Subvencije poljoprivredi za 2014

Postoje razna vancarinska ogranicenja ali to nasi nece da koriste jer im nije u interesu , njima ni njihovim finansijerima.....
 
Ako sam dobro čuo premijera sinoć,njemu je bitnija železara u Smederevu i posao koji ona napravi,nego sve što poljoprivreda proizvede u toku jedne godine.Dobili smo i više nego jasnu poruku gde nam je mesto svima u ovoj državi,a kome nije jasno biće mu jasno od 01.01.2015.Pa,već smo uništeni ovako ili onako,sad će da nas dokrajče,kao zmiju u glavu... Žalosno...
 
Napredujemo ka eu živećmo dobro ko bugari
I meni malo pre leglo za gorivo...
Bobane mnogo pametuješ,mogućnosti uvek postoje,kad treba da nas zavrnu uvek se pronađe modus,kad treba da neka lopuža dobije tender uvek se nađe modus
tako da za uvoz npr. svinja,da samo hoće lako bi se pronašlo rešenje,dovoljno da ih zadrže na granici 48 sati radi neke analize
 
Napredujemo ka eu živećmo dobro ko bugari
I meni malo pre leglo za gorivo...
Bobane mnogo pametuješ,mogućnosti uvek postoje,kad treba da nas zavrnu uvek se pronađe modus,kad treba da neka lopuža dobije tender uvek se nađe modus
tako da za uvoz npr. svinja,da samo hoće lako bi se pronašlo rešenje,dovoljno da ih zadrže na granici 48 sati radi neke analize
I sta ce reci ovi iz EU kad ih zadrze 48 sati?
 
EU proizvodi će glatko ulaziti u Srbiju,i njih neće zaustavljati na granici niko,a mi ćemo dokazivati kakvo smo đubrivo bacili na njivu još preklanjske godine itd itd... Lobi čuda čini,ne znam da li je poenta da seljaci rasprodaju sve pa da idu u socijalni program,a sve mi se čini da će tako biti u budućnosti.Svi u svetu se bore za sebe i svoju računicu,samo se naša država bori za nekog drugog.Isto tako sam ubeđen da bi bar 90% poljoprivrednika bilo u stanju da se odrekne subvencija,ako bi postojao neki prihvatljiv i održiv plan za poljoprivrednu proizvodnju.Amerikanci proizvode kukuruz ispod cene koštanja,ne ulazim u to da li je GMO ili ne,zanima me koji je to tržišni model,jel' ne može i kod nas da se primeni nešto slično?
 
Ja sada zvao da proverim jel su legle pare za povracaj od goriva predao oko 16.9 kazu nisu legle koji im je to redosled neznaju ni oni .
 
Poslednja izmena:
Batalite jel legle pare i samo to dve stranice,lecice svima.Trebali bi da se cuknemo svi u glavu na ono sto smo culi od premijera,bolje da nije izlazio u etar sinoc.Sta je pesnik hteo da kaze ,kazao je i tako ce nam biti.Cijim parama finansira zeljezaru,verovatno od tate i mame sto ih zakaci ovim merama,mozda i on izdvoji koju hiljadarku od onih 100 000 dinara.Nije lako udariti na 5000 zaposljenih iz jednog grada u istoj firmi,na okupu su i veliki belaj mogu da naprave.Kada nas nesrecnike moze neko skupiti u tom broju na jednom mestu,nikada i zato ce sprdaju sa nama. Preporucio bi ja njemu neka tih 5000 rasporedi po selima(jel su iz istih i dosli ) u ovim napustenim kucama neka njih finansira sa po 10000evra samo da tove jagance tovljenike i bikove za nase prijatelje arape , kineze i ruse .ovakvom merom vrtio be sve njih koji su dosli sa sela i demografska slika u siroj okolini Smedereva znatno bi se popravila.Da nepricamo o klanicnoj industriji i izvoza mesa i mesnih preradjevina,to bi bila kicma Srbije.
 
Isplacuju po nekom redosledu koji je samo njima poznat.
Ja sam za gorivo predao 08.09. a za mineralno djubrivo 2-3 dana pred kraj, a uplacena mi je cifra koju ne mogu da protumacim. Za 5ha, uplaceno mi je 18.877 din. Imao sam i vise racuna nego sto je potrebno, tako da ocekujem za gorivo 15000 din i za min. djubrivo isto 15000 din. A kako su oni dobili ovu cifru meni nije jasno..

Ovu poruku sam poslao danas u 10h, a posto vidim da se dosta njih javljaju da im uplate stizu, proverio i ja sada racun ponovo, i pojavio se sav novac. Vise nista ne ocekujem.
 
Nazad
Vrh