Roto- drljača

Jel neko pronasao nesto slicno u RD :haha:
imag1468.jpg
 
Jel to lely ? Isto sam radio , ni blizu tako ali slično . Radila dugo bez semeringa i skoro bez ležaja , pa uvlačila prašinu i pravila se emulzija . To je nuklearni otpad unutra :haha: . Vidi ako ti je slabiji neki zupčanik obično u sredini , prebaci ga na kraj .
 
imag1480.jpg


- - - - - - - - - -

Leli,stajala 10 god na kisi,zivi propast unutra. Ali su zupcanici i nutevi u prilicno dobrom stanju,dok su lezajevi zavareni,brusilica samo šibala,srodili se sa osovinama.
 
Greska u slici

- - - - - - - - - -

imag1480.jpg


- - - - - - - - - -

imag1386.jpg


- - - - - - - - - -

Greska u kopiranju linka,ovo je najbolje osiguranje
 
Da li si ti vario osovinu i Zupcanik zajedno ili je to tako bilo?

- - - - - - - - - -

Zupcanik je zavrsio svoj poso , po tome koliko su mu zupci izostreni , pitanje je sata kada ce da preskoci i da zazubi!
 
Ma nova stvar,zato su ostri. Zubcanik je iz druge RD,trebala je da odradi tridesetak hektara i pravac sekundarne sirovine,medjutim nista,gruva tako zavarena bez greske,ubrzana skroz na kardan 1000,da neverujes.
 
Ja sam imao samo jedan takav zupčanik i prebacio sam ga na kraj i sad u radu samo se on čuje da "pjeva" Do koliko obrtaja motora si tjerao ako je kardan na 1000 obr? Ja nesmijem da idem preko 1500 obr motora , a tako ide dobro jer imam rezerve snage na traktoru .
Dragane ako ti nije problem , koja je cijena zupčanika , osovine (kronera) , nosača klinova ili nedaj bože parakonusno-tanjirastog zupčanika ? Može i u pp , a još bolje ovako.
 
Idem od 1500 do 1750 od prilike.Konusno tanjirasti pravi "PUSKAR" u Trsteniku za 250 eu.Sad drugar pravio,pre 3 dana. Ako nekom treba.
 
Male prepravke su neizbjezne kod nas, em sto volimo da pravimo i popravljamo, em sto pravimo bolje :D. Evo smo odmah tata i ja prionuli na posao te smo krenuli da pravimo dasku koja se pojavljuje na svim novijim modelim RD, koja pomaže u sitnjenju nekih vecih busa koje promaknu kroz noževe. Sistem je jednostavan, zgodno smo i napravili, iako je bilo posla citav dan. Pogledajte, recite vaše mišljenje i prijedloge, dok se nije ofarbala da nesto mijenjam. Kada bude gotova i ofarbana, poslacu sliku.








Ps, otvarao sam čep od ulja u zupcanicima, isto je smješa prašine i ulja, ali nije strašno. Dosuo sam ulje i odmah dotegao sve glave, preventive radi.
 
Nerazumem se u RD ali da ta daska nije preblizu nedaj Boze da se odvali ili pokrivi da je ne dovate klinovi pa da bude veceg zla od koristi?
 
Hahah, još i da je promućkam :D :D Vidjecu koliko je to sve izvodljivo i sta je najpametnije rešenje. Šalu na stranu, možda i budem morao na čep -_-

- - - - - - - - - -

Pa jeste blizu, ali to je jedino rešenje koje smo mogli smisliti. Nosaci za valjak su blizu, samim tim i valjak. Pravimo jako i nema sumnje da će raditi. Na nosače umjesto originalnih šrafova staviću deblje i očeličene (ne ove obične sa ''buvljaka''). Tačnije M12 (ključ 19)
 
Nazad
Vrh