Servisiranje traktora

ja ti kažem kakav je ovaj traktor već 6-7 godina. znam ja kakvi dolaze,nagledam se usput na kamionima kad ih nose u SRB. a nisam ni čuo da neko od trgovaca i doterav skoro nove...
 
Nije ovaj covek iz Bjeljine prevarant . On se trudi muci itd. Kad god mu nesto sumnjivo on me pozove da mu ja pogledam. Samo mi reko iz iskustva kako je prolazio sa musterijama.
 
Nije jer znam da nije nikoga prevario a vidim i kako se ovde trudi i muci ,sve da bi njegove musterije bile zadovoljne. Zove se isto kao i ja.
 
postovanje svima,imao sam problem na 533 sa losim protokom goriva na izlazu iz rezervoara (sito kod slavine) jer se desi da u mesec ili 2 jednostavno gorivo ne ide i problemi.Pre neki dan sam skinuo slavinu sa taloznikom,to ocistio i oprao rezervoar vodom i sacekao par sati da se iscedi i osusi.Sipao gorivo,odstranio vazduh iz sistema i upalio iz prve,medjutim radio je jedno 10 min i ugasio se.Primetio sam da u talozniku ima dosta neke cudne tecnosti u donjem delu(lici na masnu vodu) a u gornjem rekao bi da je nafta.Pomislio sam da je ostalo vode u rezervoaru,tj.da se nije sve iscedilo,pa sam izvadio svo gorivo (negde oko 15l) iz rezervoara i filtera i bosh pumpe,Zatim sam sipao "cistu"naftu (oko 5l)i odradio ceo postupak oko izbacivanja vazduha,upalio i ista prica...ugasio se posle 10-ak minuta,ako ima neko neki savet bio bi zahvalan !
 
Simptomi su ti kao da pravi vakum u rezervoaru, pregledaj čep (retko kad se on začepi) da kroz njega rezervoar "diše" ili imaš u rezervoaru i dalje nekih krupnih nečistoća koje plutaju pa povremeno začepe ulaz u taložnu čašicu, A/C pumpa...
 
Postoji i dobra sansa da ti se membrana na AC pumpi razvukla, pa kad se ugrije posle 10 min rada ne obavlja uopste funkciju. Ako posle tog gasenja traktor nece da upali, polij AC pumpu sa 5_6 litara ledene vode i ako onda startuje onda je sigurno membrana u pitanju.
 
jel hoce da se gasi ako ima vode,jer kazem,nije pre tako zezalo da se stalno gasi na 10 min.,vec prodje par meseci,pa pocne da zeza, itad kad skinem casicu .nafta samo kaplje,nema da curi iz rezrevoara.Sada kada sam to "sredio",znaci protok ide normalno,sada se gasi uredno na 10-ak minuta,ali primecujem da u casici ima dosta te neke tecnosti koja niti je nafta niti voda

---------- Poruka napisana u 11:35 ---------- Prethodna poruka je at 11:28 ----------

tj.da li bi sa takvom "mesavinom"uopste mogao da upali,napominjem da sam prvu kolicinu nafte posle pranja izvadio i stavio potpuno cistu naftu
 
Možeš i da probaš ovo, spoji crevo od rezervara direkno na boš pumpu, upali traktor i sačekaj to vreme za koje ti se pre gasio, ako se ponovo ugasi onda imaš nešto u rezervaru što zatvara rupu za dovod goriva, ako se ne ugasi onda su creva ili najverovatnije ac pumpa, jer meni se desilo jednom a to je za nepoverovati, raspertlovala se osovinica na ac pumpi i ulje je ubacivalo u rezervar i zacrnilo naftu, e sada ti sve to polako proveri pa nam javi šta si uradio a nadam se da smo ti pomogli ovim našim odgovorima.Poz.
 
hvala svima na savetima,probacu nesto da uradim danas ili sutra,nego sam se setio jos jedne "pojave"...kad montiram casicu taloznika i odvrnem slavinu na rezervoaru,gorivo nece da potekne,vec moram malo da odvijem sraf od casice da "prodre" vazduh i onda tek krene,ne znam da li to ima veze sa ovom zajebancijom oko vakuma koju spominje KAMENI
 
kad skines dovod do ac pumpe probaj da duvas ustima u rezervar mora da ide lako i pretresi sve da znas na cemu si i posle si miran duze vreme
 
Primjetio sam da mi na zadnjim tockovima ima lufta, tj kada bocno zaljuljam tocak on se jednostavno klima, sta je u pitanju lezaj ili treba vaditi one distancere, na desnom tocku sam vec vadio, ali sam nesto zaboravio kako to ide. U pitanju je fergo.
Takodje mi treba dimenzija one O_ring gumice, na kucistu semeringa zadnjeg vratila. Znaci ona se montira na to kuciste a u njemu je semering, i zaptiva izmedju kucista i kucista diferencijala.Takodje se radi o 539.
 
hvala svima na savetima,probacu nesto da uradim danas ili sutra,nego sam se setio jos jedne "pojave"...kad montiram casicu taloznika i odvrnem slavinu na rezervoaru,gorivo nece da potekne,vec moram malo da odvijem sraf od casice da "prodre" vazduh i onda tek krene,ne znam da li to ima veze sa ovom zajebancijom oko vakuma koju spominje KAMENI

Skini crijevo sa rezervoara i prikopcaj ga na infuziju.Znaci crijevo sa rezervoara u flasu i vidi kako ce se ponasati.Ako nebude tad radio onda je problem u ac-pumpi ili crijevima.

---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 21:56 ----------

Primjetio sam da mi na zadnjim tockovima ima lufta, tj kada bocno zaljuljam tocak on se jednostavno klima, sta je u pitanju lezaj ili treba vaditi one distancere, na desnom tocku sam vec vadio, ali sam nesto zaboravio kako to ide. U pitanju je fergo.
Takodje mi treba dimenzija one O_ring gumice, na kucistu semeringa zadnjeg vratila. Znaci ona se montira na to kuciste a u njemu je semering, i zaptiva izmedju kucista i kucista diferencijala.Takodje se radi o 539.

Taj luft kad stelas oba pogonska tocka trebaju da budu u zraku.Vadis jednu podlosku (distancer) i montiras tako sto ces zategnuti 4 vijka unakrst.Ako nema lufta i nevrti se polusovina tesko rukom uredu je.Ako ima lufta vadis opet jednu podlosku(distancer) ili ako se vrti teze polusovina rukom ubacujes jedan distancer tanji.

Za o-ringu skini kuciste semeringa i u trgovinu gdje ima gumica ili pod tu postojecu o-ringu podmotaj teflon trake ili jednostavno namazi o-ringu slilikonom.
 
I ja bih postavio pitanje oko tog klimanja točkova, ali na Rakovici 65.

Dakle kad traktor stoji na betonu, i kad uhvatim za gornji kraj zadnjeg točka i cimam ga napred nazad (tj. prema sredini traktora i od nje), osetim da ima malo lufta, ne mnogo (moram baš jako da ga cimam) ali ipak osetim da ima lufta, dok tog lufta na bratovoj Rakovici nema. Isto je na oba točka. Inače, kad se gleda od nazad, oba zadnja točka se lepo vrte, tj. ne prave osmice ni malo.

Koliko je to opasno i može li se to na Rakovici priteći nekako, ili je ležaj u pitanju...
 
I ja bih postavio pitanje oko tog klimanja točkova, ali na Rakovici 65.

Dakle kad traktor stoji na betonu, i kad uhvatim za gornji kraj zadnjeg točka i cimam ga napred nazad (tj. prema sredini traktora i od nje), osetim da ima malo lufta, ne mnogo (moram baš jako da ga cimam) ali ipak osetim da ima lufta, dok tog lufta na bratovoj Rakovici nema. Isto je na oba točka. Inače, kad se gleda od nazad, oba zadnja točka se lepo vrte, tj. ne prave osmice ni malo.

Koliko je to opasno i može li se to na Rakovici priteći nekako, ili je ležaj u pitanju...

Dukej@ trebao bi da rasturis bocne reduktore i da malo pritegnes glavnu maticu, ako i tada imas lufta onda moraju da se menjaju lezajevi
 
Nazad
Vrh