Startovanje motora u zimskom periodu

Ma i ove nove rakovice kad upale tresu se ko mace na zimi,moja je stara 6 meseci i kad upalim nece da primi gas jedno 30-40 sekundi pa tek onda prima gas,serviser kaze malo goriva u bos pumpi :sta:ali ja neverujem jel je palila kad je stigla iz fabrike
 
i ja imam novu i nemam tih problema to joj se desavalo samo kada je bilo ispod -15 i to samo mozda 2-3 sekunde
 
ja mome stavim baklju jer mi se grejac ugasi kad pocne da sastavlja i pali tako do -15 a kad upali ako sklonim baklju on se ugasi moram da je drzim 5 do 10 sekundi dok proradi.
 
galki je napisao(la):
ja mome stavim baklju jer mi se grejac ugasi kad pocne da sastavlja i pali tako do -15 a kad upali ako sklonim baklju on se ugasi moram da je drzim 5 do 10 sekundi dok proradi.
I kod mene se grejac ugasi kad pocne da vergla, tako da koristim baklju ako je ispod -5.
Nije mi jasno zasto se gasi grejac jer to ranije nije bio slucaj?
 
A ja koliko god da je hladno sipam tople vode u hladnjak, sačekam 2-3 minuta i palim bez grejača! Zetor i Ursus ni nemaju tu glupost! A ni netreba im!
 
I ja palim sa vrucu vodu, tako me tata ucio kada sam bio mali. Sada imam sina pa cu ga nauciti kako se pali sa vrucu vodu. Opasni smo mi u SR generacije se menjaju, a traktor ostaje uvek isti. :ppozdrav:
 
kod mene stoji antifriz ko ce stalno sipati vodu a i zbog kamenca nevalja.
 
dragan82 je napisao(la):
Ja mogu probati. Samo nam reci da li ima na to mesto fabricki ostavljena rupa ili mi moramo nesto da busimo? Najbolje nam posalji sliku tog mesta. Hvala.
poklopac pretkomore se nalazi sa leve strane motora odmah pored izduvne grane. pricvrscen je sa tri M10 matice. skine se poklopac pretkomore i izbusi se mesto za grejac uvrti se i poveze sa elektricnom instalacijom. za svaki cilindar ima svoj poklopac pretkomore. :cao:
 
Ima ovde u Svajcarsku jedan deo koji se stavi na crevo za vodu pa greje vodu u traktoru. Ja sam video taj deo i mogao bi da vam opisem kako se ugradjuje. Zaboravi da vam kazem da taj grejac radi na 220v. :cao:
 
igor74 je napisao(la):
poklopac pretkomore se nalazi sa leve strane motora odmah pored izduvne grane. pricvrscen je sa tri M10 matice. skine se poklopac pretkomore i izbusi se mesto za grejac uvrti se i poveze sa elektricnom instalacijom. za svaki cilindar ima svoj poklopac pretkomore. :cao:
Nisam siguran da je tako jednostavno, grejaci imaju konus na kojem zaptivaju sto znaci da i u rupi treba da postoji konus a poklopac predkomore nije toliko debeo da bi mogao da se ureze navoj i napravi konus za zaptivanje.
 
lakše je sipati toplu vodu,pa pustiš da curi na blok dokle god nepoteče vruća.Naravno,ko ne koristi antifriz

Najmanji je problem urezati za grejač,ili staviti deblji poklopac.sve se to da uraditi,lako i sa malo para.
Ali šta sa promenom kompresionog prostora?
 
igor74 je napisao(la):
dragan82 je napisao(la):
Ma nova rakovica pali , ali rakovica 60 muke zive. Svi kazu da je bolja 60 od 65. ja imam 60 i to palenje mi izasno na nos.
pozdrav svima. da li ste probali ugraditi grejace u predkomore ovo vazi za sve M33 i M34 motore. :cao:
ugradio sam ali samo jedan da probam, plašio sam se da ga ne izbije kompresija, malo bolje pali verovatno bi bilo bolje da su ugrađena sva tri.
 
Nazad
Vrh