Soja 2017

Tip zemljista + susa = pukotina, pa mu radi sta god hoces. Druga njiva sa sojom u drugom delu sela ima 3x uze pukotine uz identicnu agrotehniku.

Kise nema danima, a kada je i ima, to je zanemarljivo. Inace soja mi se opet po ovom haosu od vrucine drzi i fino izgleda, pogotovo gde je bila i kao predusev. Da padne nekih 70ak litara, i to polako da sve ne ode kroz pukotine, i onda je ponovo mirna dva meseca :osmeh:





 
To samo da nadje neku debelu snasu pa da vozajuci spartac po suncu skine koji kilogram. Ujedno i nabaci boju da ne mora da ide na more:haha::haha:

Danas malo gledao soju. Fino je porasla i polako pocinje da sklapa redove. nesto je manja od ove Markove ali posle ovih kisa ce krenuti. Ima na mestima po koja ambrozija ali to cu resiti ovih dana. Hemija solidno odradila posao (kako sam se nadao dobro sam se udao) i nadam se da druga tura ambrozije nece uspeti da protera kroz soju.
 
Данас обилазио жита, она што их лед није побио, па сам усликао соју. За сада се држи, ал ако не падне ускоро киша, тешко да ће бити нешто од ње...
v5d9c0.jpg
 
Galicije,ova je sigurno sejana na 70 cm pa nije još sklopila redove ali je ipak trebala biti malo gušća i veća.
 
Јесте сејана је на 70цм, а што се тиче висине, ја јој никако не могу помоћи јер смо задњи пут у том делу атара добили кишу крајем маја. Оно мало што је падало у Јуну, заобилазило је тај део атара...вњруј ми на реч баћа, да има соја на 50цм које су сејане и које нису затвориле редове. Ова моја је још и добра у односу на те, којих има много у атару....

Иначе то је сликано из ладовине, имам огромно кисело дрво писађено на сред њиве, тј. увратине, тако да је ту мала и лпша, даље ј у њуви је доста већа.. било јало било, не пише јој се добро због изузетне суше...
 
Soje bez,ubuduce,nije vise ovo klima za nju,svaka druga godina corak,ili teski corak.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh