Soja 2016

Sava se ne grana tako jako i ne trpi redak sklop, ali bi pre presejavanja trebao da uzmes kanap od 14,28 m i da prebrojis sve biljke koje tu nadjes, naravno soje. Ako je iznad 300 biljaka ne diraj, ali ako je ispod onda se preracunaj. Bitno je da ti setva ne bude skuplja od presevanja i + ono sto imas do optimalnog sklopa. Soja generalno trpi redji sklop bez posledica po prinos, mada naravno ne trpi da fali 2/3.
 
Danasnji posao, za nepunih 9sati rada ospartano 42kj.
r1tUW22.jpg
[/URL][/IMG]
X6hJZdS.jpg
[/URL][/IMG]

Evo i video uzivo sa terena.
[video]https://youtu.be/wDlboutEEQ0[/video]
 
Poslednja izmena:
Ja ću ove godine špartanje da ostavim za kasnije... Sirak je tako lepo izašao, da je greota ne oprskati ga....
 
Sačekaj sa sirkom,da nebi dvaput prskao! To je jedan od razloga zašto ću rano krenuti u špartanje,a drugi je poponac i kupina (kukuruz bio zadnji put 2008.),koji će za dan-dva biti spaljeni,a za 7dana bi se ponovo regenerisali
 
Ja danas krenuo drugi split, Corum + Galbenon + Harmony ...



... danas je bila ovakva kombinacija,jer su momci krenuli špartati repu ...

IMG_20160520_183235.jpg


... špartanje soje krećemo verovatno u nedelju ...
I onda kazu ja sam lud sto mi je to palo na pamet da produzim kuku da vucem cisterne a vid ove iz Budisave sta rade. ;) Odlicna ti je Wendy, prava domacinska.
 
Mindjušar, da li si do njive išao u rikverc ili si gurao unapred, ujedno da vežbaš za sajam... :osmeh:
 
Ljudi, soju mi nesto jede a ne vidim sta. Listovi postaju mrezasti. Na parceli do soje mi je zito, a u njemu sam video dosta puza golaca. Imam po soji samoniklog krompira i njegove liske su takodje tako busene, a na njemu sam video dosta puzeva, bas na tim liskama. O cemu se radi i cime unistoziti ovu gamad?!


Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh