Roto- drljača

Lepo se uklopilo, sibo sam drugom direktno bez priblema. Idealno rasporedjena vlaga, to je ono sto sam uspeo ove godine, idealna posteljuca za seme i nadam se ujednacenom nicanju! Prosle godine je bila sarena vlaga i jako neuhednaceno nicanje, zato sam jesenas posle oranja zatvorio brazdu sad bacio vestak presao RD na dubinu setve i to je to sad setva.
 
Nikad setvospremac ne moze ovako lepo spremiti za setvu , pa makar preso snjim i 4x.
 
Jeste, u jesen odma posle oranja rekao sam da sam zatvorio brazdu jesenas!
 
bez ljutnje ali tragovi prolaza traktora mi mnogo sveže deluju,nemoguće onakav sneg da su preživeli. Ali sad ako ti kažeš da je tako nemam razlog da ti neverujem:ppozdrav:
 
I to sam rekao da je prvo bacen vestak, od toga su tragovi tockiva, zasto mislis da mi je cilj da bilo sta slazem, jer toliko dobro izgleda jedan prolaz?
 
nemislim druže da ti je to cilj... nego samo sam zapazio tragove (ponavljam) šipkastog valjka,sveže mi a i sam znaš koliki je sneg bio,ali nebitno,bitnije je da ti je leja veoma dobra,,mada oranja su dobro promrzla tako da se lepo sve radi,i ja spremačem u oranje uletim dva kruga i to je tepih spremljen za setvu,samo moj RD leži garažiran,po meni i ovo malo vlage u zemlji RD 100% sve istera. Za mene trenutno nije rešenje uteravati ga ovo proleće u oranje,sad... svako radi kako misli da mu je najbolje
 
Kako god bilo oranje nije steta raditi sa RD. Ili ako ga vec imas , onda bar probaj , uradi pola njive i videces razliku tokom godine. Ovako ako ne probas, neces moci da vidis razliku.
 
nemislim druže da ti je to cilj... nego samo sam zapazio tragove (ponavljam) šipkastog valjka,sveže mi a i sam znaš koliki je sneg bio,ali nebitno,bitnije je da ti je leja veoma dobra,,mada oranja su dobro promrzla tako da se lepo sve radi,i ja spremačem u oranje uletim dva kruga i to je tepih spremljen za setvu,samo moj RD leži garažiran,po meni i ovo malo vlage u zemlji RD 100% sve istera. Za mene trenutno nije rešenje uteravati ga ovo proleće u oranje,sad... svako radi kako misli da mu je najbolje[/QUOTE
To je tacno, ali kad se odredi pravilna dubina 1 cm od planirane setve RD po meni daleko manje cupa vlagu od setvospremaca.
 
kod mene kardan stoji kao strela,mislim da bi i kod tebe tako trebalo,ipak su svi priključci konstruisani tako da kardani nestoje ni zakošeno ni ukošeno,možda tvoja malo beži
33u92tx.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 22:45 ---------- Prethodna poruka je at 22:42 ----------

možda si i upravu što se tiče pripreme samo u tom slučaju ti i ja bi bolje bilo da trenutno imamo iza RD kembridž valjak pa da tu posteljicu lepo pritisne,da se nakon prolaza više nesuši
 
12 radnih tela.
Dragane probali smo rodjak i ja,bar smo razore lepo izravnjali (On ima Lely 3.5m sa punim valjakom) al nevredi ova godina je propast bar za sada nema vlage,pa vidiš koliko je trenutno i u CH toplo,a znaš kako je tek kod nas danas,traktor na njivi vidiš na 10km,tačno ga prepoznaš po oblaku prašine koja trči za njim kao u Western filmovima kad konjica digne bukiju e tako je sada na našim njivama
 
I Macvan , kao i ti ima paran broj radnih tela na rd , samo je razlika u reduktoru. Kod tebe Raco kardansko vratilo je tacno iznad vertikalne osovine, dok kod Macvana kardansko vratilo prolazi sa strane vertikalne osovine , pa zato je kardansko vratilo tacno u centru kardanskog vratila traktora.
 
Ljudi da li T40 moze da nosi RD 2.5m sa svojih 60 ks? Da li je neko imao slicna iskustva?
 
Sve ove od 2.5 ako su 10 glava moraju biti šire u jednu stranu dok one sa 11 glava su potpuno simetrične što je i logičnu jer reduktor dolazi na 6-u glavu a sa strana imate po 5 i date bog vidi . One su obično 2.8m. @ vladj@ Ja sam dve godine sve uradio sa dve RD. i dva zetora 60 45 . Išla je 1 brza ili 5 spora. Zimska je brazda i dubina do pola klinovado 10 cm. za kukuruza.Znači direktno po oranju iz jednog prohoda. Medjutim kada radim u bašti za krompira i spustim do kraja mozda 20 cm nije mu zgodno ,jedvaide 2 spora ili 3spora a ako je malo meko onda je to još teže . U suvoj zemlji nema problema jer klini zgodno prolaze kroz zemlju.
 
Nazad
Vrh