Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikola na oltovu ide ploca sa 120 rupa a seje se na razmak 2,7 cm ako ti je od pomoci ja imam te ploce od olt sejalice. :cao:
 
Ja sejem sa starom stekericom ( olt ) sa preradjenim plocama i bez izbijaca na 70 ode oko 50 kila/kj
 
Nikola, majevica i oltova sejacica nemaju iste menjace. Sa majevicom mozes sejati na 2,9 sa plocama od 70 rupa a sa 120 rupa na 1,7. Ja mislim da ti je ova prva kombinacija sasvim zadovoljavajuca. Pogledaj tablicu u uputstvu tamo ti pise i broj biljaka /ha.
 
drugovi da cujem jel istina da je novosadski institut proizveo soju gmo koja se prska u nekakoj fazi totalnim herbicidom i da je prinos oko 30 metara po kj... dali je to moguce kod vas jesam gledo i citao da ameri tako rade i to je ispitano i zajamceno a dali to ima kod vas bas me zanima..??
 
nije tacno. odmah iz prve ruke.
oni sto proizvode gmo soju bilo iz neznanja ili iz zelje za laksom proizvodnjom cine nam svima medvedju uslugu. bas zbog toga sto ne proizvodimo gmo soju imamo prodju na eu trzistu i kakvu takvu cenu primarnog proizvoda.
 
zcurcic je napisao(la):
nije tacno. odmah iz prve ruke.
oni sto proizvode gmo soju bilo iz neznanja ili iz zelje za laksom proizvodnjom cine nam svima medvedju uslugu. bas zbog toga sto ne proizvodimo gmo soju imamo prodju na eu trzistu i kakvu takvu cenu primarnog proizvoda.
Od toga korist nemamo ti i ja nego Viktorija! Nama u sezoni cena soje nije bila baš tako dobra, kako to neki pretpostavljaju!
 
Pa nama su NE gmo soju otkupljivali po ceni po kojoj se u svetu trgovalo GMO sojom, i oni je posle izvoze po mnogo višim cenama....
 
tomybrzic je napisao(la):
drugovi da cujem jel istina da je novosadski institut proizveo soju gmo koja se prska u nekakoj fazi totalnim herbicidom i da je prinos oko 30 metara po kj... dali je to moguce kod vas jesam gledo i citao da ameri tako rade i to je ispitano i zajamceno a dali to ima kod vas bas me zanima..??
Ne znam za NS institut ali da se po vojvodini(narocito backa) svake godine poseje(pa unisti,potanjira)nekoliko stotina hektara,mozda i vise sto je posejano GMO sojom obicno strane sorte,ali posto se takva soja seje sa jednim istim semenom to jest iz prve reprodukcije neverujem da se moze lako nabaviti i kupiti slobodnoj trgovini novo seme,a za domace sorte GMO-a neznam,mozda... :cao:
 
Zdravo bojan ovde.interesuje me sa kojom hemijom na crno prskate soju?Jer sam pocetnik u tome pa neznam kako ide,probacu da je sejem sa zitnom sejalicom na 40cm .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh