Roto- drljača

Srdjane i sa RD , kao i sa sve ostale masine. Radis onda kad je povoljnije , a najpovoljnije je da se oranje ne osusi , sem ako je jesenje oranje.
 
E ovo suho, to sam išao prije repice. Nisam odmah poslije oranja, kao bit će kiše, e kad ono suša i nikako se nije uradilo.
 
Slazem se sa dragan82, mada, slozicemo se svi, tip zemljista nije isti kod svih. Npr, kod mene, i kada je jako vlazna zemlja, lepo se uredi, tj. moze nesto da se napravi. (Utaba se i muka je) Ali ako se presuzi, nema te sile i masine koja ce moci da razbije buse. To vazi sa sve masine, pa i za premocnu RD :) Ona moze da ih razbuca bolje od svih, ali sto se tice optimalne vlaznosti zemljista, potpuno je ista za sve masine.

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:03 ----------

E ovo suho, to sam išao prije repice. Nisam odmah poslije oranja, kao bit će kiše, e kad ono suša i nikako se nije uradilo.

Ma ako se ne uhvati pravi momenat, pravi optimum za odgovarajucu akciju za tu njivu, cao zbogom. Mora se sve ponovo ali sledeci put. Ne vredi polomljenih masina i nerviranja itd, pogotovu za cenu kupo-prodajnih artikala..
 
moja RD, Krone sa paker valjkom, zahvat 2,5 m , Case se igra sa njom
2j3in21.jpg
ippmvq.jpg
30cah44.jpg
 
Cijena je bila 6000e,kupljena u :http://www.marguc-sp.si/
Ja sam ovakvu gledao i skoro je kupio, trebao sam dobiti odgovor o načinu plaćanja a pošto se ta firma nebavi isključivo RD nisam brzo dobio odgovor i tada sam uzeo od Dragana Sikmu i nisam pogrešio ni jednog trenutka a nedostatak ove Kovisove nove je reduktor po meni jer koji broj PV traktor ima takav mu je i izlaz za priključnu mašinu na reduktoru a to je za pneumatsku mašinu bolna tačka. Da bi rotori radili na 380 obrtaja treba da traktor ima bar 750 obrtaja kardana , tj. da nedužim mnogo ovaj tip je predviđen za 1000 o/min.traktora, a za priključne mašine se ugrađuje hidro motor koji daje pogon mašini koju kačiš iza takav odgovor sam dobio od Slovenca. Cena je bila tu negde kao i ovo što je rekao @hurli xa86.
 
Ja sam ovakvu gledao i skoro je kupio, trebao sam dobiti odgovor o načinu plaćanja a pošto se ta firma nebavi isključivo RD nisam brzo dobio odgovor i tada sam uzeo od Dragana Sikmu i nisam pogrešio ni jednog trenutka a nedostatak ove Kovisove nove je reduktor po meni jer koji broj PV traktor ima takav mu je i izlaz za priključnu mašinu na reduktoru a to je za pneumatsku mašinu bolna tačka. Da bi rotori radili na 380 obrtaja treba da traktor ima bar 750 obrtaja kardana , tj. da nedužim mnogo ovaj tip je predviđen za 1000 o/min.traktora, a za priključne mašine se ugrađuje hidro motor koji daje pogon mašini koju kačiš iza takav odgovor sam dobio od Slovenca. Cena je bila tu negde kao i ovo što je rekao @hurli xa86.
Točno potrebno je 1 000o/min,meni to sada ne predstavlja nikakav problem..
 
Nije ona skupa , ali ima tu druge stvari: nikad se ne zna dokle ce oni njih proizvoditi i zato neznamo do kad mozemo nabavljati njihove rezervne delove. Jer ta firma nije usredsredjena na RD oni proizvode i druge stvari , a pored njih proizvode i RD. Zato za te pare moze se kupiti ovako nesto .



11ki986.jpg
 
i da podere ovu zelenu 15 puta

Ipak je ova zelena nova ja bi isto bolje htjeo novo, a kad gledam koliko dode nova mogu kupiti neku mislim dobru polovnu sa sijačicom ali to može biti mačak u vreći i šta onda. Mislim da za teška tla bi ipak trebalo kupiti novi stroj ipak novo je novo i manje poderivo od polovnog koji se već naradilo (trebalo bi duže raditi od polovnog to je moje mišljenje).
 
I ja se slazem sa tobom. Ali ima tu veliko ali . Moze polovno da traje vise nego novo , zavisi koja je nova a koja i u kojem je stanju polovna. Kao medju automobilima , tako i medju RD imas razliku u kvalitetu i u snazi. Imas RD koja moze da trpi traktor do 120konja , a imas RD koja moze da trpi traktor i do 350konja. E ista je prica i sa cenom . Imas RD do 1000e koja ne vredi nista i imas preko 1000e . Vec RD koja ide po narudzbini onda to nije neka RD u koju treba sumnjati , naravno i osoba koja prodaje tu RD treba da ima malo vece iskustvo sa tim polovnim masinam , kao i poznavanje mehanike kako to radi.
 
Nazad
Vrh