Slobodna diskusija o traktorima

Зато што је добар трактор :) одличне кочнице,довољно снаге за 2 бразде,мало лошији хидраулик ал ништа страшно,наравно јефтини делови,тешко се може прегрејати,брза.мана су лако се диже на задње точкове ако нема тегова напред и ламела брзо проклиже ако се несавесно ради са њом.
 
Ja je licno ne volim i nikada je ne bih kupio. Sa druge strane, znaci mnogo kada imas majstora za nju na svakom cosku. Ja sam moraoo da vozim traktor 40km do jednog majstora koji koliko toliko poznaje ursuse, pa eto, to je slicno pa mi rekao da dodjem. Moj rodjak je razmisljao izmedju univerzal 445, imt 549 i rakovici 65. Ista je cena za sve ove traktore, a opet Rakovica daje najvise snage tako da..
 
Недељко не бих се сложио са тобом да троши као руски тенк,упрегни је са алаткама за коју је кадра и потршња је задовољавајућа,а не да каче за њу дрљачу од 3 крила,плуг 10 цола и 2 реда шпартаче па јоој троши,од тога је и кренуо тај мит...А да окренеш је на динару..
 
Nisam je ja nikad imao, ali jesam vozio i radio sa njom. Pa opet trosi dosta sa npr cetvororednom sejalicom i paracem, u branju kukuruza za Z222, po meni je veliki potrosac, ali naravno svaki traktor ima svoje prednosti i mane.
 
Koja je fora sa Rakovicama? Zasto ih jure Arapi da ih kupe? Rodjak razmislja da je kupi, pa mi rekao da pogledam oglase. Em je skupa, em ih malo ima a na dva mesta mi rekose da cekaju da im se jave ovi sto otkupljuju traktore za arape.

Jos za vreme Tita, izvozile su se Rakovice za Egipat. Pa je posle nastavljeno. Kod njih najvise ima Rakovica. Kupuju I Belarusa 820, ali ne toliko. Rakovica je za njih dobar traktor, ne greje se, menjaci su jako izdrzljivi. Ovo prenosim, sto mi je rekao Arapin, sto je kupio Rakovice od mene.
 
Ja sam imao dve. Jedna je trosila klasicno, 20-22l u oranju, spremanje 5l. A jedna je trosila u oranju ispod 20l.
Nego gruze price, trose, trose. Pa onda svi o tome. Meni su Rakovice 65, trosila manje od Zetora 6011.
 
A jel si merio koliko ti je trosila za jedan sat Rakovica? Citam da se zalis na potrosnju kod 6011 i stvarno ti je mnogo potrosio kad si vuko taj berac, pa me zanima za 65- icu posto sam cuo i ja da dosta trosi.
Recimo meni je URSUS sa S-4003 motorom na 65 km potrosio da kazemo 10l, mada je i manje. Voznja je trajala oko 3,5 sata. Sve 5. brzina i pun gas, a 9 km blatnjavi planinski put 3. i 4. brzina. U sumi sam jedan dan racunao i trosio mi 2,4l/h.
 
Sa njegovim zetorom ocigledno nesto nije u redu kad toliko trosi, to jos nikad cuo nisam da zetor toliko potrosi.
 
Ursus 355 trosi mnogo manje. Ali je I brzi mnogo od Zetora 6011. Bas sam danas vozio 355, ima ga moj drug. Mnogo je brzi od mog Zetora. Pa verovatno je zato I manama potrosnju u teansportu.
Rakovicu nikada nisam testirao na sat. Vozio sam I nju u transportu. Nije bila potrosac. Ali je isto bila brza, isla je kao metak.

- - - - - - - - - -

Sa njegovim zetorom ocigledno nesto nije u redu kad toliko trosi, to jos nikad cuo nisam da zetor toliko potrosi.

Potrosio je 8l. Na 25km, ali mi je trebalo sat ipo. Posto sam isao sporije zbog beraca. Mislim da je jak potrosac u transportu zato sto je spor. Za oranje sam vec napisao da trosi 21-22l, 539 trosi 18-19l. Tako da nije strasno.
 
Ja sam imao dve. Jedna je trosila klasicno, 20-22l u oranju, spremanje 5l. A jedna je trosila u oranju ispod 20l.
Nego gruze price, trose, trose. Pa onda svi o tome. Meni su Rakovice 65, trosila manje od Zetora 6011.
Са овим се можемо сложити,колега из села има 7011 и раковицу 65 2013 годиште,са сип берачем и спремачем,силокомбајном зетор му више троши..Додуше 5 кс је јачи ал троши више а раде исти посао.
 
Ursus 355 trosi mnogo manje. Ali je I brzi mnogo od Zetora 6011. Bas sam danas vozio 355, ima ga moj drug. Mnogo je brzi od mog Zetora. Pa verovatno je zato I manama potrosnju u teansportu.
Rakovicu nikada nisam testirao na sat. Vozio sam I nju u transportu. Nije bila potrosac. Ali je isto bila brza, isla je kao metak.
Sve i da je brzi 355, mada je moj noviji tip kao 360, opet ti je potrosnja kod 6011 preterana bila u transportu. Oko 5l/h je po meni kao da ti je supalj rezervoar ili crevo za povrat nafte. Koliko treba 65-ici da poore hektar, mislim koliko sati?
 
@ Aca opel dva ipo do tri sata joj je trebalo za ha. Toliko treba I Zetoru.
Ljudi, u mom kraju se svi zale na Zetorovu potrosnju. Kazu da vuku dobro ali I trose. Svi koji rade drva su kopovali Zetora, pa ih posle prodavali I kupovali Ursuse. Bas zbog potrosnje.
 
To je sigurno. I kazem osetno je brzi. Zetor je nekako bas spor.
Ali je zato auto za Ursus-a.
 
Meni T40 na dva jutra oranja,dva jutra tanjiranja kukuruzovine x28 tanjiracom jedan pohod i vožnjom oko 25km potrošio 37l nafte,tad sam jedino i merio.Prezadovoljan sam potrosnjom.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Upregnite vi Rakovicu 65 sa plugom 2x35cm i spremac 2,8m pa ce vidite da nije veliki potrosac i zasto je kadra, normalno oranje bez tocka sa plivajucom otkljucanom.
 
Nazad
Vrh