Startovanje motora u zimskom periodu

@ branko

Ja hocu da ugradim taj bojler sa strane na 82-ku ,da li stvarno treba toliko vremena da se zagreje voda ?

Juče sam palio i veoma teško i to u garaži ,grejač radi(petroleja ima ) .Moram da skinem filter za vazduh i začepim rukom i puštam kad fest zavergla. Inače sam mu stavio akumulator od 180 A.
Koliko dugo ostavite grejač upaljen pre nego verglate ?
 
Grunt@ Ovo sam se šaliju jer oni imaju iste motore a stvarno neznam koja je fabrika starija , Znači trebaju isto da pale...:haha:Lisnik@ Potpuno tačno sa teoretske strane ali se mora je dnom znati koji je traktor bolji na palenju , koji na potrosnji itd.. Evo jedno pitanje može za sve .. Kada bi kojim slučaje sutra ujutro sakupili na gomili po 100 komada npr Torpedo Imt 560 , 539 Belarus Zetor (ursus) ,Store402(UNIVERSAL) eTO NEK BODE DOSTA. Bez obzirana stanje baterije , godište Nafta/(ili loža)znači neki prosek , Šta mislite kojih bi upalilo naj više . Ja imam neke od ovih i mnogi od vas ali pitam lisnik@ pošto vidim da je majstor...:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Torpedo - deutz uvjerljivo najbolje pali što se zime tiče. I deutz motori su uvjerljivo najbolji od svih vrsta motora po mom skromnom mišljenju.
 
Grunt@ Ovo sam se šaliju jer oni imaju iste motore a stvarno neznam koja je fabrika starija , Znači trebaju isto da pale...:haha:Lisnik@ Potpuno tačno sa teoretske strane ali se mora je dnom znati koji je traktor bolji na palenju , koji na potrosnji itd.. Evo jedno pitanje može za sve .. Kada bi kojim slučaje sutra ujutro sakupili na gomili po 100 komada npr Torpedo Imt 560 , 539 Belarus Zetor (ursus) ,Store402(UNIVERSAL) eTO NEK BODE DOSTA. Bez obzirana stanje baterije , godište Nafta/(ili loža)znači neki prosek , Šta mislite kojih bi upalilo naj više . Ja imam neke od ovih i mnogi od vas ali pitam lisnik@ pošto vidim da je majstor...:ppozdrav:

Spasoje zaboravio si Vladimirca.Nema vode,ima grejač i dekompresor....ako ne smrzne nafta pali k'o mina, bez obzira na minus.
 
Da to ste u pravu ali kazem vam ovaj moj pali kao lud ne skidam akumulator antifriz je u njemu stoji u supi dve strane zatvorene,ali motor je bas dobar,da ima moj brat vladimirca pali dobro ali zahteva jek akumulator.Stim sto u ursusa idu dva akumulatora od 97ah,ja imam samo jedan a da ima dva nema mu ravnog u to sam siguran sto posto!
 
Znači da si sešalio za storeta i univerzal :haha: bombarduješ ko nato pakt. Ja imam i štoreta i daleko ga stavljam na zadnje mesto . 220 BARA POTREBAN pritisak na brizgaljkama pa da upali , malo ako je pumpa tanka nećeš upaliti a možeš sa takvom radi bez problema..
 
@ branko

Ja hocu da ugradim taj bojler sa strane na 82-ku ,da li stvarno treba toliko vremena da se zagreje voda ?

Juče sam palio i veoma teško i to u garaži ,grejač radi(petroleja ima ) .Moram da skinem filter za vazduh i začepim rukom i puštam kad fest zavergla. Inače sam mu stavio akumulator od 180 A.
Koliko dugo ostavite grejač upaljen pre nego verglate ?
Dobar 82 sa ispravim anlaserom i grejacem do -20 mora da upali sa dva akumulatora od 97ah ili jednim od 143.
 
Ja vidim da od kad sam odradio generalnu na 539 nema problema sa paljenjem.Znači nije do traktora koliko do kompresije.
 
Ja lepo pitao kada bi nakupili po 100 kom. u prosekub značin od kuće do kuće. Jer ti si uradio generalno i to je onda nov traktor sa pravom kompresijom.. Sram ga bilo da ne upali ...Jer u velikoj masi ceš naci i urednih i neurednih traktora e od toga proseka se može odrediti koji su naj bolji na palenju Moje je mišljenje npr da bi jutros u 7h upalilo jedno 25 zetora Storeta jedno 3 a tako isto i 558 a za torpedo i rusa nisam posedovao pa nebi da komentarisem jer ovde se javljaju samo oni što su jutros upalili a ostali niko ništa ne javlja
 
Ja sam jutros palio zetora čistio sam snijeg. Nije hladno kao jučer (Edit: nije ni toplo sad je -8 stupnjeva), upalio je nakon 5 sec. .
 
Poslednja izmena:
proslu zimu nece traktor da pali...jedva vrti-sve stoji ok,akumulator solidan...ocistim kontakte na anlaseru,masi i naspricam malo wd na stubice od akumulatora i spoj sa dovodnim kablom.rezultat je bio da je za 2 sekunde sastavio.savetovao bih da ako imate kabla spojite mase sasije i kabine,ako to vec fabricki nije uradjeno...kao npr kod vladimirca.
 
Taj grejac vode je dobra stvar, mi smo ugradili tako nesto slicno na Mtz 82, ima da se kupi u prodavnici delova (oko 4-5000 dinara kosta). Motor je bio napolju, bilo je smrznuto, za manje od 15 minuta je ceo motor bio vruc skoro na radnu temperaturu, i upalio je na zub. Grejac je isto na 220 volti. Znaci, treba usuti antifriz i parkirati ga blizu struje, i nema problema.
ja sam kupio isto grejač na stuju za mtz82 snaga grejača je 1800 w cena55eura zagreje motor ali nemoze za 15 min ja sam grejao 1 sat i motor je bio mlak a ne vruc
 
moj JD bio napolju od juče ujutro zakrčio sam njegovo mjesto danas grijač 15 sek. po uputsvu kresnu ko mina a i nečudi me nov je al opet može biti greška u izradi
 
Nazad
Vrh