Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi se u subotici mirno razisli svi sretni oko 6 sati posle podne kad vidi ti vraga,vec svima je dosta blokada...sto izvode kad smo iovako pristali na manje kako god da se pogleda..al eto onda izgleda ipak se sutra vacamo na put.
 
Izgleda da mi necemo docekati da zvanicno objave ( novu ) uredbu za 2012 , otice sa vlasti i jovo nanovo .
Ovo iznad 100 ha mi se ne svidja nikako , vise bi dobili da je bio limit !
 
Ja nisam u toku, u frci sam nekoj ovih dana, pa ne pratim medije i to. Sta je ispregovarano, znam samo da je 12500 po hektaru, a kada se placa, da li treba racuni, sta, kako??? I sta se skida??? Jel ide akciza, ili ne...Bonovi idu ili ne...Nije mi jasno...
 
Da i ja pitam ko maloumnik. Da li ove nove uredbe za 12000 po hektaru vaze samo za one koji placaju penzijsko i zdravstveno osiguranje kao prosle godine ili vazi sva domacinstva?
 
Aman ljudi sve jasno ko dan ,ove subvencije će biti lošije nego one po kg koje su oni zamislili, daje se 12500 din po ha ,bez obaveze PIO ,(ali zato će doći na naplatu sledeće godine),oduzima se nafta koja je podeljenje , i biće oduzeta nafta koja će se podeliti u avgustu veća količina predpostavljam,i ko je uzeo avans i to se oduzima tako da po rečima ministra ostaje nekih 6000 din po ha u koje je uračunat i avans ,i biće neki određen minimum prinosa po ha koji se mora ispoštovati, e sad mene samo zanima kako su oni rekli određivaće se po regionima ,a jedan region ima i po 3-4 različite klase zemljišta, kako misle to da urede.
 
Aman ljudi sve jasno ko dan ,..oduzima se nafta koja je podeljena , i biće oduzeta nafta koja će se podeliti u avgustu veća količina predpostavljam,
Bice uvecana nafta za 20%. Nego, bilo bi dobro, kome ne treba, da se ta nafta i ne uzima. Bice otvoren novi tender (ovaj je dobio NIS sa 125din), i vise nece biti po 125din, nego verovatno neka cifra koja je priblizna stvarnoj ceni na pumpama, pa samim tim, ko sipa loz ulje, bice na gubitku ako bude uzimao bonove.
Nadam se da necemo biti uslovljeni da izmemo bonove.
 
To će biti-jebe lud zbunjenog.Oni su sad sklonili traktore sa puteva a posle....posle će misliti.još ako slučajno dođe druga garnitura na vlast pa okrenu ćurak naopako,Nema razgovora,poljoprivreda im je pri dnu lestvice interesovanja.
 
Kazem ti, ako budu insistirali da uzmes bonove, onda smo stvarno izvisili. Sto zbog ovoga sto sam pomenuo, a sto zbog toga sto je dosta ljudi kupilo naftu, pa naknadno dobilo bonove, kupili zbog rokova naftu koja ceka da se iskoristi na jesen. Sad ako bude jos uvecana kolicina za 20%... ... :)
 
Ma ljudi vidite da nam mindjusar jedini vredan ... ostali blejimo u naftu . Lazes sam sebe mindjuso . Pre bonova si pricao kako si kupio cisternu lozaka za 87 din .. Ajde nelupataj vise i nemoj se sad pravdati i ono " reply " :haha: . Nego ti nama reci oce smak sveta 21.12.2012 ?? :ppozdrav:
 
Ma ljudi vidite da nam mindjusar jedini vredan ... ostali blejimo u naftu . Lazes sam sebe mindjuso . Pre bonova si pricao kako si kupio cisternu lozaka za 87 din .. Ajde nelupataj vise i nemoj se sad pravdati i ono " reply " :haha: . Nego ti nama reci oce smak sveta 21.12.2012 ?? :ppozdrav:
kod nas pravoslavnih smak sveta je dogodine jer ostalima zuri kalendar
nego hocemo li mi te subvencije dobiti do tog smaka sveta pa da ih iskoristimo nekako:haha:
 
Aman ljudi sve jasno ko dan ,ove subvencije će biti lošije nego one po kg koje su oni zamislili, daje se 12500 din po ha ,bez obaveze PIO ,(ali zato će doći na naplatu sledeće godine),oduzima se nafta koja je podeljenje , i biće oduzeta nafta koja će se podeliti u avgustu veća količina predpostavljam,i ko je uzeo avans i to se oduzima tako da po rečima ministra ostaje nekih 6000 din po ha u koje je uračunat i avans ,i biće neki određen minimum prinosa po ha koji se mora ispoštovati, e sad mene samo zanima kako su oni rekli određivaće se po regionima ,a jedan region ima i po 3-4 različite klase zemljišta, kako misle to da urede.
Minimum prinosa za prvu kategoriju zemljista ce iznositi oko 35meteri psenice po kj (eropski minimum) svi oni koji neostvare taj minimum morace da vrate sav novac koji im je drzava dala kao avans sa kamatom drzavne banke srbije:haha:
 
previse je 35 za prvu klasu , ne treba da gledaju evropski minimum, nego nas prosecni prinos. Sto onda nisu i subvencije na evropskom minimumu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh