Slobodna diskusija o traktorima

Kljajićevo, i imt 577 pre par godina je bio oko 5000 a sada je oko 6500. Zetori 7011 su bili oko 5000 a sada su 6-7000. Ja sam moju 52 2012. godine platio 2500, uložio sam u nju naravno, a znam da iz dvorišta neće izaći bez iste cifre. Traktor odradi isti posao kao i imt 577 koji je mnogo skuplji, a trenutno je najbolja kupovina kod nas za nekog ko nema veliki budžet za kupovinu traktora.
 
A najbolji traktor je onaj kojim se sve uradi na vreme, u roku. Makar bio i bucan i slabo okretan i velik potrošač. Najvažnije je uraditi na vreme a ne imati skupu mašinu koja ako se pokvari nema ko da je popravi.
 
Ja sam prvi dan oranja sa rusom 52 radio bez antifona i nikad više. I u transportu ih nosim. Na fergusonu mi buka nije smetala.
 
I zbog toga i zbog vece snage sam uzeo traktor kakav sam uzeo. Ne bezim od IMT-a, i dalje planiram da ostavim 4 komada ali hocu da ih sredim samo sto mi samo za kabine po komadu treba koliko kosta solidan 533. Antifone sam i ja nosio dok sam ih aktivno vozio, pogotovo u 577 DV sa malom kabinom jer taj krov uzasno tandrce.

Postoje 575 i 585 sa prednjom vucom, nose oznaku 576 i 586. Sasvim slucajno imam uputstvo za rukovanje i odrzavanje tih traktora..
 
Neko je pre par postovao spominjao buku I antifone.
Ljudi, ko radi do 30ha. Moze da kupi bucniji I neki neudobniji traktor. Nije strasno moze da se izdrazi.
Ali ko radi 50 I vise hektara, treba se imati udoban, tih traktor, sa dobrim sedistem.
Sad ce neko reci-moj Deda je radio 100ha, sa IMT-om, pa mu nista nije falilo.
Ako je tako, moj Deda je vozio stojadina. Da li sada I ja treba da vozim stojadina?

- - - - - - - - - -

Ja nasao u mitrovici na oglasu jedan 579, ali nije duplak.

A sta mislis odakle ljudi kupuju prednje vuce? Mozda je neko skinuo I prodao.
 
Svaka čast za dedu, hehe. Ne, svi treba da težimo boljem. A to su manja buka, bolja okretnost, manja potrošnja. Naravno da sve zavisi i od para. Što kažeš da je za 30 ha dobar i bucan traktor... Ne bih se složio, svima treba manje buke a neko to uspe da kupi a neko ne.
 
Nazad
Vrh