Soja 2017

Neka je 600m moze i dalje da bude . Ne deformisu se listovi u vrijeme prskanja nego novi koji se kasnije pojavljuju . Jos je nejasno samo koliko i dali umanjuje rod . Ja sam pratio prosle godine kod mene i cak .... Necu nista jos reci da ne ispadnem lud ali treba vidjeti sta se desava sa tom sojom . Mozda budemo stavljali malo dikambe u prskalicu :haha:
 
A kako onda imam takve listove u basti na soji a kukuruza nema blize od 1,5 km,ja sam svoju soju oprskao sa abastate i popravila se, tj.novi listovi su zdravi i raste soja

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Šta mislite koje soje su u prednosti one ranije sejane koje su završile cvetanje?Ili kasnije sejane koje tek počinju da cvetaju?Mislim na moj kraj pada lepa kiša mislim da ću je za koji dan još jednom ošpartati to će valda imati smisla...?
 
Nadam se da će se i sklopiti jer ovim tempom pre ove kiše ne bi sigurno...Drugaru sam sejao 1 Aprila ta je skroz izcvetala a ostala nekako mala cvetala je u vrućinama,moja je pored njegove sejana 3 Maja počela je sa cvetanjem pre 10-15dana,mislim nije isto cvetanje u suši i u vlazi jbg?
 
U prednosti su kasnije ako su sad dobile kisu,mada nema tu nekog pravila ,znas i sam da soji nemozes verovati.
 
4. Godina u monokulturi
43468d2d4a239f703ad58129d8073033.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kod nas je covek sejo 12 godina u monukulturi,nazlost pre 5 godina su umrli i on i sin,sad bi bilo 17 godina garant,covek sto sad radi zamlju neseje soju .
 
Sad obisao moje soje.Kada se gledaju iz auta odlicno izgledaju,a kada se udje unutra tek se onda vidi koliko je odbacila lisca mislim da ispod 15cm visine nece biti uopste meuna
 
Ja je isto gajim u monokulturi bez ikakvih problema. Prosle godine, na parceli od 3ha, imao sam 2ha psenice, i kako sam ostao bez semena, u produzetku posejao soju tih 1ha. Sada je i to sve pod sojom, i tacno sevidi granica gde je prosle godine bila soja a gde psenica. Naravno, tu gde je bila psenica, soja je zaostala, zuta, a gde je bila soja, mnogo je lepsa, sa lepsom bojom.
 
Nazad
Vrh