Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je izuzetno gusto, koliko si trosio semena po hektaru i koju si sortu sejao i koja je bila klijavost :ppozdrav:
 
Bolje da bude gušće nego ređe... Sorta sava, a semena sam potrošio ako se dobro sećam 900 kg na 14 kj... klijavost neznam...
 
Ne gusto nego preterano. Pobaj sa redjom setvom. Em manje semenna em u najmanju ruku isti prinos,a u velikom broju slucajeva i veci za 10-20 % narocito ako nema kise.
 
A kad napadnu zecovi pa popasu 25-30% šta onda? Kodnas ne da ima zecova nego strašno! Suncokret niko nesme ni da seje zbog toga, a bilo je da su 3 puta presejavali suncokret pa je na kraju na toj njivi ipak rodio kukuruz!
 
Mi uvek sejemo od 40-45kg po k.j ni manje ni više na 70cm.Prinosi su različiti od godine do godine.Prošle je prinos bio 1780kg po k.j a ranijih godina smo imali i prinose od 2500kg po k.j.
 
Sa zecevima nismo imali problema do sad (lovci obave posao).
Ali oped zec ti nece selektivno razrediti svaku drugu biljku,on kad pase on pase u kovrtanjima. Probaj experimentalno da bacis malo manje semena oko 45 kg/kj pa ces videti da sam bio u pravu.
 
Dali je neko probao setvu soje u gredice 12,5cm a razmak od sredine gredice do sredine druge 70?
 
Kod nas se prilikom setve soje trosi oko 50 kg po jutru, prinosi su bili od 1700kg do 2600kg po jutru. :ppozdrav:
 
Jedne godine na jednoj parceli sa manje od 40 kg/jutro (Vojvođanka) imali identični rod sa onom sa 50kg/jutru. Ovde se seje otpr. 45 kg/j a ostane i zečevima :D
 
Prinos je isti,ali losiji ne. Usteda je u spartanju i to sto korovi nemaju puno sanse jer brzo ostanu bez sunca.
 
A recimo zanimalo bi me a verovatno i ostale clanove na koju dubinu sejete, lane je kod mene posejana " kod kineza " i dobro je bilo sa kasnjenjem od 7-10 dana u nicanju
 
mica967 je napisao(la):
Ne plice od 5 cm. jasam posle setve odmah povaljao i nicanje je bilo idealno. :D
Čime si valjao, kembridž valjkom(onim sa teškim diskovima) ili glatkim valjkom(tkz. roljom, u koju se može sipati voda/ulje)?
 
ja zvao Distributivni Centar NS seme soje 60din/kg sa popustom,(kad seme kupi u DC) još nema u prodaji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh