Slobodna diskusija o traktorima

To je prava stvar za Rakovicu.
 
Poslednja izmena:
Ja vucem 757.20 i spremac 2.90, mogu reci da malo trosi u toj kombinaciji.Malo vise trosi od 539, bar moja, ja 13 litara nisam presao u dubokom oranju na 30cm trecom sporom, jes da sporo ide ali na malo vise od pola gasa je teram u trecoj.A sto se tice okretanja, to nema sta, maltene kao 539.
 
Зато што је добар трактор :) одличне кочнице,довољно снаге за 2 бразде,мало лошији хидраулик ал ништа страшно,наравно јефтини делови,тешко се може прегрејати,брза.мана су лако се диже на задње точкове ако нема тегова напред и ламела брзо проклиже ако се несавесно ради са њом.
Najvise zbog toga,a i kupovao ih je Gadafi jer je bio prijatelj sa Titom:haha:. Mislim da je kolega mirmir postavljao neke slike iz Egipta.
Slazem se i za ostale parametre. A potrosnja goriva nije velika, nego 90% njih uporedjuju potrosnju sa fergusonom, jer u mnogim krajevima 539 je mama i nema boljeg od njega. Kada je pravilno agregatirana, ni potrosnja nije velika:ppozdrav:.
 
Samo pravilnim agregatiranjem se može postići zadovoljavajuća potrošnja. Ne može se za traktor od 70+ ks kaciti 2x30 plug i pričati kako troši puno. Isto je i za spremac, tanjiracu ili drljacu. Još bih dodao da oni traktori koji imaju spor kardan možda više troše u radovima gde se koristi kardan jer treba da idu na više obrtaja a tada više i troše. Konkretno ja sam zadovoljan sa 578 u oranju, u početku nisam ni mogao da verujem da tako malo troši (10-12l/kj). A da ore, ore za sve pare. Velika mana je buka. I, da, prilično je neokretan.
 
Ja imam dve Rakovice 65 i Zetor 4718 i sa jednorednim beracem mislim da Rakovica manje trosi ali zadnji prenos kardana je od Landina. U navodnjavanju na oko 80% opterecenja ona moja trosi oko 6l na sat,
a u sejanju sa 6-to rednom Nodetkom potrosnja je smesna oko 2-2.5 litra. I to je po meni pravo agregatiranje a ne da se opterecuje svojom tezinom umesto nekim dobrim radom.

Poslato golubom pismonosom.
 
Odgovorio sam rodjaka od rakovice.
Posto nece zetora i ursusa, najverovatnije ce biti belarus 52 koji sa duplom vucom u dobrom stanju kosta oko 3000e
 
Marko da nije rodjak pucao na onu 52 iz Sr.Mitrovice koja je na oglasu i traži 3000e?
Ja sam tog čoveka zvao pre nedelju ipo dana on kaže prodata da bi se opet posle 4-5 dana pojavila u oglasu.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Video sam i nju ali jos nismo nikoga zvali. Kada drzis pare u rukama, cas se dobar traktor pojavi. Najveca greska je zaleteti se. Ti isto juris 52?
 
Ne znam ni sam.Uzimao bi nešto realno moje potrebe završava i t40 bez muke,ide on lepo ali nije to traktor za mene.Jednostavno nije to kao što sam očekivao.Pre njega sam probavao neku 52 i mnogo mi je lepše ležao kao traktor ali je bila u krš stanju a cena zaguljena.
Kod 52 se plašim potrošnje u lakšim radovima zato se i razmišljam.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Skupljaj pare za nesto udobnije i novije. Sada imas slican traktor kao 52. Ne tako dobar a opet ne vredi ni rizik da kupujes nesto i krenes u sredjivanje ako je tvoj u ok stanju.
 
Znam,ide ovaj lepo ne mogu reći ali orač nije neki u težoj zemlji.Ljudi ga porede sa 560,imao sam ja pre njega 560 koji je silom prilika morao da ode i on je za t40 svemirska mašina,abnormalno bolji traktor.Ne kažem da je ovaj los da me neko pogrešno ne shvati ali jednostavno to nije to.Zato i jurim da ga zamenim a u stvarno je tip top stanju.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Sad si me potsetio, i nadjoh ga u oglasima na drugoj strani. Eto prilike da se Boki upozna :)

Evo ovih koje sam nasao u oglasima. Interesantno je da su traktori, koji su na prodaju, uglavnom sa novim gumama koje kostaju kao pola traktora...hm, bas cudno ali generalno za kupce dobro.

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1857002_BELARUS_52_1978_god/?cena=low

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2087642_BELARUS_mtz-52_1972_god/?cena=low

http://www.polovniautomobili.com/traktori/7072758/belarus-52

http://www.polovniautomobili.com/traktori/6773660/belarus-mtz-52
 
Jbg, nadji ti traktor koji ima vece mogucnosti za manje para.
Smatram da nije normalno kupovati u 21om veku traktor 40ak godina al eto, neko i to "voli".
 
Ma ne voli niko to nego je pitanje koliko para ima. Doduše, tako izbegava elektroniku i moći će da ga popravi bilo koji majstor. I to treba imati u vidu.
Sad sam video da si stavio pod navodnike voli. E, to daje sasvim drugi smisao napisanom.
 
Nazad
Vrh