Roto- drljača

Svaka mašina pogonjena preko kardana (posebno ako jos na 1000 ob.) može da ugasi traktor ako se naglo optereti (naglo spuštanje u zemlju), ako motor radi na malim obrtajima svakako. To bar nije nikakvo čudo, u mojoj okolini se dešava da traktore od 60-80ks ugase freze, rotacione kosačice, prese...obično zbog naglog opterećenja kada je motor na leru mada sam vidio kako freza od 2.5 gasi Rakovicu 65 iako je bio pod punim gasom - jednostavno je "pridavila" motor.
 
Savoris je napravio 1.8m RD od neke od 2.5m koja je bila u lošem stanju. Radi kao sat, vidio sam ga par puta. Samo vidiš prašinu i mlaz dima i vatre koje bljuje MTZ 52, odmah znaš ko je i šta je, jadnja njiva kad on nagazi na nju :)
 
i ta od 180cm je povelika,ne zbog snage traktora nego sto je posiroka ,a da li ima gdje kakva rd losija a da joj cijena nije napuhana da je kratim
 
Teško ćeš to naći, znas i sam koliko su skupe kod nas u BiH...vidio sam ih gomilu dok sam tražio traktor i nema teorije da se kupi ispod 1000KM/metar zahvata. Kakve krševe ljudi cijene po 2.5-3000KM, glava boli, rasturene, istrošeni klini, puštaju ulje, pola kruga lufta...Jedino vani da ti neko potraži, posebno ako imaš koga u Francuskoj, tamo se havarisane RD mogu jako jeftino naći, pogledaj na agrafferries.
 
e problem je sto nemam nikog(ko se i malo razumije u strojeve) vani da mi pogleda,a za cijene mi ne moras posebno pricati ovde se prodaje sav onaj krs iz eu sto nije gotovo ni za sta po bezobraznim cijenama
 
Ima covjek sto je meni radio traktor on ima rd 2,5 m sa nozevima samo ne znam koja je marka cini mi se onako po izgledu da joj nije jos dusa izvucena prodaje je za 1000 e.
 
Ta je još jeftina! Žao mi one dvije što sam našao na oglasima, otišle za nekih 500E po komadu, džaba al šta ćeš, prilika bude i prodje.
 
http://www.youtube.com/watch?v=phCYjmOfKIE&feature=related

Evo jedna situacija, sa po meni srednje teskom zemljom. RD direktno u oranje, koje po meni, nije ni malo 'lagano'za obradu. Jedino sto mi je valjak na ovoj RD totalno besmislen. Ima dosta boljih, koji svakako razbiju ako nesto iole krupnije ostane. Po mom misljenju, posle ovoga odmah bi mogla sejacica za psenicu, mislim, dovoljno dobro uredjeno. Za ovaj traktor, lagano bi mogla i sira, min 50cm, a i sire..
 
Meni se puno svidjaju ove RD koje se sklapaju. Nisam imao prilike do sada da naletim na neku ovakvi , inace da sam naleteo odavno bi ona bila u Srbiju.
 
posao nije bas najbolji, ali je zemlja poprilicno teska. kod talijana sam na snimkama cesto vidjao cjevaste i takve valjke, pretpostavljam da im je to bolje kod laksih, pjeskovitih zemlja?
fendt je 154ks a drljaca po meni cca4m? vise od toga je apsolutno nepotrebno. vjerujem da mu je i ovo puna kapa..
 
Evo stavicu opet u ovu temu , da nebi otvarao novu. Roto-Tiler


rmpq82.jpg
282l641.jpg



Evo ga moj prvi RotoTiler. O utiscima o radu i nasoj zemlji u srbiji i o snazi traktora bicete obavesteni blagovremeno.

Znam sve njegove karakteristike , ali u ovo zemljiste sto je ovde u CH.
 
Pitanje za one koji su radili sa RD.Da li je bolje po suvljem oranju(sto mi se cini da je ovo sa predhodnog snimka)ili po malo vlaznijem?Cini mi se da je ovaj odustao posle par prolaza i ode kuci cekajuci kisu.
 
Nazad
Vrh