Roto- drljača

To je kada se cjenkas. ''Moze za 10, ali bez racuna'' Inace kod drugih je 2000 skuplja, pa sad ko je tu lud....
 
prije par godina prijatelj kupovao traktor i ode kod rakica da vidi sta ima,sve bilo papreno,a ovaj imao nekih 4-4,5 hiljade €,kaze njemu rakic eto mogu ti SKLOPIT 533 za 4000€,ovaj moj popizdio,nikad visi nije navirio na njegov plac,covjek dobije osip kad mu spomenes rakica
 
Isao sam kod jednog lokalnog dilera i pitao ga sta ima od ponuda sto se tice rd-a. Oni su zastupnici neke Italijanske firme Tortella ali rekose da mogu da dostave i neke druge rd koje me zanimaju. Znate li nesto o njima? Nisam se puno udubljivao oko cene njih, ali mislim da sam video da su od 4000-5000e za ovaj moj traktor od 55hp. Evo linka. Gledam ova dva modela na netu i to:
seriju E35 model tj sirinu 230
http://www.tortella.it/eng/power-harrows/power-harrows/e35/?Prodotto=72

i seriju E45 sirinu isto 230
http://www.tortella.it/eng/power-harrows/power-harrows/e45/?Prodotto=73

Vidim u osnovnoj verziji da su stvarno klot. Nemaju ni dve brzine kardana. Da li ove u potpunosti da zaobidjem kao opciju, ili je ovo marka ok?
 
Poslednja izmena:
Bobo, radi se o tome da postoji pravilnik po kome drzava vraca novac. Samo zbog toga razmisljam o novoj rd gde bi za cenu polovne kupio novu. To je cela prica.
 
Jedna umorena

IMG_0450.jpg
 
Ljudi,razmišljam da se ponovim jednim rd ..gledao sam jednu Rau bez hidrolifta koja je masivna i teška i jednu ott sa hidroliftom koja delije dosta lakše od Rau...šta mi predlažete da pratim i proverim kada krenem u kupovinu i naravno da li bi za 100ks bilo puno 3m rd ? Sa njom imam nameru da spremam i prolećnu i jesenju setvu..

Послато са Tab2A7-10F
 
Imam ja jednu idealnu za tebe ,planiram je prodati.A ima kod mene u selu i jedna Lely sa liftom u dobrom stanju na prodaju.
Hidro lift je ok ako imaš sa čim nositi .RD je prilično teška ima sejalicu koja je izbačena dosta od traktora + seme, treba imati mrgu za tu kobinaciju. Inače jako zahvalna mašina pogotova za teža zemljišta i jesenju setvu.Što se tiče prolećne pripreme često je nepotrebna bila bar u mom slučaju.
 
Zalepile mi se oči za ovu Rau ali nema hidro lift,koji bi kupio sada pa ako menjam traktor da ne menjam I priključne mašine. Imam parcele gde moram da radim I u proleće rd zbog konfiguracije terena I ujednačene pripreme.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Da se i ja upisem u vlasnike RDa. :ppozdrav:

Potraga je tragala mesecima moze se reci. Obisao sve vece i manje prodavce mehanizacije - ili su krsevi, ili su precenjene ako iole vrede. Na kraju kupio od prijatelja mog prijatelja Lely 2,5m.
Ova je toliko dobra da sam odmah prestao sa traganjem i gledanjem dalje po placevima. Stanje je odlicno. Nema ni grama lufta. Cim krenes da pomeras jednu stranu, odmah reaguje krajnje telo. Ne mrda nista dok se drmaju radni delovi, nema nikakvog lufta u reduktoru, dok radi u mestu.
Ima svu opremu tj prednju gredu za guranje zemlje, zadnju dasku za ravnanje, vintove za dasku, kao i vint za valjak. Sve je to u fabrickom stanju. Kardan ide na osiguravajuci sraf.












[URL="https://postimg.org/image/ayqjfvt0r/"][
 
Čestitamo Marko, da te služi dobro i da sa njom rešiš sve probleme u proleće sa setvenom pripremom.:ppozdrav:Koliko košta jedna takva drljača?
 
Marko cestitke za kupovinu. Sa zadnie slike bi se reklo da je ulje u reduktoru za skoriju zamenu. Ne ide velika kolicina sae 140, a znacajno ce produziti vek KT paru zupcanika koji bi trebalo da su sa lucnim zubima, a njihovo pravljenje neretko moze kostati kao polovina cene rd. Neka masina sluzi odlicno i okaci neku fotku kada krenu radovi oko spremanja zemlje.
 
Hvala na cestitkama. :ppozdrav:
Valjda ce lepo sluziti. Isao sam na to da je bolje da platim vise, nego da odmah ulazim u investiciju sredjivanja. Izaci ce 1500e sto je super cena jer toliko se krecu cak i sa 2 metra kracene ili lose na oko.
Moram pozajmiti novac jer nisam toliko skupio, ali nisam smeo da propustim kupovinu, pogotovo posle svega sto sam se nagledao po placevima raznim.
Retko po placevima da nadjes neku u pristojnom stanju, a cak i ta pristojna je kracena sto znaci da je dosla iz inostranstva losa, izbacili onoliko radnih tela koja su neispravna, ispravne stave u sredinu i onda je skrate, a duzina rd na kraju zavisi koliko je losa dosla, pa kad je kupis, traje koliko traje. Znaci ona od 3m moze biti skracena ili na 2,8m, ili 2,5 ili 2,2 ili 2m.
Takodje, na placu RD gledas tako sto stoji na livadi i kraj. Nemas mogucnost da proveris luftove jer ti niko toliko vremena ne bi posvetio da je podize za tebe koji si samo potencijalni kupac.


Vladj, ulje je zuto i kad pipnes zupcanik, kliza pod prstima dugo, i ukazuje na kvalitet, ali svakako mi nece biti tesko da ga zamenim.


Koliko ulja ide u ovu moju u reduktor, a koliko u kadu? I gde mogu da kupim originalne sigurnosne srafove za kardan?
 
Volim da vidim kada neko nabavi ovako urednu masinu, a sto je najvaznije da nije macka u dzaku, vec kupljena na sigurno.
Cena ako malo zaboli u pocetku, brzo se zaboravi kada kasnije masina godinama radi bez ulaganja.
Uostalom, ovih prvih godina mozes malo i usluzno da radis da je delimicno samootplatis.
 
Nazad
Vrh