Subvencije poljoprivredi za 2014

ddragan ,ne lupetam ja nista sa mojom konstatacijom oko uvećanja deviz.. ,racuna od 50000e kada bih obradjivao 100ha.Ja sam poljoprivrednik a ne ratar(uzorem posijem ,pozanjem i cekam naredno oranje) .Gledaj cuda nema više kukana ,legose novci.Do danas neke stvari mi nisu bile jasne,sa danasnjim danom uvideh da vam je guzica zinula za novcima koji ni po cemu nisu vasi,ako su vaši kad ih zaradiste.Taj novac je od poreskih obveznika svih gradjanja Srbije i red je da im se zahvalimo sto ja ovom prilikom i činim.
Za svaki hektar da bi se obradio potrebno je oko 100 litara nafte.Za 100 hektara potrebno je oko 10000 litara nafte.Drzava od svakog litra ubere sto kroz porez sto kroz akcize oko 80 din.Prema tome svako ko obradjuje 100 hektara zemlje samo kroz naftu ubaci u budzet oko 800000 din,a gde je sve ostalo tako da ni jedan poljoprivrednik nema razloga da se zahvaljuje bilo kome jer je ono sto mu je drzava dosad davala sam ubacivao u taj budzet
 
Dali je drzava u obavezi da finansira tvoju moju proizvodnju,vidiš da nije. Kada je masa poljoprivrednika počela da obradjuje tolike povrsine,videćeš iduče godine kada nebude kao sto je bilo.koliko taj koji pogori 10000 dizela zagadi atosveru koliko hemije svake godine prosipa,sta je sa ekologijom,dali su zadovoljni oni što nemaju ni ara zemlje a poreski obveznici su.Zasto oni moraju da udisu smrad nafte i hemije,iz tog razloga ponajvise treba hvala.Svako ko trosi nafne derivate bi u tom slucaju trebao da traži povračaj ..Zašto bih ja trebao da budem privilegovan sto sam se u jednom momentu mog zivota da budem ratar.Najgore je sto se odmah pronalazimo,odmah vidimo neku ljubomoru,tu odma iza teorija zavere tabori veliki mali.Zašto?
 
Ta ista drzava davala 10000 eura strancima po jednom zaposlenom uz obavezu dve godine da mu budu placeni doprinosi.Pa jel to normalno?I sad eno i Zastavu zatvaraju.....
Sartid i njegovih 5000 zaposlenih kostaju drzavu godisnje skoro pola budzeta poljoprivrede.Pa jel to mora da se pomaze tj. finansira?Prave od poljoprivrednika seljake tj. majmune.
Za cetiri meseca na Kosovo se slije jedan budzet poljoprivrede.Pa jeli to normalno?Za sta odu te pare,kome odu te pare,koji je efekat tolikih ulaganja....
STRASNO DRUGOVI MOJI.
 
Kolega mindjusar di sada da strajkujem gladju,praznici razne djakonije a volem da jedem a ne smem pa sta vise.Ma ljudi neka budu subvencije idealni model ne postoji ali ne vredjajte se bice kako EU odluci ali na srpski nacin.Pozdrav drugari i samo opusteno
 
Subvencije treba ukinuti i slus jer taj novac samo odlaze ono sto je neminovno i sta seljak treba odavno da sracuna pre nego sto se upusti u proizvodnju.
 
Da, da, Pavle, i onda dodju kolege iz EU sa subvencijama od 500e po ha i pojedu nas za uzinu sa dapming cenama, a nisu nista bolji od nas, jedino ih podupire drzava.
 
Za cetiri meseca na Kosovo se slije jedan budzet poljoprivrede.Pa jeli to normalno?Za sta odu te pare,kome odu te pare,koji je efekat tolikih ulaganja....
STRASNO DRUGOVI MOJI.[/QUOTE]
diklofen@
Na ovo tvoje pitanje dat je odgovor pre neki dan na otvaranju "najsavremenije farme svinja" u Srbiji....
Nisi pomenuo jos cuvene "gubitase" zeleznice srbije , srbijagas ,opstine pune partijski zaposljenih cinovnika kojima ni jednom nije plata ispod 35000din.
I onda je stvarno cudno sto se poljoprivrednik buni:sta:
 
Poslednja izmena:
Dali je drzava u obavezi da finansira tvoju moju proizvodnju,vidiš da nije. Kada je masa poljoprivrednika počela da obradjuje tolike povrsine,videćeš iduče godine kada nebude kao sto je bilo.koliko taj koji pogori 10000 dizela zagadi atosveru koliko hemije svake godine prosipa,sta je sa ekologijom,dali su zadovoljni oni što nemaju ni ara zemlje a poreski obveznici su.Zasto oni moraju da udisu smrad nafte i hemije,iz tog razloga ponajvise treba hvala.Svako ko trosi nafne derivate bi u tom slucaju trebao da traži povračaj ..Zašto bih ja trebao da budem privilegovan sto sam se u jednom momentu mog zivota da budem ratar.Najgore je sto se odmah pronalazimo,odmah vidimo neku ljubomoru,tu odma iza teorija zavere tabori veliki mali.Zašto?
Nisu u obavezi ni ostale zemlje u okruzenju da finansiraju pa finansiraju,a njihova roba nam je konkurencija na nasem trzistu.
 
Dali je drzava u obavezi da finansira tvoju moju proizvodnju,vidiš da nije. Kada je masa poljoprivrednika počela da obradjuje tolike povrsine,videćeš iduče godine kada nebude kao sto je bilo.koliko taj koji pogori 10000 dizela zagadi atosveru koliko hemije svake godine prosipa,sta je sa ekologijom,dali su zadovoljni oni što nemaju ni ara zemlje a poreski obveznici su.Zasto oni moraju da udisu smrad nafte i hemije,iz tog razloga ponajvise treba hvala.Svako ko trosi nafne derivate bi u tom slucaju trebao da traži povračaj ..Zašto bih ja trebao da budem privilegovan sto sam se u jednom momentu mog zivota da budem ratar.Najgore je sto se odmah pronalazimo,odmah vidimo neku ljubomoru,tu odma iza teorija zavere tabori veliki mali.Zašto?
Država ne treba da finansira prizvodnju već da štiti....al ne radi,ni na ovaj način ni na carini
 
Smešan si....ako ne može da naplaćuje carinu zbog tog je...nog pridruživanja,može da donese propise,tražiti koje kakve analize zbog kojih bi za određenu robu bilo otežan uvoz da ne kažem nemoguć
 
Isplacuju po nekom redosledu koji je samo njima poznat.
Ja sam za gorivo predao 08.09. a za mineralno djubrivo 2-3 dana pred kraj, a uplacena mi je cifra koju ne mogu da protumacim. Za 5ha, uplaceno mi je 18.877 din. Imao sam i vise racuna nego sto je potrebno, tako da ocekujem za gorivo 15000 din i za min. djubrivo isto 15000 din. A kako su oni dobili ovu cifru meni nije jasno..
 
Kako da ne,usklađuju samo ono što interesnim grupama odgovara,znači može a i ne mora
zašto onda za zamrznuto meso ne usklade propis i onemoguće uvoz njihovog otpada,znači mogu a neću
Za to si u pravu ali to nikome u EU ne smeta nego im jos odgovara i tu se radi samo o rokovima do kad se to meso moze koristiti.Ali hajde neka podignu carinu na meso ,zive svinje,automobili,traktore... ne moze ako hoces da budes deo jedinstvenog trzista EU.
 
Kako da ne,usklađuju samo ono što interesnim grupama odgovara,znači može a i ne mora
zašto onda za zamrznuto meso ne usklade propis i onemoguće uvoz njihovog otpada,znači mogu a neću
Ovo je cista istina. U EU se koristi smrznuto meso do 6 meseci, a kod nas do 1 godinu. To je 100%tni dokaz da se radi za interese nekih tajkuna.
A sto je jos veca nebuloza, to je meso hranjeno GMO hranom, koja je kod nas zabranjena. Pa ko koga ovde pravi budalom??
 
Nazad
Vrh