Roto- drljača

Može , odvrneš donju maticu , skineš nosač klinova , odvrneš 4 inbusa , dobar radapciger i svučeš kućište u kome je ležaj i semering . Nekad može i bez radapcigera. Kad sklapaš obrati pažnju na podlošku ispod kućišta ležaja , ako se pojela moraš naći drugu jer je jako bitno da kad vratiš nosač klinova on dole ispod glavne matice bude stariji par mm od kronera dabi moglo da se stegne kako treba.
 
ima neki veliki mozda oko 40 mm i stift kad se on odvne radno tijelo zajedno sa klinovima ide dole i onda ima kuciste zavrnuto sa imbusima upustenim u kuciste , ja mislim da ce moci lezaj se zamijeniti ali ipak pitam mozda je neko radio pa zna da ne nagadjam
 
Ako ti budu trebale druge podloške najjednostavnije je , ja sam tako radio , kupiš Kineski aksijalni ležaj , nemogu sad da se sjetim broja , i njegove košuljice su ti odlične podloške , skine se svana par mm i ako treba još malo po debljini na mjestu oslonca , koštaju čini mi se desetak km a od jednog ležaja imaš 2 podloške super materijala , samo ih malo otpustiš u vatri da nebi pukle slučajno.
 
izmijenjeni svi lezajevi i semerinzi e sad me zanima jeli ona to ima 2 brzine teranja i mijenjaju se iza kucista mijenjanjem mjesta zupcanicima
 
radna tijela su isla sa dva pajsera pa na vagu i malo cekic a kuciste sa lezajom,semeringom i filcom to je islo sa radafcigerom , jos kako se okrecu zupcanici posto na jednoj strani ima rame a na drugoj ne imam slike samo da ubacim

- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -
 
Uhvatili smo lijepe dane da dovrsimo sto je ostalo, tako da je rd sada kompletna, zamjenjeno je ulje i cekamo da je oprobamo kako treba:
 
Po meni trebao bi da uradis ojacanje od tvog vinta do prednje daske preko kucista RD. Tako sa obe strane. Evo ti 2 primera . Ali ti nemoras da to uradis ovako jako , mozes i od slabijeg materijala. Meni se uopste nesvidja sto si iseko RD , da bi stavio vint. Mogo si ipak malo da pomeris unazad. Jer ce na to mesto da ti curi ulje. Iseko si dihtung koji dihtuje. Sve ostalo uradio si ekstra i ja ti cestitam na trudu i radu , a i zahvaljujem ti se na lepim slikama.



nwlrav.jpg
210zjic.jpg
 
@Dragan82: Hvala na prijedlogu, nisam vidio takav primjer te nisam imao predstavu ali u opste nije los. Cak ni sada nije kasno da se napravi to ojacanje, kostace me jedino sto cu morati ponovo farbati, a cuda mi cuda... E sada, sjecenje je moralo, jer nije bilo mjesta izmedju valjka i sam rd, pisao sam to u nekim od proslih postova. Nisam puno sjekao, tu su dosli jaci sarafi i dobro je stegnuto, nece pustati tu (ne bi trebalo). To ojacanje cu skoro sigurno uraditi. Jos jednom, hvala na ideji!
 
Dali netko ima upute i listu dijelova za Rau Cyclotiller CLW 30 rotodrljaču ? Broj nije bitan, samo da je taj CLW model, tj mislim da mi treba za taj model jer nema pločice.

Ako sam dobro skužio u reduktor kardana ide SAE 90 ulje a u rotodrljacu dolje za zupčanike se stavlja tekuća EP 0 mast ? Ili i tamo ide SAE 90 ili SAE 140 ulje ?

@MišaZetor, mislim da je kod mene ista kao tvoja, jel mi mozes molim te reci koji su semerinzi i ležajevi na njoj jer kako vidim da si ju ti komplet radio ? Hvala

- - - - - - - - - -

MišaZetor, ne mozes primat poruke, pun ti inbox.
 
I ja sam radio remont , vidjeću sutra , napamet čini mi se da je doni ležaj 6209 , gornji nisu isti , al i oni su standardni , ni semerinzi nisu problem.
 
Tako je , ja sam stavljao čini mi se semeringe šire 60x85x15 jer sam izbacio one filceve kako ih zovu , a gornji ako me sjećanje služi je 6009 .
 
Ajde molim vas ako mozete provjerit koji su točno lezajevi gore i dolje te semerinzi. Semerinzi su obično gumeni ili se stavljaju oni limeni ? Dali su oni posebni po nečem i koja im je cijena ako se sjećate ? Da si napravim neki zbroj za remont prije nego krenem u to pa mozda i nadjem sve dijelove pa kad otvorim samo odletim po to sta ce mi trebat.

Hvala puno !

- - - - - - - - - -

Još nešto dali ta RAU roto smije radit na vise od 540 okretaja kardana ? Pitam jer sam u nekim uputama vidio da pisu okretaji klinova pri 540, 750 i 1000 okr kardana. Ako bi mi radila krupno da prebacim kardan na 1000 okr pa negdje na 600-700 da se vrti kardan pa s time i klinovi da brze rade i bolje sitne ? Cisto informativno jer nisam nikad imao roto nit sam radio s njom.
 
Nazad
Vrh