Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj zamenik danas kod nas reče da ima 450.000 gazdinstava, a da je 62.000 podnelo zahtev za avans, što ispada ni 14%
 
bio sam neki dan kod savetnika kaze za paradajs nista nesleduje ma strasno
e tu i ja imam problem hvatamom se samo 14000 a štaje sa zaštitom domaće proizvodnje povrća nego gledamo samo ratarstvo a ne poljoprivredu u celini ,kako se neki plaše jeftinog kukuruza ili suncokreta kome da kukaju povrtari za paradajz po 10din ili krastavac,papriku i ostalo kadse sve cene ubijaju sa sezonskim uvozom e kadbi na protestima trazili dase reše i ostali problemi bile bi mnoge stvari drugčije
 
pa sto niste na barikadama nego se zalite na netu ko da ce neko da vam pomogne....

---------- Poruka napisana u 23:40 ---------- Prethodna poruka je at 23:38 ----------

Moj traktor stoji kod Titelskog mosta brat dezura stojao je i prosle godine i pre 3 nedelje.Cisto me zanimalo ovo oko dopune uredbe za subvencije prepucavanja su u temu protestna voznja traktora
nemoj u tu temu tamo niko nije normalan... nisu culi ljudi da postoji zivot i van interneta steta nemam link da im dam.... :D :D :D
 
A i trebalo bi vec jednom da se resimo te stoke necemo valjda umreti od gladi .Em nam nedaju cenu.... Em nas gledaju sa visine.. mislim na otkupljivace....Em se naradimo ko konji ...ALI DACE BOG PACEMO IH SPAKOVATI U KAMIJON....pa neka hrane i muzu oni koji pricaju po TV kako je nima dobro.
 
Trebalo bi i mi da hranimo samo za sebe a ostali neka jedu južnoameričko meso što im se nudi po megamarketima.

U svetu globalizacije ti očekuješ da ljudi u megamarketima čekaju po godinu dana da se tebi kolega utovi bik?

Ti si kao jedan odavde,koji je 2004.e posejao 1kj šeć.repe,sve platio,i ostalo mu je 400eura,kaže to nije ništa,od ovog se nemože živeti,ja sam mu samo rekao,druže trebao si posejati 12kj,pa bi imao za svaki mesec 450eura,ja bi rekao da ovo važi i za tebe
 
U svetu globalizacije ti očekuješ da ljudi u megamarketima čekaju po godinu dana da se tebi kolega utovi bik?

Ti si kao jedan odavde,koji je 2004.e posejao 1kj šeć.repe,sve platio,i ostalo mu je 400eura,kaže to nije ništa,od ovog se nemože živeti,ja sam mu samo rekao,druže trebao si posejati 12kj,pa bi imao za svaki mesec 450eura,ja bi rekao da ovo važi i za tebe
Ja godišnje liferujem više grla a ima još ljudi koji se time bave,normalno je da neće čekati da ja utovim bika.Uvoze meso kome je istekao rok trajanja i prodaju mleko u prahu koje nije videlo ni k o krave,
Toliko su se sistemi vrednosti promenuli da se deca naša hrane nezdravo zarad nekih nazovi viših interesa.
 
najnovija vest rts
22.03 h - Коначан договор пољопривредника и Министарства није постигнут. Пољопривредници кажу да је Министарство одступило од претходног договора. У Министарству поручују да оно што ратари данас траже превазилази средства у буџету намењена субвенционисању
 
Ja godišnje liferujem više grla a ima još ljudi koji se time bave,normalno je da neće čekati da ja utovim bika.Uvoze meso kome je istekao rok trajanja i prodaju mleko u prahu koje nije videlo ni k o krave,
Toliko su se sistemi vrednosti promenuli da se deca naša hrane nezdravo zarad nekih nazovi viših interesa.

To je daleko od mog interesa

Ali nemožeš ni pišati uz vetar,kud svi tu i mali Perica
 
премиране површине неће бити лимитиране као што је било у претходном систему субвенционисања по хектару, односно неће бити ограничења до стотину или 30 хектара.. :sta: Treba li nešto reći na ovo ? Ко не докаже да обрађује њиве, нема ништаУслов за добијање субвенција биће да пољопривредници докажу да земљу заиста обрађују. За разлику претходног система премирања по хектару, сваки пољопривредни произвођач ће бити уговорно обавезан на то да заснује прозводњу за коју прима субвенције. Како нам је казао Мирослав Ивковић, пољопривредници ће имати обавезу да у случају примања субвенција испоруче одређену минималну, референтну количину производа којима се бави. Znači komšija mora da mi izda račun za oranje i ostale radove da bi dokazao da radim zemlju.:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh