Startovanje motora u zimskom periodu

MATRIX je napisao(la):
ex sad u ovim prevrelim danima rado se sjetim zime

ja svog toma vinkovica 420 jedan klip 18ks palim na -20 bez problema dakle naspricam gas izvucem polugu gasa to nesto ko dekopresor kapnem malo goriva ucep koji sprovodi do klipa i akumulator od 95ah pali ga za 3sec

Pa s 95 Ah mogo bi da vrti tomu jedno 4 h, znači mora da upali. U mene na Zetoru 4718 je akumulator od 92 Ah i po najgoroj zimi pali bez problema.
 
Isto i na ursuzu 360 , od 98 ampera staje tacno u jednu kutiju i ima dosta snage neki ga pale i na 55 ampera. Samo da radi punjenje kako treba,zna da traje akermator 6-7 godina .
 
I moj 539 je juce lepo upalio bez problema,samo drzi grejac 20 sek,i pali,ali bez grejaca zato ovaj traktor ni da mrdne,vise sam bio zadovoljniji sa starim 533,nekako mu nije bio toliko potreban taj grejac.
 
zar 533 nema sporiji anlaser od 539,palio sam pre 4 dana,bez grejaca nema sanse i sa njim pa je bilo povuci-potegni...inace po ovakvom vremenu samo ko mora da pali
 
@dejane 351,da u pravu si,ali sam hteo da kazem da 539 cim malo zahladi moras upotrebiti grejac,inace nista od posla,dok na 533 nije bio takav slucaj.
 
Vidiš da ima fen u usisnoj grani zraka? Što se tiče pomoćnjika u kabini to se odnosilo na psa koji je u kabini.
 
kod mene u imt 533 1961 godiste imam akumulator od 100 A pali bez problema a rusa jos nismo palili :)
 
Na MTZ-u imam ugrađen bojler na struju i nakon zagrevanja od sat-dva MTZ pali na ovoj zimi bez većih problema.
 
Vidiš da ima fen u usisnoj grani zraka? Što se tiče pomoćnjika u kabini to se odnosilo na psa koji je u kabini.
To mi je sve jasno . Ali mi nije jasno ZETOR pa neće da pali. Ja jutros palio , kakav fem kakva vruća voda.Da sav sistem zaledi Zetor će upaliti sa ono nafte što je u pumpi i nakon izvesnog vremena ugasiti.E to mi je čudno ovaj fem . Možda je loš motor to neznam.Sve u svemu loša reklama za Zeku.
 
A Zetor kao nije zmija nego je ursus. Pa ko je koga rodio tj. kopirao ja neznam ali su motori na istom principu.
 
Svim traktorima treba kvalitetno ubrizgavanje goriva i brz startni okretaj .Palenje je tad zagarantovano.
 
Alo kolega bez ostrine divanimo:bravo:,ja sam napisao o ursusu zato sto ga imam a da imam zetora pisao bi o njemu,ursus nije zmija nego vatra ziva kako to pali na niskim temperaturama svaka im cast na konstrukciji.
 
Nazad
Vrh