Sirak stočni i metlaš

da pokrenemo temu, sirak pušten u prodaju na ns seme
 
Kako se pokazao Sirak Zrnas u ishrani Svinja? Kojom sejalicom ga sejete, koju hemiju koristite(na njivama nemam divljeg sirka), koliko i kog djubriva? Kakvi su prinosi? Unapred zahvalan za odgovore.

Nikad nisam sejao Sirak, ako potraje ova susa planiram da ga sejem umesto kukuruza.
 
Da li je na institutu pusten u prodaju samo sirak za zelenu masu ili i zrnas?
Meni su rekli da sirak za zrno pocinje da se prodaje tek u Martu...
 
sirak kws buldozer

sejan je krajem juna meseca i bio je odlican svakom bi ga preporucio da proba pa ce sam da se uveri , ne trazi velika ulaganja , podnosi slabija zemljista ,otporan je na susu i ima veliku masu za silazu , nebi drebalo da se radi silaza samo od njega jer ima mnogo sesera u sebi i krave imaju problema sa prezivanjem .
21d2zw8.jpg
[/IMG]
 
I ja sam razmisljao da posejem nesto za probu sirka za zrno.... E sad koliko on moze da zameni kukuruz u ishrani goveda, posto od kukuruza zadnjih godina slaba vajda...
 
Kod mene menja kukuruz 100%.Ima više proteina od kukuruza.Goveda ga vrlo rado jedu.Lako se melje...Odlična stvar.Ako misliš da ga seješ požuri sa kupovinom semena.
 
Prošle godine sam sejao beli i crveni.Ove godine samo crveni jer nema semena belog.Stabljike sam prošle godine tanjirao jer nisam stigao da pokosim.Ove godine se kosi odmah nakon skidanja,suši i balira za ishranu goveda.
 
Ja juce kupio seme u ns institutu za 10kj, sejem ga umesto suncokreta.
Nesto ce ici za nase potrebe a nesto za prodaju, ako bude rodio naravno....
Dali neko zna neka otkupljivacka mesta na veliko i kako mu se cena krece?
 
Obavezno ga poprskaj na crno ako si uzeo seme sa protektantom.Cena mu je ekvivalentna ceni kukuruza za 1.5 put.Znači kukuruz bi realno trebao biti 20 dinara pa kada se izračuna dođe se do cene od 30 dinara za kilogram sirka.
 
Nazad
Vrh