Soja 2016

F.E.A.R. jel ova soja tretirana pre kise ili zahladjenja,pitam zbog ozegotina na liscu I sa cime si je tretirao?
 
To ti mogu reci tek za koji dan,posto mi se aktivirala kila(bruh,hernija) na obe strane prepona nisam mogao ispratiti prskanje na licu mesta,prskanje je morao raditi komsija na parceli do mene kad je radio i njegovu,ja isao samo da pogledam rezultat,za koji dan kad mognem moram do njega da sravnimo racune oko hemije i prsknja pa cu znati s cim je isao
 
Tretirana je iz dva puta,pre nesto vise od mesec dana prvi put i pre 10 tak dana drugi put,pre dva dana ospartana...tako da je bilo i hladno,toplo i kise i sunca...sve je prosla
Mislio sam u kratkom vremenskom periodu od dan dva posle tretmana. Primetio sam ranijih godina kod mene da takve ožegotine nastaju baš tad kada se tretira neposredno pre zahlađenja sa imazamoksom (pulsar ).
 
Belga,ošpartana u nedelju ...

IMG_20160525_183111.jpg
 
Raco ti si i prošle godine postavljao slike soje bila ful od starta ali joj ponestalo benzina u završnici ako se dobro sećam.
Kada je kišovita godina nema puno odstupanja u sortama ali kad je sušna itekako iam razlike u sortama.Verovatno je Peđino iskustvo od prošle godine zato mu se Belga ne sviđa.
 
Cinjenice,Viktorija,Angela je potukle sa rodom prosle godine u istim uslovima proizvodnje,moje iskustvo,i jos nekih mojih poznanika...
 
Angela prosle godine najrodnija kod mene.
Nemojte donositi olako zakljucke o rodnosti neke sorte.
Standard je Galeb jer on do sad kod mene nikad nije bio katastrofalan, pa ni 2012.
Samo da jedna kisa padne i eto odlicne sorte.
 
Raco ti si i prošle godine postavljao slike soje bila ful od starta ali joj ponestalo benzina u završnici ako se dobro sećam.
Kada je kišovita godina nema puno odstupanja u sortama ali kad je sušna itekako iam razlike u sortama.Verovatno je Peđino iskustvo od prošle godine zato mu se Belga ne sviđa.

Ja gledam da odradim sto je do mene, a posle sta bog da. Za proslu godinu i nije bilo tako lose 1800kg/kj (na toj vecoj parceli sto sam i postavljao fotke)
 
Nazad
Vrh