Startovanje motora u zimskom periodu

danas sam triput ozračivao sistem za dovod goriva i vadio usisnu cev iz rezervoara, na njoj se nakupio parafin ko sapun, bacio sam mrezicu sa nje i opet ništa. sipao sam aditiv u rezervoar doduše tek posle većeg mraza i danas sam dolio 20l goriva sa aditivom ali ono što sa steglo ne popušta. sutra ću da ga sredim, ostao mi je napolju više me je blam od komšija.
 
kod mene 533 nakon (grijanja-alnasovanja) x2 = pali, ili je smrzla nafta, dok usro nema grijača i bolje pali. Stari još nije sipo adativ, al sva sreća sad je zatoplilo pa još ima vremena stavit, a neće biti ni puno vozanja, pogotovo s malim jer nema kabinu pa će zimu provest u miru..
 
Kad je zimi nafta smrznuta postavim kalorifer da duva topli vazduh na filtere i na bos pumpu,zatim bez problema pali.Kod starijih zetora-ima dugme na bos pumpi-jace punjenje-za startovanje zimskim uslovima.Isto ima i dekompresor(drzi otvoreno ventile).Na novijim modelima ima grejac,sto moze ugraditi u blok,prikljuci se na 220V i zagrije tecnost za hladjenje.Imam ga ali jos nisam ugradio.Isto moze i na Ursus 9xx,12xx i 16xx.
 
Ja sam palio i na -15 577. i to na najednostavniji način.bez ikakvih grejača,ugrađivanja itd.
kako sa grejačem od 220 v zagrejati rashladnu tečnost na vazdušaru?
Jeste da T- 40 pali lakše od IMT,ali na - 20 neće ni on upaliti!
Samo topla voda na filtere i na boš pumpu.Prvo mlaka,pa onda topla,pa onda vruća,pa na kraju vrela.Dokle god sistem za napajanje goriva nebude vruć.
Samo oprezno.NIKAKO prvo sipanje odma vruću,da nebi nešto puklo zbog promene temperature ili se iskrivilo.Prvo mlaku.
Jeste da je ovo "na prevaru",ali radi,nema traktora koji neću upaliti.
 
ja imam novu rakovicu ljudi necete verovati ali ove zime je stajao takoreci napolju i palio je i kad je bilo -20 bez ikakvih problema
 
Odg: startovanje motora u zimskom periodu

Ma nova rakovica pali , ali rakovica 60 muke zive. Svi kazu da je bolja 60 od 65. ja imam 60 i to palenje mi izasno na nos.
 
pa pali 65 bolje jel ima to dorektno ubrizgavanje stvarno sam se odusevio kako pali
 
Neznam sta ima 65 , ali ja sm i anaser ubrzao i nece pa nece. Ipak je malo brze to palenje , ali nije to to. Moj zakljucak je da ipak 65 ima malo drugacij motor. :sta: :cao:
 
dragan82, dali prilikom paljenja, R-60 vergla jadnakom brzinom duze vreme, pa upali, ili počinje da ubrzava, sve brže i brže, i posle dužeg verglanja upali?
 
Luka veruj mi da sada nebi mogo da ti kazem. Nemogu da se setim :sta:. Nadam sa da cu krajem aprila ici kuci pa cu videti. Samo da znas nesto nikada nisam naleteo na majstora koji moze da mi objasni zasto tesko pali. Luka ako mozes objasni mi oba fenomena. :cao:
 
dragan82, ako motor duže vreme vergla istom brzinom i upali, najverovatnije su u pitanju pumpa i dizne, a ako prilikom verglanja, motor počinje da ubrzava, sve brže i brže, i na kraju uspe da upali ,onda je u pitanju kompresija motora.Ovo sam ti ukratko opiso, ima tu jošnekih stvari koje se prate prilikom startovanja motora, da bi se što preciznije konstatovao kvar.
 
Meni 542 pali bez vecih problema zimi, evo jutros smo bacali djubre i upalio je bez problema na -7 doduse palim ga sa grejacem, dok 577 pali bez grejaca ali uradjena je puna generalna pre 3 god.
 
dragan82 je napisao(la):
Ma nova rakovica pali , ali rakovica 60 muke zive. Svi kazu da je bolja 60 od 65. ja imam 60 i to palenje mi izasno na nos.
pozdrav svima. da li ste probali ugraditi grejace u predkomore ovo vazi za sve M33 i M34 motore. :cao:
 
Ja mogu probati. Samo nam reci da li ima na to mesto fabricki ostavljena rupa ili mi moramo nesto da busimo? Najbolje nam posalji sliku tog mesta. Hvala.
 
Nazad
Vrh