Startovanje motora u zimskom periodu

kompresioni prostor se smanjuje minimalno a poklopac je dovoljno debeo da se ureze navoj i da zaptiva dobro. ovaj traktor je imao predgrejace od MTZ 52 :cao:
 
Postoji grejac na 220V od 1000W,koji moze ugraditi u Zetor (npr.7211) kupio sam ga ,ali nisam jos ugradio.U prilogu slike grejaca,mesto ugradnje na bloku.Nisam nabavio za vreme remonta,a kasnije zanemario sam ugradnju.Oznaceni cep sa bloka motora izvaditi i na to mesto ugraditi grejac.
qnv3tf.jpg

28jfdqw.jpg

9vf7sw.jpg

cuexc.jpg
 
druze, ajd nam jos otkri koliko ::novac:: dodje taj grijac i gdje si ga nabavio, i cim se fiksira na blok hvala :ppozdrav:
 
Nije nesto skupo,moze nabaviti u prodavnicama delova za Zetore,Ursuse(N.Zednik,Cantavir).Kat.br.6901 1730.Mogu poslati broj.telefona na pp.
110wu54.jpg

Sa slike vidi se ispod okrugle ploce okrugla gumena podloska,pa oznaceni savijeni lim u obliku U-to ulazi unutar bloka,a okrugla ploca saq podloskom naleze na rub otvora.Jedan M6 vijak-oznacena glava prema spolja,sa unutrasnje strane matica u limu spaja te delove.
 
Jedno,možda glupo, pitanje... :sta: Na torpedu 48 nemam nikakav grejač, pali dobro na bilo kakvom mrazu, samo dobar akumulator i pali u sekund, dva. Znam da svaki "hladan start" šteti motoru ali, da li bi bilo bolje tj, manje štete da ugradim grejač? Da li se time nešto postiže ?
 
Cena grejaca je 2250.00 din(Zetor 7211-7745) a za Zetor Kristal,veliki Ursus 4000.00 din-drugacija montaza.
 
Taj čep nemaju svi zetori! 6711 i 6911 sigurno nema a nisam baš siguran ni za 7011....
 
Koliko znam nema ni na 7011.Na starijim Zetorima ima dugme na prednjem delu Bosh pumpe,koji ako pritisne dobije jace punjenje pa lakse pali traktor-secam se to je bilo na Zetoru 2511.
 
torpedo ja sam imao torpeda adriatik 48 i kod njega je grejač u usisnoj grani a greješ ga tako što kad ga pališ a pali se na potezanje prvi korak je grejanje a drugi je paljenje :D :D :D
 
FL je napisao(la):
Koliko znam nema ni na 7011.Na starijim Zetorima ima dugme na prednjem delu Bosh pumpe,koji ako pritisne dobije jace punjenje pa lakse pali traktor-secam se to je bilo na Zetoru 2511.
Da to ima na starom tipu bosch-pumpe!
 
Mislim da postoji i na serijam 57XX , 67XX , jer se grejač nalazi u katalogu delova kao rezervni deo .
 
Kod mene na bloku motora generacije 6911 nema taj čep! Juče sam roverio! Nemam ni na jednom bloku!
 
Taj grejac vode je dobra stvar, mi smo ugradili tako nesto slicno na Mtz 82, ima da se kupi u prodavnici delova (oko 4-5000 dinara kosta). Motor je bio napolju, bilo je smrznuto, za manje od 15 minuta je ceo motor bio vruc skoro na radnu temperaturu, i upalio je na zub. Grejac je isto na 220 volti. Znaci, treba usuti antifriz i parkirati ga blizu struje, i nema problema.
 
ex sad u ovim prevrelim danima rado se sjetim zime

ja svog toma vinkovica 420 jedan klip 18ks palim na -20 bez problema dakle naspricam gas izvucem polugu gasa to nesto ko dekopresor kapnem malo goriva ucep koji sprovodi do klipa i akumulator od 95ah pali ga za 3sec
 
Nazad
Vrh