Soja 2016

U soji isto moze se resiti lako. Pripremi se zemlja za setvu pocetkom Aprila i ne ici u obilazak parcele do 5 ili 10 Maja.
Onda posejati kroz sve te korove i rokati 3 do 4 l/kj totala!
 
U soji isto moze se resiti lako. Pripremi se zemlja za setvu pocetkom Aprila i ne ici u obilazak parcele do 5 ili 10 Maja.
Onda posejati kroz sve te korove i rokati 3 do 4 l/kj totala!

Peet, to je recept za sve moguce korove. Evo slike od juce. Posejana u zakorovljenu njivu zitnom sejalicom, povaljana i odmah oprskana totalom pre nicanja. Leva strana slike pokazuje koliko je tu bilo korova tj mnogo vise nego ovaj pravac koji sam slikao.

 
Jedna moja parcela gde je soja usejana u korove.

10xhxlf.jpg
 
trebao sam i ja to napraviti, išao sa pulsarom, pa corum-om, i još sada čekam lijepo vrijeme da kultiviram, al nevjerujem da će ovako uništiti korove
 
Obilazio pre kiše soje sejane u drugoj polovini aprila. Sve prskane u kombinaciji velton+basr i mogu reći da deluje hemija. Soja polako upotpunjuje redove a njiva još uvek čista.
 
Danas slikano a posejano 10.4. negine presevanje. Razlog lošeg nicanja moja greška, saranio sam seme...

20160514-112902.jpg
[/IMG]
20160514-113050.jpg
[/IMG]
 
Razlog je loša energija semena.Kod mene seme takođe sahranjeno a niklo kao četka.Kada sam posejao u saksiju od 100 zrna niklo 26 ali sam testirao seme i neposredno posle žetve pa 100% niklo.Verovatno sam nešto zahebao u drugom pokušaju.Biće slika kada budem mogao otići do parcela.
 
Da se ukljucim u diskusiju nabavio sam seme iz 2014 Sava i posejao na 3cm dubine odma cim je prosusilo,eno kao cetka niklo a 90% ljudi me ubedjivalo da nece nici.
 
Nazad
Vrh