Sirak stočni i metlaš

Ja sam prošle godine pokosio i izbalirao ono što je ostalo nakon žetve sirka.
Masa je jako slična kukuruzovini i goveda rado jedu.
 
Kolege ako moze mala pomoc... Naime pre nekih 20 dana sam naRimskim Sancevima kupio seme NS Dzina za silazu, i rekli su mi tamo da ga posejem oko 30 kg po HA... Ali juce odem do zastitara sa kojim saradjujem, i o n mi pozove kolegu koji je doktorirao na stocnom sirku, i on mi kaze da ga za silazu sejem 10 kg po Ha.... E sad ne znam koga da poslusam, razlika u kolicini semena nije mala ?
 
To ste u pravu ,mora da se seje na ciste njive,i mora bar 2 put da se sparta i po potrebi motikom napravi korekcija,i sirak zahteva vise npk dljubriva neho kukuruz i iscrpi zemljiste vise nego kukuruz i soja, skoro kao i repa pa je sledece godine gde je predusev bio sirak, znatno slabiji kukuruz
 
Kolege ako moze mala pomoc... Naime pre nekih 20 dana sam naRimskim Sancevima kupio seme NS Dzina za silazu, i rekli su mi tamo da ga posejem oko 30 kg po HA... Ali juce odem do zastitara sa kojim saradjujem, i o n mi pozove kolegu koji je doktorirao na stocnom sirku, i on mi kaze da ga za silazu sejem 10 kg po Ha.... E sad ne znam koga da poslusam, razlika u kolicini semena nije mala ?

NS Dzin je krmni sirak, stocni sirak se proizvodi za zrno. Mozda se niste sporazumeli. Ja mislim da za silazu treba blizu 30kg po ha.

- - - - - - - - - -

Sa koliko procenata vlage se skida stacni sirak, a sa koliko moze da se skladisti? Ja mislim da je to mali problem sto bude vlazan pa moze da se upali.
 
Da li ovaj sirak za zrno zahteva neki poseban plodored i posle kog vremena moze opet na istu njivu?
Gde bi se najbolje uklopio u rotaciji sa kukuruzom i suncokretom?
 
NS Dzin je krmni sirak, stocni sirak se proizvodi za zrno. Mozda se niste sporazumeli. Ja mislim da za silazu treba blizu 30kg po ha.

- - - - - - - - - -

Sa koliko procenata vlage se skida stacni sirak, a sa koliko moze da se skladisti? Ja mislim da je to mali problem sto bude vlazan pa moze da se upali.

Ma rekao sam ja da sam kupio NS Dzin, i da ga hocu za silazu... Ipak cu ja sejati 30 kg po HA... SAmo jos da ustelujem sejac...
Dal bih mogao da ga sejem na ploce od kukuruza, izbacivao bi onda verovatno po 4 5 semenki, ali sta mu fali ?
 
Ma rekao sam ja da sam kupio NS Dzin, i da ga hocu za silazu... Ipak cu ja sejati 30 kg po HA... SAmo jos da ustelujem sejac...
Dal bih mogao da ga sejem na ploce od kukuruza, izbacivao bi onda verovatno po 4 5 semenki, ali sta mu fali ?
Kod nas se sudanske trave i sirkovi seju zitnim sjalicama. Sejalicom za kukuruz sa rastojanjem na 70 dobro bi se radilo silo kombajnom. Ako pricamo o pneumatskoj sejalici na tanjirima za kukuruz su rupe kroz koje ce seme prolaziti i bice izbaceno kroz turbinu napolje. Onda je naj bolje uzeti tanjire za slacicu ili repu gde su rupe daleko manje. Ako ces mehanickom bojim se da ce puno semena izbacivati i da ces dobiti setvu kao na kucice ili gromilice. Zato se prvo dobro informisi.
 
Sa Beker sejalicom cu sejati, znaci turbina ne moze usisati seme... Prsle godine je sejano zitnom ali je lose zagrtala seme... Suzicu najverovatnije redove na 50 cm, pa cu silirati silo kombajnom...
 
Nazad
Vrh