Servisiranje traktora

Pozdrav ljudi! Neznam vi koje vrste remenja i filtera koristite, ali sto je istina da bofle nekvalitetne robe ima na dosta mesta. Znamo svi koliko je vazna stvar imati kvalitetan remen u traktoru ili kombajnu isto tako i kvalitetne filtere. Neznam gde vi nabavljate ove stvari ali eto tu smo da pomognemo jedni drugima pa ako i vi znate gde nabaviti kvalitetno remenje i filtere napisite. Ja imam jedan predlog, pa eto da se ne reklamiramo tu, ako nekog interesuje samo nek se javi u privatnu poruku pa mu mogu poslati tel, znaci kvalitetno remenje i filteri, sa odlicnim cenama. Tu smo da pomognemo jedni drugima...
a jel to nas "MOLTECH"?:osmeh:
 
Kupi ležaje i zameni, proveri kakva je osovina, da li se pojela na mestu gde ulazi u ležaje, nema potrebe da menjaš celu pumpu.
 
Kupi ležaje i zameni, proveri kakva je osovina, da li se pojela na mestu gde ulazi u ležaje, nema potrebe da menjaš celu pumpu.
mozda i nije sada vec pametno.....2 kvalitetna lezaja su ti oko 1500 din,semmering + oko 500....druga turbina,jer 99% slomis to je oko 400-500 din+rad...a nova kompletna pumpa u subotici u metrou je 2800 dinara...pa sada razmisljaj sta ces dalje...:ppozdrav:
 
Tačno je da turbina može da se slomi, ko ne zna da je skida, a što se tiče generalno tehničke robe u Metrou...neka hvala. Sama cena kvalitetnih ležaja u poređenju sa cenom te pumpe ti može mnogo reći...
 
Upravo iz toga razloga ti i kažem da spakuješ nove ležaje, opšte je poznato da su rezervni delovi za IMT odavno prešli u malu privredu, što kod nas, što u Tursku.
 
U Bosni dva lezaja SKF za pumpu 539 su oko 10 eura.Pakung 5eura.Znaci dijelovi kostaju kvalitetni 15 eura.Ko se razumije u zamjenu lezaja i pakunga rozetna nece puknuti.
Ovo je najdugotrajnije rjesenje.Inace kod pumpi koje se danas mogu naci na trzistu su najveci problem losi lezaji.
 
Ne znam za 539, ali u vodenu pumpu na 560 sam ja stavljao tri ležaja. Međutim, nikad nije izdržala više od godinu dana a da ne procuri. Onda sam kupio novu Tešanjsku pumpu, i već nekoliko godina nemam problema. U čemu je fora - nemam pojma, stavljao sam nekoliko vrsta semeringa ali uvek isto...
 
Sad gledam po nekim papirima i na tehnickom crtezu imaju 2 lezaja 6302 na pumpi. Videcu danas sta mi je ciniti. Ako ne nadjem Pobjeda Tesanj uzecu delove pa sta uradim.
SKF lezajevi i pakung indiski 1440din + kolo450din i osovinica nju nisam pitao posto je.
Pobjeda Tesanj pumpa 4400. din i nju sam uzeo, za nju su mi rekli da je naj kvalitetnija na trzistu, sad videcemo.
 
Poslednja izmena:
Uffff, al ga zakomplikovaste oko pumpe.Ako te ne mrzi da pakujes pumpu, napakuj je prolazis jevtinije (sto se tice loma turbine, to mi nikad nije poslo za rukom), ako uzimas novu pumpu ja ne bih izbjegavao Tursku na oba traktora su mi iste vec veci broj godina. Veci problem je naci stucne u nekom prihvatljivom kvalitetu, jer su uglavnom tesko sranje.
 
Jedno pitanje za iskusnije. Treba da mijenjam filter hidraulike na mom hurlimanu, radi se o ulošku koji se nalazi u kućištu koje je iznad nivoa mjenjača. Kada sam vadio stari filter (izvadio sam ga zbog uzorka kako bih bioo siguran da sam našao pravi rezervni dio) u kućištu je bilo nešto malo ulja (što je logično jer se vratilo u kućište transmisije) koje je curilo iz samog filtera. Zanima me, treba li na neki način pripremati novi filter prije ugradnje, treba li ga navlažiti uljem? Neko je negdje spominjao da je problem ako "pumpa povuče vazduh" i to me malo buni jer znam da pumpa treba da stvori vakuum i povuče ulje. Neko je sigurno na nekom traktoru mijenjao filter hidraulike pa ako može neki savjet, zaista bi bilo od pomoći.
 
Znam da kod Landini traktora treba da se sipa ulje u novi filter da se ne bi stvorio vazdušni čep, ne verujem da tvom traktoru može da škodi ako sipaš ulje u kućište filtera, to malo ulja što ćeš dodati neće naprapraviti nikakav problem samo može koristiti.
 
Kućište leži horizontalno pa nikako ne mogu nasuti ulje u njeg, evo kako to izgleda. 7 je taj uložak a 3 je kućište i izvod prema pumpi.

307z3vp.jpg
 
Da ovde je baš ne zgodno sipati ulje u filter, a pošto je ovakav položaj verovtno nije predviđeno da se sipa ulje pri zameni filtera.Jel ta pumpa spolja?Ako jeste onda ćeš lako moći da izluftiraš sistem ako povuče vazduh.
 
Zamijenjen filter hidraulike bez ikakvih problema, stavljen novi, zatvoreno kućište, startovan motor i nakon desetak sekundi sva hidraulika je bila funkcionalna, diže poluge, sve radi dosta bolje nego prije, stari filter je bio baš star i prljav, ko zna kad je to mijenjano. Zamijenjen i filter zraka, radi se o papirnom ulošku, te ulje u motoru i filter motornog ulja. Biće slike na temi o Hurlimanu.
 
Nazad
Vrh