Servisiranje traktora

558 ima m-34 motor,ako bi ga prepravio na dm-34 klipovi glava dizne pvp..... (imt 565,rajka 65) dobio bi par konjica sa starim blokom motora. Mozda 10.... Mislim da je bolja varijanta ugraditi drugi motor s-44 koji manje trosi bolje pali i uopste je bolji motor. Sa s motorom mozes da biras da recimo stavis motor sa manjim kliopvima, Fi 98.5 ili vecim 101.Te motore koriste i tamici i verujem da se mogu lako pronaci. Ima jedan u oglasima moj auto.rs prodaje delove od kompletne 560 sa motorom s-44. Za cega ti treba par konja +? Oranje?
 
Da oranje najvise. Kod nas je brdovit kraj a i zemlja je teska tako da me nekad 3 spora ubija u pojam. Mada nije otvaran od kako je kupljen. Mi smo mu prvi i jedini vlasnici. Vozimo ga otac i ja pa zato i sluzi valjda toliko. Mislio sam da mu radim generalnu ali sa obzirom na kvalitet rez. delova danas majstor kaze da ga ne pipam dok moze da ide tako. Mada sem curenja ulja i nemam drugih problema sa njim, gde nece 1 ide 3 sporom samo zvizdi. Sad mu sipam pola lozike pola evro dizel i pali na kljuc kao blesav.
 
U Bosni 400eura nemoze biti ni blizu za punu generalku.Ovisi kako ko gleda sta se sve ugradjuje i radi za punu generalku.
 
E sad sta ko zove punom generalnom.
Ako se menja razvodna kutija (lanac lancanici, spaner) ako se menja uljna pumpa, svi klipovi, svi ventili, dizne, ako se radi reglaza bos pumpe pa se i tu stavljaju novi elementi i sl, verovatno prelazi 400 evra.
 
Ovako bi to izgledalo za IMT 533:
Sklopovi TAFE 2900*3=8700
Uljna pumpa TAFE 2700
Ležajevi radilice GARANT FUTOG (osnovni+leteći+aksijalni) 1500
Čaure klipnjače Tafe 100*3=300
Usisni ventili PRVI PARTIZAN 130*4=520
Izduvni ventili PRVI PARTIZAN 130*4=520
Vođice ventila PRVI PARTIZAN 90*8=720
Dizne IPM 600*3=1800
Garnitura zaptivača TAFE 1100
Lanac razvoda i zatezač TAFE 2900
Prednje i zadnje pakovanje(semerinzi) 1200
Mašinska obrada(obrada radilice na popravnu specijalu + zamena hilzni) 5000
Majstor 15000
Ukupno 41960 dinara (oko 400 evra ne znam koliki je kurs evra ovih dana)
Ovo je pod predpostavkom da su glava i PVP ispravni.
 
Ja sam mislio da je to skuplje.
Skoro sam radio ali ne bas sve to, ne znam tacno koliko je kostalo, majstora nisam placao (sam radio) ali sam mislio da to izadje vise.
Ali dobro je, bolje se ovako iznenaditi nego kad iznenadi visoka cena :)
 
Ovo su cene delova iz nekoliko prodavnica Jusel Šabac, Rale Komerc Zrenjanin i Feniks Novi Sad svi šalju robu pouzećem pa se i troškovi nabavke robe svode na nekih 500-750 dinara.Ko hoće domaće ili čak Perkins delove to može momački da košta, po meni ova kombinacija je jako dobra i može dosta dugo da traje.
 
Kad krenes da radis 533 onda skontas da ti nisu dobri ni lamele ni korpa ni PVP ni jos 100 cuda pa bez majstora kosta sigurnih 500 evra ako ne i vise a Feniks bas i nije masinska obrada za preporuku.
 
Meni su radili polu mtor na 560,posle tri sata sklapanja prolupa na prvom ležećem ležaju,odnesem na reklamaciju oni skinu radilicu na 4 specijalu(bila je prvo urađena na 3),opet sastavim i posle trideset sati opet prolupa na istom mesti ja ih zovem da reklamiram kažu donesi uradićemo na 5 specijalu,sve u svemu uzrok je bio začepljem kanal za dovod ulja,majstori kada su radili obradu bloka nisu izvadili pucvalu iz kanala i to ne jednim nego dva puta,a ja sam stavionovu radilicu i puromatom majstor pročistio kanale i problem rešen . Do svega ovoga nebi došlo da nisam radio polu motor,nego da su mi radili samo obradi ali reko zbog garancije 50 eura više i nisu neke pare.Je.o ih onaj kojih mi je preporučio.A što se Cubike tiče ima i on svoji budalaština a na obradi glava se naj lošijer pokazo
 
kako se steluje paljenje na mtz 82 posto na njegovoj pumpi nevidim sliceve zastelovanje kao na pumpama na ostalim traktorima i gde je treba pomeriti prema bloku ili kontra da bi se dobilo bolje prvo palenje unapred hvala
 
Regulacioni ventil na razvodniku,ili deobni na pumpi.

Jedno pitanje u vezi ovog regulacionog ventila,u knjizi vidim da on moze da se steluje,kako zatezanje-otpustanje ventila deluje na rucicu-dizanje?
Da li je bolje da kupim novi ventil ili se problem moze resiti stelovanjem?
Nije mi problem da kupim drugi ventil,nego me interesuje da li taj pritisak obavezno mora da se steluje i na novom i na starom ventilu?U knjizi pise da je 135-140 bara.

A problem sam opisao ovde:
http://poljoinfo.com/showthread.php?106-Servisiranje-traktora/page92
 
Nazad
Vrh