Sirak stočni i metlaš

Uzet http://www.stovet.rs/ratarstvo/kukuruz/pesticidi/herbicidi/?prod_id=100000300099 [h=1]Gardoprim plus gold[/h]Navodno moze kada je sirak do 3 lista da se primeni bez problema, jedino sto dosta skupo izadje, posalo sam brata da kupi hemiju za sirak i reko mu sta da uzme a oni su mu ponudili ovaj prepartat iako je 3x skuplje od terbisa jer ide trodupla kolicina,ali sreca nije velika povrsina pa probacemo da vidimo.
 
pitam se ciji je ovo kombajn za secenje metlica sirka? jel nekom poznat i kako radi?
10340460_802255229785845_1045664977_o.jpg


10350205_802255183119183_840523504_o.jpg
 
Meni koliko je poznato samo Duall gold moze u sirku kada je seme tretirano protektantom, AM s-metahlor.
Verovatno mogu i neki drugi na bazi iste aktivne materije.
Rezon je Terbutilazin aktivna materija, ja se ne bih igrao sa time......
 
@milanches

To je kombajn jednog čoveka sa severa. To je za metlaš, ali mora da bude ujednačen, inače je velik otpad.
 
Branko jesi li posejao sirak i poprskao na crno?Ne znam da li će biti fitotoksičnosti nakon ove kišurine koja je pala?Jedan deo je izašao napolje a drugi nije zbog pokorice.Verujem da će sada izaći sav ili neće. :sta:
 
Nisam posejao. Sejem ga kad, i ako, pokosim i pokupim graorica/ovas kao seno. Onda sledi tanjiranje pa setva.

Ali ček prvo da Srem preživi poplavni talas Save koji stiže sledeće nedelje.
 
Danas napokon posejao sirak 50 cm međuredno 6 c cm u redu,nešto mi malo semena otišlo .Ove vreće iz NS su 5 kg ili za 1 kj meni na 2,5 kj otišlo 1,5 vreća.Kakva su vasa iskustva sa količinom semena?
 
Tako je i kod mene kako ove tako i prošle godine bilo sa semenom.Ove godine je ispalo malo ispod 4kg/k.j.Ne mogu sejalicu da uštosim da baci više pa ću za sledeću godinu uzeti ploče sa više rupa.
 
A ja razmišljam da je raširim na jedno 15 cm I opet uletim u redove,danas žena po specijalnom zadatku išla u Vršac po hemiju ,našla samo dual gold cena 2400 din.

- - - - - - - - - -

Još jedno pitanje piše da ide 1,5 na ha a Caco kaže 0,6 po kj max. Kakva su iskustva ,njiva nije zakorovljena nema sirka.Imam 2l za 2,5 kj jel mu neće biti puno?
 
To mu je cena.Ne znam šta bi dobio time da dupliraš redove.1,5l po ha sam išao.Prskano pred potop i nema nikakve fitotoksičnosti.Još sam dodao i Tolani jer je bilo sitne trave.Rezultat pista od njive što se tiče čistoće.
 
Ja sam radio pokus za svoj diplomski rad s hibridom Gold, sejao sam ga na razmak u redu od 8, 16 i 32 cm i međuredni razmak od 70 cm. Rezultati pokusa su bili: prinos po gustoćama: 8cm - 6620kg/ha, 16 cm - 6333 kg/ha i 32 cm - 6715 kg/ha. Svaki razmak je sijan u 4 ponavljanja.
Zaključak je da sirak zrnaš može kompenzirati gubitak u sklopu pri ravnomjernom rasporedu biljaka, formiranjem sekundarnih izboja bez gubitka prinosa
 
Da ali ti sekundarni ako mislimo na zaperke ne mogu da se vršu jer kada je metlica zrela oni su još uvek zeleni.Sviđa mi se vaš podatak o setvi na 32cm. :ppozdrav:
 
Rešena dilemma ,Matiću hteo sam da pojačam sklop ,mada sam 20 puta izašao iz traktora I kontrolisao mašinu,sve ok bilo ali malo semena po kilaži.Možda I ovi iz Instituta malo preteraju. Sutra valjak ,pa dual I šta mu bog da.

- - - - - - - - - -

Bunjela koja je površina u pitanju?
 
Sta mislite da li je kasno za nekoliko dana kad se moze u njivu posejati Stocni Sirak??? :sta:
 
Namešteno na najgušće i nikako 5 kg/k.j da ispadne već samo manje.Videću kakav će biti prinos pa možda i odustanem od ploča sa više rupa.Valjanje je dobro samo da ne prepljeska kiša i ne stvori pokoricu.Nešto sam razmiljao da ga sledeće godine sejem u pripremljeno pa pre setve povaljano zemljište.
 
Ja sam nabavio opremu za setvu š.repe koja se montira na sejalicu.Ulagači za repu i komplet nagazni točkovi sa nosačima koji idu ispred ulagača.Setva je obavljena na 2.5-3 cm dubine jednako po celoj površini.
 
Nazad
Vrh