Roto- drljača

U reduktor ide REDUKTOL SUPER 680 a u kuciste ALMAPLEX GEP O ili 00 to su Modricka
ulja provjereno ...
 
Nije mi baš jasno to što praviš . Jel si i bočne daske pravio ili ne ? Ja imam tu RD ali ima bočne koje se preklapaju i nisu takve . Drugo mi nije jasno zašta je onaj "meljac što si napravio ? Jel imaš prednju dasku na federe ? Dal bi se ona mogla postaviti iza , na to mjesto gdje si ti stavio ?
 
Hvala markanNo1 na savjetu.

- - - - - - - - - -

Nije mi baš jasno to što praviš . Jel si i bočne daske pravio ili ne ? Ja imam tu RD ali ima bočne koje se preklapaju i nisu takve . Drugo mi nije jasno zašta je onaj "meljac što si napravio ? Jel imaš prednju dasku na federe ? Dal bi se ona mogla postaviti iza , na to mjesto gdje si ti stavio ?

http://www.dodaj.rs/?q/Pf/7hTJ4Ve/20150319085502.jpg
Evo ovdje se vide bočne daske, koje su došle sa sa njom. Njih ću produžiti za 10ak cm, pošto su novi klini i sada su te daske kratke jer ostavljaju velike tragove i izbacuju zemlju sa strane pa ću navariti 10ak cm i biće taman.. Ove daske nisu fluktuirajuće. Imam prednju dasku, ali ona na ovoj rd sluzi samo za djelimicnu zastitu da ne razbacuje zemlju na traktor (fiksna je). Nema svrhu kao što je npr. na sjetvospremačima, da poravnja vrhove prije radnih tijela. Mada, prepravka te daske bi bila daleko laksa, jer imaju nosači. Bukvalno bih mogao da stavim dasku od sjetvospremača, da je širok 2,5m.
Zadnja daska sluzi da krupnije buse koje prodju pored noževa ponovo vrati (da ne kazem sturi) u noževe i tako dok ne budu dovoljno sitne da prodju ispod daske, kao i da malo rasporedi zemlju ako se ide direktno na razor bez prethodnog zatrpavanja tanjiračom ili tako nečim. Sve novije i nove tipe ovo imaju, i baš sam pitao ljude, kao da baš koristi. Jedino sto je kod nas, zbog valjka, daska bliza nozevima 10ak cm u odnosu na ostale rd koje sam gledao koje to imaju originalno.
 
Zdravo svima listao sam malo temu interesujeme kombinacija 560 i roto drljaca dali moze da nosi drljacu sirine 2.5.Vidim da pojedine kolege kace na rakovicu 60 racunam da je 560 tezi i da lakse radio sa njom nego rakovica:ppozdrav:
 
Ja citam i ne vjerujem...

Terate RD bez semeringa da prasina ulazi unutra kao i prijasnji vlasnik moje RD i onda se cudite sto se polovne stvari kidaju. Citam da je netko napisao da je vidio unutar RD prasinu i ulje pomjesanu i da nece raditi remont iste?!?!? Nekima bas smetaju novci u dzepu, to je sigurno.

Ja sam kupio polovnu RD koja je radila bez ikakvog odrzavanja i samo su ju gornji lezajevi drzali na okupu, promjenio sve lezajeve i semeringe, kompletno sva ulja, oprao iznutra i izvana, dao si malo truda...

I sad je bolja necija RD sto je ofarbana izvana a unutra se mjesaju prasina i ulje i zderu lezajeve i zupcanike??

Ja ne znam kojom se logikom pojedinci vode ali ovo je neoprostivo...


Vladj: Ovaj sa snimka ima s44 motor i to je neusporedivo s obicnim 560... RD 2.5m u radu 5-6cm dubine nekad zna gasiti i brenu a gdje nece 560? Za 560 samo 2m i jako sporo i samo po ravnom...
 
Podržavam što je Bobo napisao , za 560 nikako nebi trebalo preko 2m , a od svega je najvažnije da je ravno . Znači isplati se uraditi na neravnom oranju prvo prohod nečim drugim da se poravna . Kad je traktor "u knap" iće on ali čim naidje na neravno pa da točkovi propadnu ogasiće ga odma.
 
Vladj: Ovaj sa snimka ima s44 motor i to je neusporedivo s obicnim 560... RD 2.5m u radu 5-6cm dubine nekad zna gasiti i brenu a gdje nece 560? Za 560 samo 2m i jako sporo i samo po ravnom...


Bravo druze gledao sam dosta puta ovaj snimak i ni jednom nisam obratio paznju na auspuh sa desne strane. ::sramota:: Lagano je nosi pa rekoh ajde jesenje oranje, lepo izmrzla zemlja. :osmeh:
 
Nisam još probao sa Rd u neorano (odskora je i imam) al moraću . Znam da dobar (jak) sjetvospremač sa dignutim rotorima uradi odličan posao , samo je najbolje ako ima krenulih korova prvo spržiti totalom bolje se sprema.
 
Cici probaj da zagrebeš malo zemlju (tanjirača,gruber) pa uradi sa RD na sojištu je perfektno ,na kukuruzu ne možeš ništa a na pšenici ima slame dosta gore ,nije problem za sejalice sa ulagačima ali jeste za žitne ( IMT) .
 
Ja sam prošle godine probao rd u voćnjaku i nije mogla da ide skoro ništa u zemlju ,samo titra po površini iako je čovek od 110 kg stajao na njoj
 
Jel RD sa noževima ili klinima? One sa klinima jako teško idu u neorano, jedino ako su im klini okrenuti "u zahvat". Ja sam prije neki dan radio sa svojom RD i jedan ćošak koji ne mogu da uzorem sam sa njom obradio (možda 20 kvadrata samo), bez problema idu noževi u zemlju na dubinu podešenu valjkom, išao sam doduše jako plitko zbog ekstremne vlage, 7-8cm možda i manje.
 
ZOMBI, kako podnoso zedor RD u teskoj i vlaznoj zemlji jel teza za gonit od freze. Imam traktor od 80 ks pa se bojim da ne bude tesko traktoru posto kod mene ima dosta teske zemlje i ilovace. Mada radim sa frezom od 185 cm i dosta usluzno pa se naleti na svakavu zemlju pa se bojim da sa zahvatom preko 2 M traktor ne ispusti dusu ubrzo.
 
Nije teško traktoru, mislio sam da je dosta gore. Tlo je daleko od idealnog za obradu, jako je mokro bilo ispod pa sam upravo zbog toga i odbarao da radim sa RD. Sijao sam detelinu kravaru a zaoravana je kukuruzovina (velika količina) pa sam se bojao da bi freza (imam frezu od 1.65m, goni je IMT539) vadila blato a o tanjirači da ne pričam dok bi drljača ili spremač napravili još gori problem sa kukuruzovinom koja nije baš najbolje zaorana, kao što sam več rekao bilo je jako mnogo a orano je po blatu tako da je sve to bila čista katastrofa. RD je posao odradila savršeno, išao sam jako plitko ali su noževi ipak sjekli blato dole. Motoru nije teško, otprilike je u rangu rada sa plugom na toj parceli koja ima jako veliki nagib. Ti sa 80KS možeš da radiš kako god hoćeš sa RD, nemoj samo pretjerivati sa dubinom jer pripremu, posebno za kukuruz, nikako ne treba raditi preduboko. Kukuruz voli tvrdu postelju i mek pokrivač. Gdje je teža zemlja ubaciš u brzinu niže. Meni se RD najviše svidja zb og toga što u jednom prolazu odradi posao. Ide se dosta sporo ali iza mene ostaje gotov posao što je na parcelama kao kod mene (male, nepravilne, brdo, teška zemlja) ogromna prednost. Sa spremačem moram da predjem dva puta da uradim posao, mnogo se dangubi na okretanju, tanjiraču da ne spominjem a drljača direktno na oranju na ovoj zemlji ne može ništa uraditi svakako. Poseban plus je što RD ne vadi blato odozdo, to joj zlata vrijedi. Ne bih ti preporučio RD sa paker valjom na takvoj zemlji jer će on utabati za tobom, mislim da je rešetkasti valjak bolji izbor, bar kod mene.
 
Nazad
Vrh