Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao asistent savetodavca moram da kažem da ovo nije istina. Jesmo radili za vikend i ministarstvo je o tome obavestilo poljoprivrednike sms-om, što je značajno povećalo odziv, ali nije u pitanju nikakvo moranje niti imamo instrukcije za bilo kakve spiskove ili kućne posete. Naprotiv, zabranjeno je napuštati radno mesto. I bez svega toga meni se do sad prijavilo 89% za avans....

voleli bi oni to, onda bi malo pjacali svoj moral, ali baca pukli su ko tambura.

---------- Poruka napisana u 00:20 ---------- Prethodna poruka je at 00:15 ----------

Skoro sve su uredbe izasle samjo nema uredbe za stocare !?!
Zašto ??
Hoce li sutra biti i nekih zahteva i za stocare ??
Evo ja cu isterati svojih 100 tovljenika da blokiram neki put ako treba !!!!

ako nebudemo sutra izasli imaces 2 opcije.
da te ucene i da ih nekom poklonis.( skoro) ,a mozes i da ih oteras BGD i pustis ih u 29 novemra, bogosloviju tu na kruzni ima trave da pasu.
ili izadji sutra trazi svoje borise.

---------- Poruka napisana u 00:27 ---------- Prethodna poruka je at 00:20 ----------

I lepo ministarstvo izađe sa stavom: što ste uzimali avans ako vam se taj način subvenc. ne sviđa.
I na kraju će onaj ostatak dobiti 14000 po ha:haha:

to bi bilo i naj realnije ,jer ovi sto nisu izasli oni kapiraju tu njihovu kombinaciju da kao prvo 5000 je bolje od 14000 a za ostalo mislim da ima toliko prosti ljudi da i kad im nacrtas ne kapiraju.

Pros covek vecita robija.
 
Cafez,ima vremena ukapiraće ali sa zakašnjenjem.Vidim da su ovi veliki odustali od protesta (osetili su tvrdo),
Mislim da je sad vreme da i mi hobisti izađemo.A opet apelujem-samo da preusmerimo blokade jer ćemo sigurno namerom da se blokieaju putevi imati posla sa policijom a ovako mislim da bi bio dobar potez,Svi ti naši otkupljivači ne služe da nam pomognu nego da nam skinu kožu s leđa.
 
Nisam uzeo avasn za sejanje niti planiram.Na 1400 po h sam planirao svoju buducu tj ovogodisnju proizvodnju i od toga nema nista tako da sam vec sad usao u dugovanja zbog SVAKAKVIH nazovi savetodavaca ministrastva poljoprivrede.
Ja a verujem i mnogi drugi i APSOLUTNO se slazem i PODRZAVAM proteste i blokade poljoprivrednika!!Da ima u mom kraju malo vise vecih poljoprivrednika ja bih izasao sa njima na blokade iako sam mali ali ovako da izadjem sam,sam.
 
svbe vise traktora pristize ratarskim putevima do blokada.... ne budite lenji pridruzite se... nista vam nece pasti s neba.... CVEJO PO prikljuci se bilo kojoj blokadi... budi na spisku da si bio... pozzzz CAFEZICA...
 
Dali neko moze da mi protumaci ovaj deo uredbe za regres?Nisam pravnik pa nekontam neopravdan iznos sta ustvari znaci?

Корисник премије дужан је да врати неоправдани износ на име
примљеног аванса у року од 10 дана од дана пријема писменог захтева
Министарства.”
Члан 2.
У члану 7. став 4. тачка на крају замењује се запетом и додају речи:
„а ако је кориснику премије исплаћен аванс и по одбитку износа примљеног на име
аванса.”
Члан 3.
После члана 12. додаје се члан 12а, који гласи:
Новчаном казном од 20.000 до 150.000 динара казниће се за прекршај
физичко лице – корисник ако у року од 10 дана од дана пријема писменог захтева
министарства надлежног за послове пољопривреде не врати неоправдани износ на
име примљеног аванса.”
 
То значи да ако си ти случајно или намерно пријавио другачију структиру, или се пак они зајб..и па ти уплатили више, мораш да вратиш вишак...
 
Ok ako je tako novac je na racunu necu nista zasada da diram dok se neiskristalise sta ce biti posle izbora ako misle da su pogresili nesto neka povuku novac.A ja znam da nije takvo stanje na terenu jer mi je obracunata struktura setve iz 2011 godine gde sam zitarica imao dosta a sad imam industrujskog bilja prijavljenog nekih 60 % povrsine
 
Citam po netu kako zemeljuju teze. M.M. lice kaze kako ce ove godine dobiti 250.000+ poljoprivrednika subvencije, umesto 80.000. To je samo zbog oslobadjanja od PIO obaveze! Ne moze se mesati PIO sa nacinom subvencionisanja. Vlada ako je odlucila da ukine PIO uslov, kakav to uticaj ima na subvenciju po hektaru ili prinosu.
 
Neopravdan iznos ti je ako imas npr. prijavljeno 10ha zitarica , dobio si avans 15000 da bi pokrio avans treba da predas-prodas 15000kg robe , ako si predao manje moras da vratis visak novca.
 
Neopravdan iznos ti je ako imas npr. prijavljeno 10ha zitarica , dobio si avans 15000 da bi pokrio avans treba da predas-prodas 15000kg robe , ako si predao manje moras da vratis visak novca.
samo polako..........za par meseci kad sve sedne na svoje mesto pa kad gdin Buljavi i njegov savetnik/zemljak koji zeli da pomaze male proizvodjace pocnu da deru kozu s ledje drugacija ce se prica voditi u vezi subvencija.......samo polako,pa cete videti koliko Advokat ima sluha,zelje i iskrenosti za nasu seljacku muku
ODRACE NAS KO ZECEVE ! ! ! !
 
Dali neko moze da mi protumaci ovaj deo uredbe za regres?Nisam pravnik pa nekontam neopravdan iznos sta ustvari znaci?

Корисник премије дужан је да врати неоправдани износ на име
примљеног аванса у року од 10 дана од дана пријема писменог захтева
Министарства.”
Члан 2.
У члану 7. став 4. тачка на крају замењује се запетом и додају речи:
„а ако је кориснику премије исплаћен аванс и по одбитку износа примљеног на име
аванса.”
Члан 3.
После члана 12. додаје се члан 12а, који гласи:
Новчаном казном од 20.000 до 150.000 динара казниће се за прекршај
физичко лице – корисник ако у року од 10 дана од дана пријема писменог захтева
министарства надлежног за послове пољопривреде не врати неоправдани износ на
име примљеног аванса.”

to znači da si kresno ježa u leđa ako slučajno ne predaš količine za koje si uzeo avans
 
koliko sam shvatio iz izlaganja na TV Ministarstvo poljoprivrede ne odustaje od dosadasnje odluke a podkrepljuju i cinjenicom da je neznam koliko ljudi vec podiglo subvencije za naftu a i avans.Ne vidim u cemu je problem pa oni imaju tacnu evidenciju ko je koliko podigao bonova i podigao avansa i sve to lepo oduzmes od iznosa HA x 14000 din. Pricaju price ko da smo maloumni.....::jako_besan:: :zli: ::jako_besan::
 
VESTI : pancevo je sve vise i vise blokirano iz atara iznicu novo dolazeci traktori panduri ne mogu da se povataju odakle ko stize :D :D :D ... izgurani su na sam most (panduracija) ... trenutno miruje sve niko ne krece nigde samo odrzavaju linije... ujutru ce biti jos grublje u koliko neko nesto iz vlade ne preduzme... bice blokirano totalno sve pa svi koji bi preko panceva negde nece moci.... IZADJITE NA PUNKTOVE VIDITE ISTINU UPOZNAJTE ORGANIZATORE I SVE ONE KOJI SU IZASLI DA SE BORE ZA SVOJE. (ne vicem samo naglasavam) .... od kompa i prepucavanja i lupetanja gluposti nemate nista samo sebi punite glavu raznim glupostima.... izadjite nece vam niko nista.... pozzzz s punkta Tamis i Almex i naravno mene CAFEZICEEEE :D :D :D
 
VESTI : pancevo je sve vise i vise blokirano iz atara iznicu novo dolazeci traktori panduri ne mogu da se povataju odakle ko stize :D :D :D ... izgurani su na sam most (panduracija) ... trenutno miruje sve niko ne krece nigde samo odrzavaju linije... ujutru ce biti jos grublje u koliko neko nesto iz vlade ne preduzme... bice blokirano totalno sve pa svi koji bi preko panceva negde nece moci.... IZADJITE NA PUNKTOVE VIDITE ISTINU UPOZNAJTE ORGANIZATORE I SVE ONE KOJI SU IZASLI DA SE BORE ZA SVOJE. (ne vicem samo naglasavam) .... od kompa i prepucavanja i lupetanja gluposti nemate nista samo sebi punite glavu raznim glupostima.... izadjite nece vam niko nista.... pozzzz s punkta Tamis i Almex i naravno mene CAFEZICEEEE :D :D :D


Moj traktor stoji kod Titelskog mosta brat dezura stojao je i prosle godine i pre 3 nedelje.Cisto me zanimalo ovo oko dopune uredbe za subvencije prepucavanja su u temu protestna voznja traktora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh