Setvospremači

propenpop@ Kako ga Rajka vuce drugom brzinom?

Probao sam par krugova i ide bez problema, a posto je to bio drugi put, cisto da vidim da li moze drugom iza je ostajala bukvalno sitna, sitna zemlja, a traktor se nije mucio, lako ide i brzo:). Ovako, prolazim sano jednom jedino kraj sklada i preko razora prodjem dva puta, prvom i to bude sasvim dovoljno.
 
Vlasto veci je problem sa 820 nosenje i transport s tim spremacem od 3.5m nego rad s njim a 105 vuce od 4m ,4.6m.Ne vuku svi od 3.5m ali ima pojedinaca ,vidim da ne menjaju i tako godinama rade.
 
Ja trenutno imam spremac od 3,20 i ekstra vuce ako hoce te slike ubacicu,a cuo sam da runs 82 vice od 3,5 ali jaci je kinez od rusa,ako hocete slike reci temi


ce
 
Ove godine sam radio malo sa ovi setvospremacem...
img20140404150708.jpg

img20140404174646.jpg
 
Dobar dan! U potrazi sam za setvospremacem 2.2m i sad me interesuje koje su razlike izmedju IMT, RAU, KONGSKILDE, MAJEVACA i ostalih? Po meni nema razlike ali ipak da cujem iskustva drugih. Hvala Vam!
 
Pretpostavljam da ste u potrazi za polovnim setvospremacem, mi vec dugo godina imamo rau setvospremac i sluzi nas odlicno. Jedino smo ga pre 2 godine prosirili i uzeli duple rotore. Tako da ako ste u mogucnosti gledajte da uzmete sa dva reda rotora bilo koji od navedenih i milsim da ce raditi posao..
 
Da uzeo bi polovan. Vuci ce ga imt 539 pa mislim da ce mu dva rotora biti tesko ali podrzavam ideju. Cene su raznolike ali je neki prosek 400 eur. sto je i neki maksimum za tako nesto.
 
Glavna razlika koju sam primetio izmedju spremaca koje sam gledao je oblik opruga. Vecina ima S opruge, a cinimi se da RAU ima nesto izmedu S i ravne opruge. E koja je razlika izmedju njih pojma nemam.
 
Dugacke,na Basaidskom vasaru,kod agromerkura su trazili 680din.
A ima i krace?Pa ja razmisljam da na mom IMT FOP 2,5 stavim sve prave za sledecu sezonu,e sad bolje da su dugacke nego kratke :) I jos nesto me zanima,postoji li mogucnost da se posto imam duple rotore zicane,nesto rekonstruise i navare flahovi da budu na prednjem rotoru,da li je neko pokusao i da li je izvodljivo?!pozz
 
Na prethodnom vašaru u Rumi S opruge su bile od 700 do 750 dinara komplet sa motičicom i onim šrafom. Pitao sam na više mesta i svi drže isto. Ovde u Šapcu je jos jeftiniji komplet - 680 din. sa računom iz prodavnice. :osmeh:
 
Nazad
Vrh