Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drustvo ja sam iz okoline Lebana. Prosle godine sam sejao Lanu. Kazu da za njenu upotrebu netreba termicka obrada nego smeljaj i daj svinjama. Jos uvek nemam hrabrosti da probam. Da li neko je imao iskustva sa ovom vrstom soje? Bio bih vam zahvalan na odgovoru. :ppozdrav: :cao:
 
Lana može bez termičke obrade, ali samo za svinje preko 30kg žive mase.
To je moje iskustvo.
 
Juzna pruga je napisao(la):
Drustvo ja sam iz okoline Lebana. Prosle godine sam sejao Lanu. Kazu da za njenu upotrebu netreba termicka obrada nego smeljaj i daj svinjama. Jos uvek nemam hrabrosti da probam. Da li neko je imao iskustva sa ovom vrstom soje? Bio bih vam zahvalan na odgovoru. :ppozdrav: :cao:

ja sam hranio svinje sa " Lanom ". Samo sam samleo soju i dodao ostalim komponentama. Ali moras paziti kao sto je i Branko rekao da ne dajes ispod 30 kg.
 
Ima li ko problema sa golubovima u soji,tokom nicanja?
Prošle godine na jednoj parceli od 4kj. 1/3 su pojeli,presejao sam taj deo i isti slučaj.
Probao sam
-bacanje otrova za miševe
-razvlačio sam trake od video kaseta(kao beže od tog zvuka kada duva vetar)
-20 komada skinem vazdušnom puškom i okačim da vise na štapu
i ništa od svega toga :udri:
 
resenje tvojih i mojih muka je plinski top / pravi detonaciju kao pucanj lovacke puske. neznam ko je proizvodjac. Bili bismo zahvalni kada bi nam neko dao vise podataka o tome.
 
Ranije su to pravili ovde kod mene, u "Lifamu"
Prototip je bio namenjen za rasterivanja vrana sa drveća na parkingu da ne bi ostavljale pečate po kolima ispod njih.
Jako brzo su se navikle na te pucnjeve i nastavile sa pečatiranjem...
 
Cuprija je napisao(la):
resenje tvojih i mojih muka je plinski top / pravi detonaciju kao pucanj lovacke puske. neznam ko je proizvodjac. Bili bismo zahvalni kada bi nam neko dao vise podataka o tome.
Nešto slično sam pokušavao,svaki dan sam obilazio tu parcelu i bacao petarde,medjutim ta parcela se graniči sa zatvorom pa došli čuvari da kenjaju kako ne bih smeo to da radim... :nono:
...ovo je sad već tragikomično...
 
da vaas pitam: negde na forumu sam video slike bureta za mesanje soje, nemogu nigde ga naci, a tad nisam sacuvao slike, pa sad kad mi treba nemam, tj, trazim, ako zna neko nek mi kaze gde su, sve sam pretrazio u grubo... hvala


_________________________________________________
izvinjavam se, nasao sam... hvala o5
 
Danas sam bio u Napretku.
Pariteti za seme zaboravio da pitam. :haha:
Pariteti za đubrivo sledeći: AN 1:0.71
UREA 1:1,05
NPK 1:1,05
 
Nije tako lose mislim da cu ja kod mene imati bolje paritete provericu sutra i javiti a sta planiras da bacas od djubriva presetve i koliko :ppozdrav:
 
Ništa od đubriva predsetveno.
Unazad 10 godina zaoravam po 200kg NPK pod kukuruz a pod repu 400kg.
Zato soja ništa neće dobiti, nego samo dva tretmana folijarno.
 
Branko ove godine soju sejem na repiste gde sam proslog proleca pred setvu repe bacio sesnajsticu tako da na soju necu bacati nista od djubriva a reci ta dva tretmana folijarno skojim djubrivom ides i kada posto cu ija to da uradim. :cao:
 
Prihrana prvi put prilikom špartanja, prskanje u trake.
Prihrana drugi put prilikom prskanja protiv divljeg sirka.
Koristim Kemiru Fertikare.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh