Soja 2016

I kod mene dobro nikla Palikina,isto duboko posejana,,da nije neka hemija od prosle godine il od ove.
 
Da pojasnim. Ta strana njive gde sam slikao je prava peščina (ista njiva sa koje sam postavljao slike setve, svi su komentarisali da markir ide duboko ali ustvari sve živo propada) a sejalica mi ostala podešena na duboko. Na drugom kraju njive je malo ljuća zemlja i nema toliko peska i tu mašina nije toliko propadala i tu se lepo vide redovi (nisam slikao). Ali pošto je većinski deo njive ovaj pesak presejaću celu njivu i to na dubinu samo toliko da lepo zatrpa seme (nekih 3 cm). Seme je uredu, sejao sam ga i na drugim njivama i sve je super niklo... U pitanju je Valjevka ako baš nekog interesuje... :ppozdrav:
 
Sava sejana 4.4 prskana 8.5 corum 1l/h dash 0.5/h harmoni 4gr/h cekamo da se prosusi za drugi put.

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Na moju radost, sve soje posejane pre Vaskrsa (1. Maja) iznikle. Redovi se lepo vide. Nema presejavanja. Nisam samo obisao najmanju parcelu koja je posejana prosle nedelje. E sad cekam da krenu korovi pa da ih osinem sa Dynoxom i Harmonyjem u full dozi :osmeh:.
Moram je poslikati ovih dana. Izgleda bas lepo.
 
Polako otvara prvi trolistak ove nedelje pravo vreme za tretman. Ja sejo 16-og sutra ako Bog da krećem a možda će biti sve u full dozi videću kakva je situacija na terenu.
 
Da ima cistih njiva ali bojim se kad se ustale vece temperature da ce se gadija probuditi iz zimskog sna...Ja idem sa 0,35 imazamoks+1l bentazon gde je veca zakorovljenost+4g promony po kj prva tura.
 
Nazad
Vrh