Soja 2016

Igrao sam se i drljao nakon setve jer je iza sejalice bilo baš dosta klijanaca i dobro je ispalo.Bilo je dosta padavina i sunca i samim tim uslova za nicanje korova.
 
Ja sam danas jednu njivu soje od 0.62ha sejao, a ostale dve njive sam prskao prvi tretman. Kombinacija je 0.85l Corum + 8g Harmony original + 20g Oxon + Dash sve po Ha.
 
Nemam problema sa zanosenjem a i onako trosim malo vode, a jos sa manjim pritiskom :sta:. imam ove dizne vec cetiri godine a to sto sam te pitao za Idkt to je u vezi neceg drugog :ppozdrav: .
 
Danas sam prskao sa 1lit./kj Corum, 0.5lit./kj Savazon 4gr/kj Habit i 0,3lit/kj. Dash,soja je u prvom trolisku i polako kreće drugi.
 
I ja isto to kazem i kod mene ljudi prskaju sve odjedared a soja razvila prvu trolisku,u tom slucaju alternative sto se tice korova nema u splitu tj truga tura imas prostora da se igras sa dozama itd.
 
I koliko je taj mlaz otporan na vetar? Dali si probao na manji pritisak?

Vidim da velika vecina vas ima problem sa vetrom, malte ne bez obzira kakav je dan napolju. Ja kupio prskalicu sa crvenim cetvorkama i odmah skinuo i kupio zute dvojke. Radim na pritisku od oko 4,5-5 bara i nista ne razbacuje. Ovako ih bolje atomiziram :)
 
Nazad
Vrh