Setvospremači

Ja sam tako kupio dve ploce (stangle) da napravim drugo kacenje za topling na plugu da bude kao jace jer sam kupio dosta deblji materijal i kad ono corak!!!

Prilikom uporedjivanja starih stangli na koje se kaci topling i ove nove sto smo planirali da napravimo odmah smo odustali!!! Pa one stare orginal nema sanse da uvijas kao nove...
ove nove sto sam uzeo da ne preteram mogu se rukama iskriviti kad ih naslonis za koleno a deblje od starih!!!!!!! Odustao i te nove sklonio a vratio stare,na plug.... :haha:
 
Ja sam za sad zadovoljan s spremacem,kako priprema,bez obzira sto je jedan red rotora,kad se nakacim na komp,posto je sad kod sestre,bice slika u radu. Uradio sam 15 hektara usluzno,imam jos toliko sebi. Videcu kako ce biti za dalje. Da dodam,covek kod kog sam kupio spemac,kaze mi i u jesen mogu raditi s nijm,a ako hocu da palim sarovinu,na neorano mozem da ga nateram i garantuje da nista nece puci.
 
Poslednja izmena:
moze da se napravi od kvalitetnog materijala samo sto ta izrada i kosta vise a cilj je sto pristupacnija cena sa sto manjim troskovima izrade samog materijala itd...ali to je vec prica za sebe da ne idem u off
 
Ma ko planira setvospremac da kupi ,bolje je uvek uzeti polovnog imt i da te glava nebolei to za duplo manje para.
 
Ja sam se ipak odlucio za novo,gde god pitas,kazu malo radio,cene sarene od 550 do 800,a vidi se da je radio prilicno,vecini fali neka opruga,ajd to nije skupo,negde i poceo da korodira,stoji napolju,i ja kad ga dohvatim u rad ima da se iskrivi,pucaju opruge,jer teram,ne zalim ni traktor ni prikljucak dok meni odgovara da sedim na njemu,dotle mu i sibam gas,ma da,najbolje da ga je baba vukla na pijac po sira i jaja nedeljom. Koliko god da je radio,ako stoji,gubi na cvrstoci isto kao i da je radio. Moje misljenje.
 
Jeste da samo što ima S opruga za 500 dinara a ima i za 5000 dinara komad pa nategnite malo ganglije po tom pitanju.
 
Po meni je za nas male poljoprivrednike nov setvosprrmac luxuz. Pa sta i ako pukne? Elektrode i vari,to ne utice na kvalitet rada i nivo prinosa!
 
Ja se dvoumim da li da pravim setvospremac ili da kupim polovan do sledece sezone.Posle jesenjih radova cu odluciti.
Ne znam samo kako bih resio kacanje rotora (to bih morao snimiti na nekom),a ostalo nije problem napraviti
 
Ja sam se ipak odlucio za novo,gde god pitas,kazu malo radio,cene sarene od 550 do 800,a vidi se da je radio prilicno,vecini fali neka opruga,ajd to nije skupo,negde i poceo da korodira,stoji napolju,i ja kad ga dohvatim u rad ima da se iskrivi,pucaju opruge,jer teram,ne zalim ni traktor ni prikljucak dok meni odgovara da sedim na njemu,dotle mu i sibam gas,ma da,najbolje da ga je baba vukla na pijac po sira i jaja nedeljom. Koliko god da je radio,ako stoji,gubi na cvrstoci isto kao i da je radio. Moje misljenje.
Imamo sam imt manji 2.2 a sam menjo za veci 2.9 al sam mu stavio jo 6 oproga tako da mu je razmak oko 7 do 8 cm a dodacu mu jos par komada posto traktor ima snage u 80% njiva odradjuje poso u jednom prohodu.Nebrini da celik od stojanja izgubi cvrstocu,moj posle 30 godina nije ni koroziro nigde samo farba matirala a nije video supu.
 
"Ako neznas sta je dobro uzmi sta je skupo.." :ppozdrav:
Skuplje, dabome.
Imam setvospremač IMT 2,5m kupljen okvirno 2005., mada mislim da je ranije, ali nema veze 1 god. gore dole. Taj setvospremač je predviđen za IMT 560, međutim ja sa tim pokretnim bunkerom ne volim da radim, pa ga već 4.god kačim za Belarus 820. Znam, mali je za njega, vrtim se ko ringišpil po njivi i potrošnja mi je na nivou Kubanskih vozila. Ali, nekako se potrefi da baš za drugi setvospremač nikad se nema para. Evo do dana današnjeg je prešao sigurno preko 600 k.j. u toku svih ovih godina (računao sam kod dede po 2 prohoda, kod mene je 2012 i 2013 išao samo jedan prohod jer nisam imao vremena zbog kiše), ja još ijedan rotor, ležaj na rotoru, zub ili celu S oprugu promenio nisam, jedino žice na jednom rotoru su počele da se klate. I samo sam jednu oprugu izgubio, al našao prethodno drugu u ataru i teraj :osmeh:

Poređanja radi, moj drug prošle godine kupi setvospremač 2,9m isto za Belarusa, ali ne znam ime proizvođača, uglavnom mala privreda i cena oko 900e
Oko 60 k.j. je spremio, neka bude da je x2 prešao (mislim da nije ali nema veze), 120 k.j., mora da kupi druge ležajeve jer su mu crkli (nema mazalica!?), i to je samo početak. Daj Bože da grešim, ali mislim da neće ni upola kao ovaj moj da ga služi, kad to počne da se lomi, da puca na sve strane. Bilo bi dobro da ga služi upola jer bi se onda isplatio, pa i neka se slomi posle 5god za te pare. Ali koliko će novca da troši narednih 4godine na popravke, jer nema svako kući aparat za varenje i nije svako majstor, mislim da je nerentabilan setvospremač male privrede. I pre bih dao 1800e ili koliko li je već- za Vogela, nego li kupio malu privredu za 1000e manje. Dao bih, samo kad bih znao da je isto toliko neuništiv kao ovaj moj IMT.
Samo ove slike imam s njim, i to friške, današnje:


DSC_0463_zps70fe88db.jpg


I da, da budem fer- pojele su se čaure na točkovima, prošle godine su stavljene druge.
 
satexov spremac od 2.2m sam 2010god. novog platio 900eur. ne mozes ti ni videti sta si kupio dok ne udjes u njivu s njim i krenes da peglas.lepo oni svi izgledaju na oko,posle vidis kad krenes da varis i krpis sta je tu u pitanju.tek sad mu prestoji prava muka kad ga zakacim za rusa ima opruge da se razlete ko engace:osmeh:
 
satexov spremac od 2.2m sam 2010god. novog platio 900eur. ne mozes ti ni videti sta si kupio dok ne udjes u njivu s njim i krenes da peglas.lepo oni svi izgledaju na oko,posle vidis kad krenes da varis i krpis sta je tu u pitanju.tek sad mu prestoji prava muka kad ga zakacim za rusa ima opruge da se razlete ko engace:osmeh:

Daj ti meni bilo čiji spremač zahvata 2.2 i ima sa Belarusom 820 da ga razbucam za 3 dana ko beba zvečku! Za belarusa uzmi 2.9 do 3.5 zavisno od zemljišta.... 2.2 je predviđen za fergusona....
 
satexov spremac od 2.2m sam 2010god. novog platio 900eur. ne mozes ti ni videti sta si kupio dok ne udjes u njivu s njim i krenes da peglas.lepo oni svi izgledaju na oko,posle vidis kad krenes da varis i krpis sta je tu u pitanju.tek sad mu prestoji prava muka kad ga zakacim za rusa ima opruge da se razlete ko engace:osmeh:
Da li zahvata uopste tragove rusa???
 
Nazad
Vrh