Servisiranje traktora

Pozdrav svim forumasima. imam jedan problem pa bih molio za pomoć i komentar. Imam traktor Zetor 5911 koji je pre više godina imao tesku havariju, pukla je radilica, pa je prilikom popravke trnovan blok. Nedavno sam skidao glave i na svakom klipu postoji otisak koji je napravio izduvni ventil. Majstor tvrdi da je to zbog trnovanja bloka. Glave smo komplet sredili, klipove na strugu skratili, ali se i dalje , kad se stavi ruka na poklopac na glavi, osete udarci, najviše na drugom klipu. Voleo bih da mi neko iskusan odgovori da li je moguce da je doslo do pomeranja radilice zbog trnovanja bloka pa su klipovi isli previsoko ili je mozda nesto drugo npr. pogresno uzubljenje.
 
Duži klipovi. Trnovanje bloka nebi trebalo da prouzrokuje pomeranje radilice prema gore.Ako su tvoje klipnjače i glave a traktor radi normalno znači da je i fazovanje ispravno.pOzdrav:ppozdrav:
 
Problem je resen . Ispostavilo se da je "majstor" koji je radio traktor pre nekoliko godina promasio izubljenje bregaste za jedan zub.
 
pozdrav svima,juce mi se ferga u transportu samo ugasio (kao kad nestane nafte),medjutim u rezervoaru je bilo bar 15 l,ali na prvom filteru nema goriva i vazduh je nekako usao u sisitem.Skinuo sam taloznik i gorivo iz rezervoara je lagano kapalo,moje pitanje vama je koliki protok je normalan kada se odvrne slavina i da li zbog nedovoljnog dotoka nafte u ac pumpu povuce vazduh?
 
Zacepio ti dovod iz rezervoara, i meni se to ranije desavalo. Resavao sam time sto sam prao rezervoar ili prao samo slavinicu i njen holender...
 
kako izvaditi kuglicu (utvrđivac) mjenjaca iz rupe u pitanju su spore brze na imt 577? hvala.
 
@blaz

Spicastim kombinirkama ali prvo pomeri sipku od viljuske reduktora da spic ne stoji u zljebu.

@dejan 351

Treba da curi.

---------- Poruka napisana 24-05-12 u 21:02 ---------- Prethodna poruka je 22-05-12 at 13:28 ----------

IMT 567 u dogledno vreme gubi 6-icu i prerasta u 577 ili 587:


 
Jedno pitanje.Cime perete hladnjake i motore od kamenca?Konkretno u kombajn koji sam skoro kupio stalno je sipana voda pa ima naslage od kamenca.Ja bih hteo to da ocistim i da sipam antifriz.E,sad sa cim se to najbolje i najjeftinije pere?
 
Pozdrav svima. Potreban mi je savet u vezi menjaca,unapred hvala. Radi se o traktoru MF 3080. Menjac izbacuje iz 4 brzine,skinut je dekli. Ostecena su samo ova 2 zupcanika sa slike. E sad dali traktor moze normalno da radi bez posledica,da se vozi ali bez 4. Ili sta ciniti?:sta:
photo035jq.jpg

Shot at 2012-06-05
photo034x.jpg

Shot at 2012-06-05
photo032u.jpg

Shot at 2012-06-05
 
Mozda moje pitanje ne pripada ovoj temi ali nemam mogucnost da otvorim novu jer sam se skoro registrovo a evo o cemu se radi,posedujem traktor imt 577 dw(2003) ali posto zivim u inostranstvu ne koristim ga bas mnogo ,nisam menjao antifriz od 2003 god. ali na nesrecu mi je brat dodao jos 1-2 litre permanta,poznato mi je da nije dobro mesati ove dve vrste tecnosti.Ovo dolijevanje tecnosti (permanta) je bilo zimus a danas sam primetio da mi je procurela vodena pumpa, moje pitanje glasi da li se ovo desilo zbog mesanja permanta i antifriza ili zbog starosti samog antifriza,znam da sam trebao na vreme stari antifriz zameniti novim ali sta je tu je,takodje pitam jeli moguce mozda da je i dihtung glave ostecen(nagrizen) i znal neko koliko se krecu cene vodene pumpe?
Da li da pokusam usut destilovanu vodu mozda tad nece pustat premda neverujem u to ali eto da pitam?
 
Moras mjenjati ili remontovati vodenu pumpu.Ove dvije tecnosti se nebi trebale mjesati.pumpa je procurila jer traktor nije cesto u upotrebi.Zarđe dio rozetne na pumpi koji nalijeze na pakung i ona procuri.Znaci zamjeni pumpu i stavi novi antifiz.
 
Antiftiz posle dve godine postaje izuzetno agresivan i mora da se menja svake dve godine, tako da ne mora da znači da je brat zeznuo čak što više verovatno si ti!
 
TUTA Ko te prevari da kupis Maseja. Svi oni imaju istu manu. I svi sto dolaze kod nas u Srbiju svima su menjaci riknuli. Posle trgovac malo zamaskirao i ti sada popravljas.

---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:04 ----------

Ok nisu bas svi, ali reko mi kolega iz BiH koji je uvezo preko 150 traktora . Da ko je kupio Maseja od njega , jos ga niko od tih njegovih kupaca nije pozvao da mu se zahvali, a dok kod Internacionala ili JD svako mu se zahvalio. Kaze da svi traze Maseja i Landinija , a da nije masej najbolje resenje.
 
tako dragane,lepo napišeš koji su to,a mi ovde dobro znamo da ti iz okoline Bijeljine uvoze teški schrott. imaš ljudi u okolini SM koji prodaju puno MF i stanu iza svakog,kod mene u selu ima jedan 3080 baš kupljen u Šašincima pre 6-7 godina,vlasnik sadašnji extra trapav nikad u menjaču ulje promenio nije i taj MF i tako i dalje radi kao lud,negasi se,problem kod MF je što kad "neki " prodavci kupe preko kad je već dostigao prevelik broj sati i odredjeni delovi ne njemu recimo i menjač stižu u fazu kompletnog remonta. Jel možeš ti dagarantuješ na menjači na Stayeru,Johniyu i Fendtu necrkavaju???
 
Mačvanin 82 bolje da vam ne pokazujem slike traktora po dolasku u Šašince a kasnije nakon sređivanja kako izgledaju.
 
Nazad
Vrh