Sirak stočni i metlaš

Ja ga sejem za silazu, tako je i prosle godine radjeno... A i taman prodje setva kukuruza, pa da suzim redove na sejalici...
 
Ja ga sejem za silazu, tako je i prosle godine radjeno... A i taman prodje setva kukuruza, pa da suzim redove na sejalici...
ja imam u planu da posejem sirak kada skinem perak... hteo sam na kukuruznu sejalicu. na predavanju kws-a su mi rekli da moze, samo ploce od repe s stavljaju i seje se na 5,6 mm... samo mi nisu rekli kolko smena po hektaru.... na zitnu ide 30 kg,ali se zatvara svaka druga lulica... sada ne znam sta da radim,da li na kukuruznu ili zitnu????
planiram kada skinem jecam da na njega nasejem sirak,kada krenem sa kukuruzom da secem i njega
 
Da li znate gde bih mogao da kupim ns gold ili alba seme sirka kod mene u okolini ne mogu da nadjem ???
 
Seme sirka Gold i Alba se kupuje početkom Marta meseca jer ga onda institut u B.Petrovcu pušta u prodaju.Ponuda semena nije dovoljna za potražnjom pa se sve rasproda u toku nekoliko dana.Juče sam prodao 10kg merkantilnog sirka za zrno.Hoće čovek da seje.
 
Seme sirka Gold i Alba se kupuje početkom Marta meseca jer ga onda institut u B.Petrovcu pušta u prodaju.Ponuda semena nije dovoljna za potražnjom pa se sve rasproda u toku nekoliko dana.Juče sam prodao 10kg merkantilnog sirka za zrno.Hoće čovek da seje.

Moze komotno da se seje posto je u pitanju SORTA a ne hibrid, samo je u tom slucaju problem sto nemoze da se prska duall-om. zato sto nije tretiran protektantom.
Ja sam moj posejao pre 3 dana, danas bio da vidim i vec su zrna popucala, vidi se klica.
 
U Institutu za ratarstvo i povrtarstvo u Novom
Sadu stvoreni su visokoprinosni niskotaninski F1 hibridi Alba i Gold čime je
pitanje sortimenta za početak širenja proizvodnje sirka za zrno može smatrati
rešenim na zadovoljavajući način.
 
Moze komotno da se seje posto je u pitanju SORTA a ne hibrid, samo je u tom slucaju problem sto nemoze da se prska duall-om. zato sto nije tretiran protektantom.
Ja sam moj posejao pre 3 dana, danas bio da vidim i vec su zrna popucala, vidi se klica.
Mozde jeste sorta, kod posejes merkantilni rod oko 50% manji,proverio sam.
 
Ja bio moj danas da obidjem NS Goldi sejan oko 15-og aprila.
Jako, jako lose je nikao, fali mozda i 50% biljaka, verovatno ide presejavanje...... cim vreme dozvoli........:kisa:
 
Nazad
Vrh