Sirak stočni i metlaš

Pa bilo je namesteno da masina seje na 3 cm, ali zbog jako fino usitnjene zemlje islo je dublje......
 
Poslednja izmena:
Zato i nije izašao sav.On ne voli dugoko jer je kilav po tom pitanju.Prošle godine sam ga sejao prvi put i ista priča.Otišao dublje nego što treba i nije mogao da istera pa je bio redak.Ove godine je sejalica opremljena uređajem za setvu š.repe i posejan je na 2 cm.Kontrolisano i mnogo bolja situacija nego prošle godine.
 
Posle setve parcela je bila poprskana duall gold-om.
Dali je sada bolje samo posejati nove redove a postojece oprskati totalom, ili ici ponovo setvospremacem pa sejati?
Posto je tretiranje duallom dozvoljeno samo jednom u toku godine na istoj parceli.....
 
Posljana pre 8 dana nadam se za dv tri dana nicice.

- - - - - - - - - -

2uti2rs.jpg
 
Moj bi počeo da izlazi ali udarila koretina posle kiše samo takva.Nadam se da će pasti neka kiša za nekoliko dana da je razmekša inače će biti katastrofa.
 
Ja danas krecem u presejavanje. posejacu ga tik ispod same povrsine, i ako nebude nikao kako valja za 10 dana sledi ponovno presejavanje ali seje se suncokret.....
 
Danas namontirao ploce za repu na Beckera i rasirio redove na 77 cm... Probao malo u dvoristu, razmak oko 6-7 cm, s tim sto su mi ostali lancanici od kukuruza... Pa sutra pocinjemo sa setvom...
 
Tako sam i ja mislio, ali opet videcu kada ih spustim u njivi... Inace ploce nije toliko komplikovano zameniti, jedno je malo teze izbijac namestiti kada se vraca ploca...
 
Mi smo danas nas sirak posejali :)
090520141932.jpg

090520141930.jpg

Proba
090520141933.jpg

I setva:
090520141938.jpg

090520141935.jpg




Njiva je oprskana totalom,i sad ako se stigne i nabavi neki zeazin ili terbis ili rezon uradicemo i sa njim na crno.
110520141941.jpg
 
Nazad
Vrh