilo,a njiva je bila kod nje oko dve godine. To nije ni bitno za ono sto sam imao da kazem i pitam ovde. Zato polako malo sa pretpostavkama,sve si omasio.
To je barem ovde 100 puta objasnjeno,bivsi zakupac je odjavi iz gazdinstva a novi je prijavi.Ako si vlasnik prilozis dokument iz katastra

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nisu mi poznate tehnikalije. Uglavnom,drzava ni na koji nacin nije ostecena,a da je protivzakonito ne bi ni moglo da se otvori gazdinstvo na parcelu koja katastarski nije na tebe,jer,da,pri registraciji treba izvod iz katastra. Sigurno mora i da postoji neki period ogranicenja posle koga ne mozes vratiti parcelu kod sebe,tako da ne vidim kako se to moze zloupotrebiti. Uglavnom,ostaje poenta da ko ne zeli da ceka vise dva-tri meseca na subvencije neka se kloni podnesaka. Sve sto ima da se obavi najbolje preko call centra. I slucajno ili ne,posle majla kojeg sam i danas poslao,stigao je odgovor da je poslato resenje o brisanju,ta poznanica treba samo da aktivira esanduce. Izgleda dosao red na obradu i nas sa podnescima,ja sam vec poceo da gubim nadu.
 
Danas počinje


Sta raditi u slučaju gde je nastao problem oko udela površine parcele? Iz call centra mi rekoše samo da promenim površinu, ali to se ne može uraditi ukoliko se ne obrise parcela, i ponovo unese. A za ponovno unošenje parcele ne postoji opcija.
Jel jedino resenje brisanje i oprostiti se od subvencija za te parcele?
 
Nazad
Vrh